Publicitate
John Baggio joacă la Kanchanaburi Power. Post: Mijlocaș, Naționalitate: Madagascar, Vârstă: 34, Înălțime: 159 cm, Valoare de piață: 200 K EUR. 2025-2026: 30 meciuri, 6 goluri, 4 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Sukhothai - Muangthong United (10 mai 2026).
Actualizat:
Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Maximă: 500 K € (24 ian. 2021)
Sukhothai: 126 meciuri, 46 goluri, 21 pase decisive
Port: 6 meciuri, 0 goluri, 1 pase decisive
Pagini similare: Kanchanaburi Power, Rezultate live fotbal
John Baggio are 34 de ani. Data nașterii: 19 decembrie 1991.
Post: Mijlocaș.
John Baggio – Club: Kanchanaburi Power.
John Baggio – Înălțime: 159 cm.
Picior preferat: Ambele.
Naționalitate: Madagascar.
Valoare de piață: 200 K EUR.
John Baggio în sezonul 2025-2026: 30 de meciuri, 6 goluri și 4 pase decisive în toate competițiile.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Kanchanaburi Power | 34 de ani | 200 K € | |
| Sukhothai | 34 de ani | 250 K € | |
| Sukhothai | 34 de ani | 275 K € | |
| Sukhothai | 33 de ani | 300 K € | |
| Sukhothai | 32 de ani | 300 K € | |
| Sukhothai | 32 de ani | 300 K € | |
| Sukhothai | 31 de ani | 300 K € | |
| Sukhothai | 31 de ani | 250 K € | |
| Port | 29 de ani | 400 K € | |
| Sukhothai | 29 de ani | 500 K € | |
| Sukhothai | 28 de ani | 350 K € | |
| Sukhothai | 28 de ani | 450 K € | |
| Sukhothai | 27 de ani | 450 K € | |
| Sukhothai | 26 de ani | 350 K € | |
| Sukhothai | 26 de ani | 350 K € | |
| Sukhothai | 25 de ani | 350 K € | |
| Sukhothai | 25 de ani | 350 K € | |
| Sukhothai | 24 de ani | 200 K € | |
| Sukhothai | 24 de ani | 125 K € | |
| Old Boys | 22 de ani | 100 K € |
John Baggio în sezonul 2025-2026: 30 de meciuri, 6 goluri și 4 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 2.664. Nota medie: 6,9.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Preliminariile CM (CAF) | MadagascarEchipa națională | 2 | 129 | 0 | 0 | – |
| 2025-2026 | Thai League 1 | Sukhothai | 30 | 2.664 | 6 | 4 | 6,9 |
| 2024-2025 | Thai League 1 | Sukhothai | 29 | 2.369 | 11 | 8 | 7,0 |
| 2023-2024 | Thai League 1 | Sukhothai | 29 | 2.539 | 10 | 6 | 7,0 |
| FA Cup din Thailanda | Sukhothai | 1 | 19 | 0 | 0 | – | |
| 2022-2023 | Thai League 1 | Sukhothai | 14 | 1.247 | 5 | 1 | 7,0 |
| 2021 | Liga Campionilor AFC | Port | 6 | 475 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2020-2021 | Thai League 1 | Sukhothai | 23 | 2.011 | 14 | 2 | 6,6 |
|---|