Publicitate
Shane Ferguson joacă la Blyth Town. Post: Mijlocaș, Naționalitate: Irlanda de Nord, Vârstă: 35, Înălțime: 176 cm. 2025: 8 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Derry City - Waterford United (4 iulie 2025).
Actualizat:
Nu există date
Maximă: 1,5 mil. € (27 ian. 2013)
Derry City: 13 meciuri, 0 goluri, 1 pase decisive
Rotherham United: 81 meciuri, 4 goluri, 10 pase decisive
Millwall: 121 meciuri, 5 goluri, 8 pase decisive
Birmingham City: 21 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Newcastle United: 21 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Pagini similare: Blyth Town, Rezultate live fotbal
Shane Ferguson are 35 de ani. Data nașterii: 12 iulie 1991.
Post: Mijlocaș.
Shane Ferguson – Club: Blyth Town.
Shane Ferguson – Înălțime: 176 cm.
Picior preferat: Ambele.
Naționalitate: Irlanda de Nord.
Shane Ferguson în sezonul 2025: 8 meciuri, 0 goluri și 0 pase decisive în toate competițiile.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Derry City | 34 de ani | 100 K € | |
| Derry City | 33 de ani | 125 K € | |
| Free Player | 33 de ani | 150 K € | |
| Rotherham United | 32 de ani | 200 K € | |
| Rotherham United | 32 de ani | 200 K € | |
| Rotherham United | 31 de ani | 300 K € | |
| Rotherham United | 31 de ani | 400 K € | |
| Rotherham United | 30 de ani | 500 K € | |
| Millwall | 29 de ani | 500 K € | |
| Millwall | 29 de ani | 500 K € | |
| Millwall | 29 de ani | 600 K € | |
| Millwall | 28 de ani | 600 K € | |
| Millwall | 28 de ani | 750 K € | |
| Millwall | 27 de ani | 750 K € | |
| Millwall | 27 de ani | 500 K € | |
| Millwall | 26 de ani | 500 K € | |
| Millwall | 26 de ani | 500 K € | |
| Millwall | 25 de ani | 500 K € | |
| Millwall | 24 de ani | 750 K € | |
| Newcastle | 23 de ani | 1 mil. € | |
| Newcastle | 23 de ani | 1 mil. € | |
| Birmingham City | 22 de ani | 1,5 mil. € | |
| Birmingham City | 21 de ani | 1,5 mil. € | |
| Newcastle | 21 de ani | 1,5 mil. € | |
| Newcastle | 20 de ani | 1 mil. € | |
| Newcastle | 20 de ani | 500 K € | |
| Newcastle | 20 de ani | 500 K € | |
| Newcastle | 19 ani | 50 K € |
Shane Ferguson în sezonul 2025: 8 meciuri, 0 goluri și 0 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 357. Nota medie: 6,3.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Premier Division (Irlanda) | Derry City | 8 | 357 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2024-2025 | Premier Division (Irlanda) | Derry City | 5 | 271 | 0 | 1 | 6,6 |
| 2023-2024 | Championship | Rotherham United | 9 | 179 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2022-2023 | Championship | Rotherham United | 31 | 1.479 | 3 | 5 | 6,6 |
| FA Cup | Rotherham United | 1 | 70 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Cupa Ligii Angliei | Rotherham United | 1 | 26 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Liga Națiunilor |
| Irlanda de NordEchipa națională |
| 2 |
| 27 |
| 0 |
| 0 |
| 6,0 |
| Preliminariile Campionatului European | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 16 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2022 | Preliminariile CM (Europa) | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2021-2022 | League One | Rotherham United | 32 | 2.068 | 1 | 3 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Rotherham United | 4 | 108 | 0 | 2 | 6,5 | |
| FA Cup | Rotherham United | 2 | 139 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Cupa Ligii Angliei | Rotherham United | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,8 | |
| Preliminariile CM (Europa) | Irlanda de NordEchipa națională | 2 | 160 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Meciuri amicale internaționale | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2021 | Meciuri amicale internaționale | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 34 | 1 | 0 | 7,8 |
|---|
| 2020-2021 | Championship | Millwall | 13 | 238 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cupa Ligii Angliei | Millwall | 2 | 169 | 0 | 1 | 7,0 | |
| FA Cup | Millwall | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 | |
| Meciuri amicale internaționale | Irlanda de NordEchipa națională | 3 | 144 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Liga Națiunilor | Irlanda de NordEchipa națională | 3 | 216 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2020 | Campionatul European | Irlanda de NordEchipa națională | 2 | 25 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2019-2020 | Championship | Millwall | 29 | 1.720 | 0 | 3 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Millwall | 2 | 82 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Cupa Ligii Angliei | Millwall | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Campionatul European | Irlanda de NordEchipa națională | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Meciuri amicale internaționale | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Championship | Millwall | 34 | 2.104 | 2 | 3 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Millwall | 4 | 324 | 2 | 0 | 6,9 | |
| Cupa Ligii Angliei | Millwall | 2 | 177 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Campionatul European | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 5 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Liga Națiunilor | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 56 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Meciuri amicale internaționale | Irlanda de NordEchipa națională | 1 | 13 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2017-2018 | Championship | Millwall | 24 | 948 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2016-2017 | League One | Millwall | 7 | 340 | 1 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2015-2016 | League One | Millwall | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,7 |
|---|
| 2014-2015 | Scottish Championship | Birmingham City | 1 | 23 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2013-2014 | Championship | Birmingham City | 15 | 712 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2012-2013 | Championship | Birmingham City | 5 | 335 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Premier League | Newcastle United | 9 | 342 | 0 | 0 | – |
| 2011-2012 | Premier League | Newcastle United | 6 | 154 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2010-2011 | Premier League | Newcastle United | 6 | 308 | 0 | 0 | – |
|---|