Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Accidentat
Maximă: 1,5 mil. € (27 mar. 2024)
Actualizat:
Yoan Severin joacă la Servette. Post: Fundaș, Naționalitate: Franța, Vârstă: 29, Înălțime: 186 cm, Valoare de piață: 600 K EUR. Yoan Severin în sezonul 2025-2026: 17 meciuri, 1 gol și 0 pase decisive în toate competițiile.
Cel mai recent meci din datele disponibile în care a jucat Yoan Severin a fost Winterthur - Servette, cu 59 de minute pe teren. Data meciului: 3 martie 2026.
Servette: 190 meciuri, 4 goluri, 1 pase decisive
Zulte-Waregem: 3 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Pagini similare: Servette, Rezultate live fotbal
Yoan Severin are 29 de ani. Data nașterii: 24 ianuarie 1997.
Post: Fundaș.
Yoan Severin – Club: Servette.
Yoan Severin – Înălțime: 186 cm.
Picior preferat: Stâng.
Naționalitate: Franța.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Servette | 29 de ani | 600 K € | |
| Servette | 28 de ani | 700 K € | |
| Servette | 28 de ani | 900 K € | |
| Servette | 28 de ani | 1,2 mil. € | |
| Servette | 27 de ani | 1,2 mil. € | |
| Servette | 27 de ani | 1,2 mil. € | |
| Servette | 27 de ani | 1,5 mil. € | |
| Servette | 27 de ani | 1,5 mil. € | |
| Servette | 26 de ani | 1,1 mil. € | |
| Servette | 26 de ani | 1,1 mil. € | |
| Servette | 26 de ani | 900 K € | |
| Servette | 25 de ani | 800 K € | |
| Servette | 25 de ani | 600 K € | |
| Servette | 24 de ani | 600 K € | |
| Servette | 24 de ani | 600 K € | |
| Servette | 24 de ani | 600 K € | |
| Servette | 23 de ani | 300 K € | |
| Servette | 23 de ani | 325 K € | |
| Servette | 23 de ani | 325 K € | |
| Servette | 22 de ani | 400 K € | |
| Servette | 22 de ani | 400 K € | |
| Servette | 21 de ani | 400 K € | |
| Zulte Waregem | 21 de ani | 150 K € | |
| Zulte Waregem | 20 de ani | 200 K € | |
| Zulte Waregem | 20 de ani | 250 K € | |
| Zulte Waregem | 19 ani | 200 K € | |
| Juventus U19 | 19 ani | 50 K € | |
| Juventus U19 | 18 ani | 25 K € | |
| Juventus U19 | 18 ani | 50 K € | |
| Juventus U19 | 17 ani | 50 K € |
Yoan Severin în sezonul 2025-2026: 17 meciuri, 1 gol și 0 pase decisive în toate competițiile.
Yoan Severin în sezonul 2025-2026: 17 meciuri, 1 gol și 0 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 1.126. Nota medie: 6,5.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 | Super League din Elveția | Servette | 15 | 967 | 1 | 0 | 6,6 |
| UEFA Champions League | Servette | 2 | 159 | 0 | 0 | 6,3 | |
| 2024-2025 | Super League din Elveția | Servette | 30 | 2.412 | 0 | 0 | 6,5 |
| UEFA Europa Conference League | Servette | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,6 | |
| UEFA Europa League | Servette | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Switzerland Cup | Servette | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| 2023-2024 |
| Servette |
| 35 |
| 2.936 |
| 1 |
| 1 |
| 6,6 |
| UEFA Europa League | Servette | 6 | 540 | 0 | 0 | 6,2 |
| Switzerland Cup | Servette | 4 | 305 | 0 | 0 | 7,1 |
| UEFA Europa Conference League | Servette | 4 | 390 | 0 | 0 | 6,8 |
| UEFA Champions League | Servette | 4 | 390 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2022-2023 | Super League din Elveția | Servette | 26 | 2.221 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Switzerland Cup | Servette | 2 | 210 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2021-2022 | Super League din Elveția | Servette | 19 | 959 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa Conference League | Servette | 1 | 90 | 0 | 0 | 8,1 |
| 2020-2021 | Super League din Elveția | Servette | 28 | 1.775 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2019-2020 | Super League din Elveția | Servette | 4 | 322 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2018-2019 | Challenge League din Elveția | Servette | 5 | 216 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2016-2017 | Pro League din Belgia | Zulte-Waregem | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|