Publicitate
Post: Atacant, Naționalitate: Brazilia, Vârstă: 38, Înălțime: 175 cm, Valoare de piață: 300 K EUR. 2026: 17 meciuri, 1 goluri, 3 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Mirassol - SP - Grêmio - RS (18 iulie 2026).
Actualizat:
Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Accidentat
Nu există date
Maximă: 50 mil. € (12 aug. 2018)
Grêmio - RS: 28 meciuri, 2 goluri, 5 pase decisive
Fulham: 81 meciuri, 10 goluri, 7 pase decisive
Olympiacos Piraeus: 10 meciuri, 0 goluri, 1 pase decisive
Corinthians - SP: 45 meciuri, 1 goluri, 6 pase decisive
Arsenal: 39 meciuri, 1 goluri, 7 pase decisive
Chelsea: 265 meciuri, 42 goluri, 38 pase decisive
Pagini similare: Rezultate live fotbal
Willian are 38 de ani. Data nașterii: 9 august 1988.
Post: Atacant.
Willian – Înălțime: 175 cm.
Picior preferat: Drept.
Naționalitate: Brazilia.
Valoare de piață: 300 K EUR.
Willian în sezonul 2026: 17 meciuri, 1 gol și 3 pase decisive în toate competițiile.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Free Player | 38 de ani | 300 K € | |
| Grêmio | 37 de ani | 400 K € | |
| Grêmio | 37 de ani | 500 K € | |
| Fulham | 36 de ani | 750 K € | |
| Olympiacos Piraeus | 36 de ani | 1 mil. € | |
| Olympiacos Piraeus | 36 de ani | 2 mil. € | |
| Fulham | 35 de ani | 3 mil. € | |
| Fulham | 35 de ani | 3 mil. € | |
| Fulham | 34 de ani | 3 mil. € | |
| Fulham | 34 de ani | 3 mil. € | |
| Corinthians | 34 de ani | 4 mil. € | |
| Corinthians | 33 de ani | 5,5 mil. € | |
| Corinthians | 33 de ani | 6 mil. € | |
| Arsenal | 32 de ani | 9 mil. € | |
| Arsenal | 32 de ani | 12 mil. € | |
| Arsenal | 32 de ani | 15 mil. € | |
| Arsenal | 32 de ani | 19 mil. € | |
| Chelsea | 31 de ani | 22,5 mil. € | |
| Chelsea | 31 de ani | 28 mil. € | |
| Chelsea | 31 de ani | 32 mil. € | |
| Chelsea | 31 de ani | 35 mil. € | |
| Chelsea | 30 de ani | 40 mil. € | |
| Chelsea | 30 de ani | 50 mil. € | |
| Chelsea | 30 de ani | 50 mil. € | |
| Chelsea | 29 de ani | 38 mil. € | |
| Chelsea | 29 de ani | 32 mil. € | |
| Chelsea | 29 de ani | 32 mil. € | |
| Chelsea | 28 de ani | 32 mil. € | |
| Chelsea | 28 de ani | 32 mil. € | |
| Chelsea | 27 de ani | 32 mil. € | |
| Chelsea | 27 de ani | 32 mil. € | |
| Chelsea | 26 de ani | 30 mil. € | |
| Chelsea | 26 de ani | 30 mil. € | |
| Chelsea | 26 de ani | 30 mil. € | |
| Chelsea | 25 de ani | 30 mil. € | |
| Chelsea | 25 de ani | 35 mil. € | |
| Anzhi Makhachkala | 24 de ani | 30 mil. € | |
| Anzhi Makhachkala | 24 de ani | 30 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 24 de ani | 25 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 23 de ani | 20 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 23 de ani | 19 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 22 de ani | 15 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 22 de ani | 13 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 22 de ani | 11,5 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 21 de ani | 11,5 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 21 de ani | 11 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 20 de ani | 10 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 20 de ani | 9 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 20 de ani | 8 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 20 de ani | 8,4 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 19 ani | 6 mil. € | |
| Shakhtar Donetsk | 19 ani | 11 mil. € |
Willian în sezonul 2026: 17 meciuri, 1 gol și 3 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 807. Nota medie: 6,7.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Campeonato Gaúcho (Brazilia) | Grêmio - RS | 8 | 389 | 0 | 2 | 6,9 |
| Serie A din Brazilia | Grêmio - RS | 6 | 264 | 0 | 0 | 6,4 | |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Grêmio - RS | 2 | 109 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Cupa Braziliei | Grêmio - RS | 1 | 45 | 1 | 1 | 7,7 | |
| 2025-2026 | Serie A din Brazilia | Grêmio - RS | 6 | 246 | 0 | 0 | 6,4 |
