Publicitate
Oliver Rathbone joacă la Wrexham. Post: Mijlocaș, Naționalitate: Anglia, Vârstă: 30, Înălțime: 173 cm, Valoare de piață: 800 K EUR. 2026-2027: 12 meciuri, 1 goluri, 1 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Sheffield United - Wrexham (30 octombrie 2026).
Actualizat:

Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Nu există date
Maximă: 1,5 mil. € (23 mar. 2023)
Wrexham: 11 meciuri, 1 goluri, 1 pase decisive
Conform datelor disponibile pentru Wrexham în sezonul 2026/27, Oliver Rathbone a jucat 550 de minute și a fost titular în 6 meciuri.
Wrexham: 91 meciuri, 17 goluri, 5 pase decisive
Peterborough United: 1 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Rotherham United: 138 meciuri, 8 goluri, 9 pase decisive
Rochdale: 108 meciuri, 9 goluri, 11 pase decisive
Pagini similare: Wrexham, Rezultate live fotbal
Oliver Rathbone are 30 de ani. Data nașterii: 10 octombrie 1996.
Post: Mijlocaș.
Oliver Rathbone – Club: Wrexham.
Oliver Rathbone – Înălțime: 173 cm.
Picior preferat: Drept.
Naționalitate: Anglia.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Wrexham | 29 de ani | 800 K € | |
| Wrexham | 29 de ani | 800 K € | |
| Wrexham | 28 de ani | 900 K € | |
| Wrexham | 28 de ani | 800 K € | |
| Rotherham United | 27 de ani | 1,2 mil. € | |
| Rotherham United | 27 de ani | 1,2 mil. € | |
| Rotherham United | 26 de ani | 1,5 mil. € | |
| Rotherham United | 26 de ani | 1,5 mil. € | |
| Rotherham United | 26 de ani | 900 K € | |
| Rotherham United | 25 de ani | 800 K € | |
| Rochdale | 20 de ani | 100 K € |
Valoare de piață: 800 K EUR.
Oliver Rathbone în sezonul 2026-2027: 12 meciuri, 1 gol și 1 pasă decisivă în toate competițiile.
Oliver Rathbone în sezonul 2026-2027: 12 meciuri, 1 gol și 1 pasă decisivă în toate competițiile. Minute jucate: 622. Nota medie: 6,6.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Championship | Wrexham | 11 | 550 | 1 | 1 | 6,6 |
| EFL Cup | Wrexham | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2026 | Meciuri amicale internaționale ale cluburilor | Wrexham | 2 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2025-2026 | Championship | Wrexham | 26 | 1.155 | 7 | 1 | 6,6 |
| FA Cup | Wrexham | 3 | 203 | 1 | 0 | 7,1 | |
| EFL Cup | Wrexham | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,0 | |
| 2024-2025 | League One |
| Wrexham |
| 41 |
| 3.067 |
| 8 |
| 3 |
| 6,9 |
| EFL Trophy | Wrexham | 4 | 144 | 0 | 0 | 6,6 |
| FA Cup | Wrexham | 1 | 59 | 0 | 0 | 6,4 |
| EFL Cup | Wrexham | 1 | 62 | 0 | 0 | 6,5 |
| EFL Trophy | Peterborough United | 1 | 13 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2023-2024 | Championship | Rotherham United | 42 | 3.299 | 1 | 1 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Rotherham United | 2 | 135 | 0 | 0 | 6,9 | |
| FA Cup | Rotherham United | 1 | 26 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2022-2023 | Championship | Rotherham United | 38 | 2.738 | 4 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Rotherham United | 2 | 155 | 1 | 1 | 7,4 | |
| FA Cup | Rotherham United | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,6 |
| 2021-2022 | League One | Rotherham United | 42 | 3.403 | 2 | 4 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Rotherham United | 6 | 262 | 0 | 0 | 6,3 | |
| FA Cup | Rotherham United | 3 | 275 | 0 | 1 | 7,0 | |
| EFL Cup | Rotherham United | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2020-2021 | League One | Rochdale | 40 | 3.500 | 3 | 5 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Rochdale | 3 | 184 | 0 | 0 | – | |
| EFL Cup | Rochdale | 2 | 163 | 0 | 0 | 6,5 | |
| FA Cup | Rochdale | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2019-2020 | League One | Rochdale | 24 | 1.669 | 2 | 3 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Rochdale | 3 | 131 | 1 | 1 | 7,3 | |
| FA Cup | Rochdale | 1 | 32 | 0 | 0 | 6,5 | |
| EFL Trophy | Rochdale | 1 | 76 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2018-2019 | League One | Rochdale | 18 | 1.410 | 3 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Rochdale | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2017-2018 | League One | Rochdale | 9 | 656 | 0 | 2 | 6,1 |
|---|
| 2016-2017 | League One | Rochdale | 5 | 183 | 0 | 0 | 5,9 |
|---|