Publicitate
Mateo Retegui joacă la Al Qadsiah. Post: Atacant, Naționalitate: Italia, Vârstă: 27, Înălțime: 186 cm, Valoare de piață: 30 mil. EUR. 2026-2027: 15 meciuri, 10 goluri, 2 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Al Qadsiah - Al-Sadd Sports Club (26 octombrie 2026).
Actualizat:
Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Accidentat
Nu există date
Maximă: 45 mil. € (24 mar. 2025)
Al-Qadsiah: 11 meciuri, 7 goluri, 2 pase decisive
Conform datelor disponibile pentru Al-Qadsiah în sezonul 2026/27, Mateo Retegui a jucat 829 de minute și a fost titular în 10 meciuri.
Al-Qadsiah: 46 meciuri, 29 goluri, 3 pase decisive
Atalanta: 49 meciuri, 28 goluri, 9 pase decisive
Genoa: 31 meciuri, 9 goluri, 3 pase decisive
Tigre: 70 meciuri, 35 goluri, 5 pase decisive
Talleres Cordoba: 59 meciuri, 6 goluri, 3 pase decisive
Estudiantes de La Plata: 23 meciuri, 4 goluri, 0 pase decisive
Pagini similare: Al Qadsiah, Rezultate live fotbal
Mateo Retegui are 27 de ani. Data nașterii: 29 aprilie 1999.
Post: Atacant.
Mateo Retegui – Club: Al Qadsiah.
Mateo Retegui – Înălțime: 186 cm.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Al Qadsiah | 27 de ani | 30 mil. € | |
| Al Qadsiah | 26 de ani | 35 mil. € | |
| Al Qadsiah | 26 de ani | 40 mil. € | |
| Atalanta | 26 de ani | 45 mil. € | |
| Atalanta | 25 de ani | 45 mil. € | |
| Atalanta | 25 de ani | 35 mil. € | |
| Atalanta | 25 de ani | 28 mil. € | |
| Genoa | 25 de ani | 16 mil. € | |
| Genoa | 24 de ani | 16 mil. € | |
| Club Atletico Tigre | 24 de ani | 16 mil. € | |
| Club Atletico Tigre | 23 de ani | 16 mil. € | |
| Club Atletico Tigre | 23 de ani | 8 mil. € | |
| Club Atletico Tigre | 23 de ani | 6,5 mil. € | |
| Club Atletico Tigre | 23 de ani | 1,5 mil. € | |
| Talleres Cordoba | 22 de ani | 1,3 mil. € | |
| Talleres Cordoba | 21 de ani | 900 K € | |
| Estudiantes La Plata | 20 de ani | 675 K € | |
| Estudiantes La Plata | 20 de ani | 750 K € | |
| Estudiantes La Plata | 20 de ani | 150 K € | |
| Boca Juniors Reserve | 19 ani | 150 K € |
Picior preferat: Drept.
Naționalitate: Italia.
Valoare de piață: 30 mil. EUR.
Mateo Retegui în sezonul 2026-2027: 15 meciuri, 10 goluri și 2 pase decisive în toate competițiile.
Mateo Retegui în sezonul 2026-2027: 15 meciuri, 10 goluri și 2 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 1.115. Nota medie: 7,4.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Saudi Pro League | Al-Qadsiah | 11 | 829 | 7 | 2 | 7,4 |
| Liga Campionilor Asiei Elite | Al-Qadsiah | 3 | 224 | 1 | 0 | 6,9 | |
| Cupa Regelui din Arabia Saudită | Al-Qadsiah | 1 | 62 | 2 | 0 | 8,8 | |
| 2026 | Preliminariile CM (Europa) | ItaliaEchipa națională | 10 | 711 | 5 | 4 | 7,3 |
| 2025-2026 | Saudi Pro League | Al-Qadsiah | 28 | 2.346 | 16 | 1 | 7,1 |
| Cupa Regelui din Arabia Saudită | Al-Qadsiah | 2 | 210 | 3 | 0 | 7,9 | |
| Supercupa Arabiei Saudite |
| Al-Qadsiah |
| 1 |
| 79 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| 2024-2025 | Serie A | Atalanta | 36 | 2.402 | 25 | 8 | 7,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga Campionilor | Atalanta | 10 | 575 | 3 | 0 | 6,9 | |
| Cupa Italiei | Atalanta | 2 | 149 | 0 | 1 | 6,7 | |
| Supercupa Europei | Atalanta | 1 | 27 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Liga Națiunilor | ItaliaEchipa națională | 6 | 384 | 2 | 1 | 7,0 |
| 2024 | Campionatul European | ItaliaEchipa națională | 6 | 233 | 1 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2023-2024 | Serie A | Genoa | 29 | 2.225 | 7 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cupa Italiei | Genoa | 2 | 147 | 2 | 1 | 8,0 | |
| Meciuri amicale internaționale | ItaliaEchipa națională | 4 | 175 | 2 | 0 | 7,3 |
| 2023 | Primera División din Argentina | Tigre | 18 | 1.525 | 10 | 1 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Tigre | 6 | 540 | 1 | 0 | 6,7 |
| 2022-2023 | Primera División din Argentina | Tigre | 6 | 526 | 3 | 1 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Argentina | Tigre | 1 | 24 | 0 | 0 | – | |
| Liga Națiunilor | ItaliaEchipa națională | 1 | 85 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2022 | Primera División din Argentina | Tigre | 24 | 1.978 | 17 | 2 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa de la Liga Profesional | Tigre | 12 | 531 | 3 | 1 | 6,8 | |
| Trofeo de Campeones (Argentina) | Tigre | 1 | 74 | 1 | 0 | 6,9 | |
| Copa Argentina | Tigre | 1 | 20 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2021-2022 | Copa de la Liga Profesional | Tigre | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Argentina | Talleres Cordoba | 1 | 24 | 0 | 0 | – | |
| Primera División din Argentina | Talleres Cordoba | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021 | Primera División din Argentina | Talleres Cordoba | 23 | 1.029 | 4 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa de la Liga Profesional | Talleres Cordoba | 9 | 367 | 1 | 1 | 6,6 | |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Talleres Cordoba | 4 | 123 | 0 | 1 | – |
| 2020-2021 | Copa Diego Armando Maradona | Talleres Cordoba | 11 | 540 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa de la Liga Profesional | Talleres Cordoba | 5 | 335 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Copa Argentina | Talleres Cordoba | 4 | 39 | 0 | 0 | 6,1 | |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Talleres Cordoba | 1 | 14 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Primera División din Argentina | Estudiantes de La Plata | 18 | 985 | 3 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2019 | Copa Argentina | Estudiantes de La Plata | 2 | 180 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2018-2019 | Primera División din Argentina | Estudiantes de La Plata | 3 | 40 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primera División din Argentina | Boca Juniors | 1 | 7 | 0 | 0 | 6,3 |