| Campeonato Gaúcho (Brazilia) | Grêmio - RS | 2 | 71 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2025 | Serie A din Brazilia |
| Grêmio - RS |
| 3 |
| 175 |
| 1 |
| 2 |
| 7,5 |
| 2024-2025 | Premier League | Fulham | 10 | 253 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Fulham | 2 | 101 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Super League Greciei | Olympiacos Piraeus | 6 | 329 | 0 | 1 | 6,9 | |
| Europa League | Olympiacos Piraeus | 4 | 149 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2023-2024 | Premier League | Fulham | 31 | 2.060 | 4 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cupa Ligii Angliei | Fulham | 4 | 303 | 1 | 0 | 6,8 | |
| FA Cup | Fulham | 2 | 61 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2022-2023 | Premier League | Fulham | 27 | 2.142 | 5 | 5 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Fulham | 3 | 101 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Meciuri amicale internaționale ale cluburilor | Fulham | 2 | 70 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2022 | Serie A din Brazilia | Corinthians - SP | 12 | 757 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Paulista A1 (Brazilia) | Corinthians - SP | 10 | 594 | 1 | 1 | 7,0 | |
| CONMEBOL Copa Libertadores | Corinthians - SP | 8 | 538 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Cupa Braziliei | Corinthians - SP | 2 | 159 | 0 | 1 | 7,1 |
| 2021-2022 | Serie A din Brazilia | Corinthians - SP | 2 | 75 | 0 | 2 | 7,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Paulista A1 (Brazilia) | Corinthians - SP | 2 | 148 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021 | Serie A din Brazilia | Corinthians - SP | 9 | 452 | 0 | 2 | 6,8 |
|---|
| 2020-2021 | Premier League | Arsenal | 25 | 1.406 | 1 | 5 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Arsenal | 9 | 312 | 0 | 2 | 6,6 | |
| Meciuri amicale internaționale ale cluburilor | Arsenal | 2 | 73 | 0 | 0 | 6,3 | |
| FA Cup | Arsenal | 2 | 156 | 0 | 0 | 5,9 | |
| Cupa Ligii Angliei | Arsenal | 1 | 18 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2019-2020 | Premier League | Chelsea | 36 | 2.607 | 9 | 7 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga Campionilor | Chelsea | 7 | 530 | 1 | 1 | 7,4 | |
| FA Cup | Chelsea | 4 | 231 | 1 | 1 | 6,8 | |
| Meciuri amicale internaționale | BraziliaEchipa națională | 1 | 71 | 0 | 0 | – |
| 2019 | CONMEBOL Copa América | BraziliaEchipa națională | 3 | 64 | 1 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2018-2019 | Premier League | Chelsea | 32 | 2.108 | 3 | 6 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Chelsea | 15 | 899 | 3 | 7 | 7,3 | |
| Cupa Ligii Angliei | Chelsea | 6 | 373 | 0 | 0 | 6,7 | |
| FA Cup | Chelsea | 2 | 122 | 2 | 0 | 7,3 | |
| Supercupa Angliei | Chelsea | 1 | 31 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Meciuri amicale internaționale | BraziliaEchipa națională | 3 | 133 | 0 | 1 | 7,1 | |
| CONMEBOL Copa América | BraziliaEchipa națională | 1 | 19 | 0 | 0 | – |
| 2018 | Cupa Mondială | BraziliaEchipa națională | 3 | 180 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2017-2018 | Premier League | Chelsea | 36 | 1.883 | 6 | 7 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga Campionilor | Chelsea | 8 | 429 | 3 | 1 | 6,9 | |
| Cupa Mondială | BraziliaEchipa națională | 2 | 179 | 0 | 1 | 7,0 |
| 2016-2017 | Premier League | Chelsea | 34 | 1.529 | 8 | 2 | 7,0 |
|---|
| 2015-2016 | Premier League | Chelsea | 35 | 2.749 | 5 | 6 | 7,1 |
|---|
| 2014-2015 | Premier League | Chelsea | 31 | 2.064 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2014 | Cupa Mondială | BraziliaEchipa națională | 5 | 153 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2013-2014 | Premier League | Chelsea | 18 | 1.048 | 1 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2012-2013 | Premier League din Rusia | Anzhi Makhachkala | 2 | 184 | 0 | 0 | – |
|---|