Publicitate
Leonardo Suárez joacă la Boston River. Post: Mijlocaș, Naționalitate: Argentina, Vârstă: 30, Înălțime: 169 cm, Valoare de piață: 1 mil. EUR. 2025: 2 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Estudiantes La Plata - River Plate (14 septembrie 2025).
Actualizat:
Nu există date
Maximă: 3 mil. € (29 mar. 2023)
Boston River: 4 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Conform datelor disponibile pentru Boston River în sezonul 2026, Leonardo Suárez a jucat 136 de minute și a fost titular în 1 meci.
Estudiantes de La Plata: 2 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Pumas UNAM: 31 meciuri, 5 goluri, 6 pase decisive
Club America: 87 meciuri, 12 goluri, 10 pase decisive
Santos Laguna: 33 meciuri, 8 goluri, 5 pase decisive
Villarreal: 5 meciuri, 1 goluri, 1 pase decisive
Mallorca: 17 meciuri, 2 goluri, 0 pase decisive
Pagini similare: Boston River, Rezultate live fotbal
Leonardo Suárez are 30 de ani. Data nașterii: 30 martie 1996.
Post: Mijlocaș.
Leonardo Suárez – Club: Boston River.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Boston River | 30 de ani | 1 mil. € | |
| Pumas | 30 de ani | 1,2 mil. € | |
| Estudiantes La Plata | 29 de ani | 1,5 mil. € | |
| Pumas | 29 de ani | 2,5 mil. € | |
| Pumas | 29 de ani | 2,8 mil. € | |
| Pumas | 28 de ani | 3 mil. € | |
| Pumas | 28 de ani | 3 mil. € | |
| Club America | 27 de ani | 3 mil. € | |
| Club America | 27 de ani | 3 mil. € | |
| Club America | 27 de ani | 3 mil. € | |
| Santos Laguna | 26 de ani | 2,5 mil. € | |
| Santos Laguna | 26 de ani | 2 mil. € | |
| Club America | 25 de ani | 1,5 mil. € | |
| Club America | 25 de ani | 1,5 mil. € | |
| Club America | 24 de ani | 1,5 mil. € | |
| Club America | 24 de ani | 1 mil. € | |
| Club America | 24 de ani | 725 K € | |
| Villarreal | 23 de ani | 900 K € | |
| Mallorca | 23 de ani | 1 mil. € | |
| Mallorca | 22 de ani | 1 mil. € | |
| Real Valladolid | 22 de ani | 1 mil. € | |
| Real Valladolid | 22 de ani | 1 mil. € | |
| Villarreal B | 22 de ani | 400 K € | |
| Villarreal B | 21 de ani | 400 K € | |
| Villarreal B | 21 de ani | 400 K € | |
| Villarreal B | 20 de ani | 400 K € | |
| Villarreal B | 20 de ani | 400 K € |
Picior preferat: Drept.
Naționalitate: Argentina.
Valoare de piață: 1 mil. EUR.
Leonardo Suárez în sezonul 2025: 2 meciuri, 0 goluri și 0 pase decisive în toate competițiile.
Leonardo Suárez în sezonul 2025: 2 meciuri, 0 goluri și 0 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 71. Nota medie: 6,3.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Primera División din Argentina | Estudiantes de La Plata | 2 | 71 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2024-2025 | Liga MX | Pumas UNAM | 12 | 756 | 1 | 0 | 6,7 |
| Cupa Campionilor CONCACAF | Pumas UNAM | 3 | 140 | 1 | 1 | 7,2 | |
| 2023-2024 | Liga MX | Pumas UNAM | 16 | 924 | 3 | 5 | 7,0 |
| Liga MX | Club America | 17 | 756 | 2 | 3 | 6,9 | |
| 2023 | Leagues Cup | Club America | 4 | 294 | 0 | 2 | 7,1 |
| 2022-2023 |
| Liga MX |
| Club America |
| 18 |
| 876 |
| 4 |
| 1 |
| 7,0 |
| Liga MX | Santos Laguna | 17 | 864 | 6 | 1 | 6,9 |
| 2021-2022 | Liga MX | Santos Laguna | 14 | 838 | 2 | 4 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cupa Campionilor CONCACAF | Santos Laguna | 2 | 74 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Liga MX | Club America | 3 | 160 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2021 | Cupa Campionilor CONCACAF | Club America | 1 | 89 | 1 | 0 | 8,2 |
|---|
| 2020-2021 | Liga MX | Club America | 27 | 1.310 | 3 | 4 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cupa Campionilor CONCACAF | Club America | 3 | 160 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Cupa Campionilor CONCACAF | Club America | 5 | 390 | 1 | 0 | – |
|---|
| 2019-2020 | Liga MX | Club America | 9 | 452 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Villarreal | 1 | 90 | 1 | 1 | 9,0 |
| 2018-2019 | Segunda División | Mallorca | 17 | 694 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LaLiga | Real Valladolid | 12 | 519 | 2 | 0 | 6,6 | |
| Copa del Rey | Real Valladolid | 3 | 195 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2017-2018 | LaLiga | Villarreal | 1 | 28 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2016-2017 | LaLiga | Villarreal | 3 | 16 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|