Publicitate
James Maddison joacă la Spurs. Post: Mijlocaș, Naționalitate: Anglia, Vârstă: 29, Înălțime: 175 cm, Valoare de piață: 17 mil. EUR. 2026-2027: 7 meciuri, 1 goluri, 0 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Chelsea - Tottenham Hotspur (24 octombrie 2026).
Actualizat:

Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Accidentat
Nu există date
Maximă: 70 mil. € (8 oct. 2023)
Tottenham Hotspur: 6 meciuri, 1 goluri, 0 pase decisive
Conform datelor disponibile pentru Tottenham Hotspur în sezonul 2026/27, James Maddison a jucat 195 de minute și a fost titular în 2 meciuri.
Tottenham Hotspur: 100 meciuri, 18 goluri, 22 pase decisive
Leicester City: 204 meciuri, 55 goluri, 38 pase decisive
Norwich City: 47 meciuri, 13 goluri, 5 pase decisive
Dundee: 4 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Pagini similare: Spurs, Rezultate live fotbal
James Maddison are 29 de ani. Data nașterii: 23 noiembrie 1996.
Post: Mijlocaș.
James Maddison – Club: Spurs.
James Maddison – Înălțime: 175 cm.
Picior preferat: Drept.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Spurs | 29 de ani | 17 mil. € | |
| Spurs | 29 de ani | 20 mil. € | |
| Spurs | 29 de ani | 25 mil. € | |
| Spurs | 29 de ani | 30 mil. € | |
| Spurs | 28 de ani | 35 mil. € | |
| Spurs | 28 de ani | 42 mil. € | |
| Spurs | 28 de ani | 50 mil. € | |
| Spurs | 28 de ani | 60 mil. € | |
| Spurs | 27 de ani | 70 mil. € | |
| Spurs | 27 de ani | 70 mil. € | |
| Spurs | 26 de ani | 70 mil. € | |
| Leicester | 26 de ani | 60 mil. € | |
| Leicester | 25 de ani | 55 mil. € | |
| Leicester | 25 de ani | 50 mil. € | |
| Leicester | 25 de ani | 50 mil. € | |
| Leicester | 24 de ani | 50 mil. € | |
| Leicester | 24 de ani | 55 mil. € | |
| Leicester | 24 de ani | 60 mil. € | |
| Leicester | 23 de ani | 55 mil. € | |
| Leicester | 23 de ani | 55 mil. € | |
| Leicester | 23 de ani | 48 mil. € | |
| Leicester | 23 de ani | 60 mil. € | |
| Leicester | 22 de ani | 45 mil. € | |
| Leicester | 22 de ani | 40 mil. € | |
| Leicester | 22 de ani | 30 mil. € | |
| Leicester | 21 de ani | 28 mil. € | |
| Leicester | 21 de ani | 22 mil. € | |
| Norwich City | 21 de ani | 10 mil. € | |
| Norwich City | 20 de ani | 2 mil. € | |
| Norwich City | 20 de ani | 1,5 mil. € | |
| Aberdeen | 19 ani | 1,5 mil. € | |
| Coventry City | 19 ani | 1,5 mil. € | |
| Coventry City | 19 ani | 500 K € | |
| Coventry City | 18 ani | 150 K € | |
| Coventry City | 18 ani | 50 K € | |
| Coventry City | 17 ani | 50 K € |
Valoare de piață: 17 mil. EUR.
James Maddison în sezonul 2026-2027: 7 meciuri, 1 gol și 0 pase decisive în toate competițiile.
James Maddison în sezonul 2026-2027: 7 meciuri, 1 gol și 0 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 210. Nota medie: 6,7.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Premier League | Tottenham Hotspur | 6 | 195 | 1 | 0 | 6,8 |
| Cupa Ligii Angliei | Tottenham Hotspur | 1 | 15 | 0 | 0 | 6,1 | |
| 2026 | Meciuri amicale internaționale ale cluburilor | Tottenham Hotspur | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2025-2026 | Premier League | Tottenham Hotspur | 3 | 34 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2024-2025 | Premier League | Tottenham Hotspur | 31 | 1.816 | 9 | 7 | 7,0 |
| Europa League | Tottenham Hotspur | 11 | 702 | 3 | 3 |
| 7,2 |
| Meciuri amicale internaționale ale cluburilor | Tottenham Hotspur | 3 | 96 | 0 | 0 | 6,4 |
| Cupa Ligii Angliei | Tottenham Hotspur | 2 | 107 | 0 | 0 | 6,8 |
| FA Cup | Tottenham Hotspur | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 |
| 2024 | Campionatul European | AngliaEchipa națională | 1 | 86 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2023-2024 | Premier League | Tottenham Hotspur | 28 | 2.152 | 4 | 9 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Meciuri amicale internaționale ale cluburilor | Tottenham Hotspur | 6 | 302 | 1 | 2 | 7,4 | |
| Meciuri amicale internaționale | Tottenham Hotspur | 3 | 118 | 0 | 1 | 7,0 | |
| FA Cup | Tottenham Hotspur | 1 | 17 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Cupa Ligii Angliei | Tottenham Hotspur | 1 | 8 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2022-2023 | Meciuri amicale internaționale ale cluburilor | Tottenham Hotspur | 2 | 90 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Premier League | Leicester City | 30 | 2.484 | 10 | 9 | 7,1 | |
| FA Cup | Leicester City | 1 | 63 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Cupa Ligii Angliei | Leicester City | 1 | 30 | 0 | 0 | 7,2 |
| 2021-2022 | Premier League | Leicester City | 35 | 2.466 | 12 | 8 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa Conference League | Leicester City | 8 | 509 | 3 | 0 | 7,0 | |
| Europa League | Leicester City | 5 | 278 | 1 | 2 | 7,2 | |
| FA Cup | Leicester City | 2 | 180 | 1 | 1 | 7,2 | |
| Cupa Ligii Angliei | Leicester City | 2 | 121 | 1 | 1 | 7,2 |
| 2021 | Supercupa Angliei | Leicester City | 1 | 71 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2020-2021 | Premier League | Leicester City | 31 | 2.103 | 8 | 5 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Leicester City | 6 | 346 | 2 | 1 | 6,8 | |
| FA Cup | Leicester City | 4 | 162 | 1 | 1 | 7,0 | |
| Cupa Ligii Angliei | Leicester City | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2019-2020 | Premier League | Leicester City | 31 | 2.628 | 6 | 3 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cupa Ligii Angliei | Leicester City | 5 | 367 | 3 | 0 | 7,7 | |
| FA Cup | Leicester City | 2 | 96 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Campionatul European | Leicester City | 1 | 34 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2019 | Campionatul European Sub-21 | AngliaEchipa națională | 3 | 253 | 1 | 1 | 7,3 |
|---|
| 2018-2019 | Premier League | Leicester City | 36 | 2.848 | 7 | 7 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Leicester City | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Cupa Ligii Angliei | Leicester City | 1 | 37 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2017-2018 | Championship | Norwich City | 44 | 3.368 | 12 | 5 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Preliminariile Campionatului European Sub-21 | AngliaEchipa națională | 1 | 76 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2016-2017 | Championship | Norwich City | 3 | 32 | 1 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Premiership | Dundee | 4 | 239 | 0 | 0 | – |