Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Skadad
Högsta: 1,5 mn € (3 juni 2024)
Uppdaterad:
Andre Luis spelar för Mirassol. Position: Anfallare, Nationalitet: Brasilien, Ålder: 32, Längd: 184 cm, Marknadsvärde: 1 mn €. Andre Luis under 2026: 19 matcher, 2 mål och 0 assister i alla turneringar.
Den senaste matchen i de tillgängliga uppgifterna där Andre Luis spelade var Bahia - BA - Mirassol - SP, med 23 minuter på planen. Matchdatum: 12 oktober 2026.
Mirassol - SP: 18 matcher, 2 mål, 0 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Mirassol - SP under säsongen 2026 spelade Andre Luis 650 minuter och var med i startelvan i 6 matcher.
Mirassol - SP: 27 matcher, 3 mål, 0 assist
Shanghai Shenhua: 68 matcher, 33 mål, 12 assist
Moreirense: 99 matcher, 33 mål, 5 assist
Chaves: 30 matcher, 4 mål, 2 assist
Figueirense: 16 matcher, 1 mål, 0 assist
Relaterade sidor: Mirassol, Livescore fotboll
Andre Luis är 32 år gammal. Födelsedatum: 9 mars 1994.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Mirassol | 32 år | 1 mn € | |
| Shanghai Shenhua | 31 år | 1,2 mn € | |
| Shanghai Shenhua | 31 år | 1,2 mn € | |
| Shanghai Shenhua | 30 år | 1,5 mn € | |
| Shanghai Shenhua | 30 år | 1,5 mn € | |
| Moreirense | 29 år | 900 tn € | |
| Moreirense | 29 år | 650 tn € | |
| Moreirense | 28 år | 425 tn € | |
| Moreirense | 28 år | 500 tn € | |
| Moreirense | 27 år | 500 tn € | |
| Moreirense | 27 år | 300 tn € | |
| Moreirense | 26 år | 350 tn € | |
| Moreirense | 26 år | 350 tn € | |
| Aves | 26 år | 350 tn € | |
| Aves | 25 år | 450 tn € | |
| Aves | 25 år | 200 tn € | |
| Aves | 24 år | 200 tn € | |
| Aves | 24 år | 100 tn € | |
| Figueirense | 23 år | 100 tn € |
Position: Anfallare.
Andre Luis spelar i Mirassol.
Andre Luis är 184 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Brasilien.
Marknadsvärde: 1 mn €.
Andre Luis under 2026: 19 matcher, 2 mål och 0 assister i alla turneringar.
Andre Luis under 2026: 19 matcher, 2 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 836. Snittbetyg: 6,6.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Brasilianska Serie A | Mirassol - SP | 11 | 352 | 1 | 0 | 6,6 |
| Copa Libertadores | Mirassol - SP | 5 | 297 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Mirassol - SP | 2 | 160 | 1 | 0 | 7,2 | |
| Brazilian Cup | Mirassol - SP | 1 | 27 | 0 | 0 | 6,3 | |
| 2025-2026 | Brasilianska Serie A | Mirassol - SP | 7 | 298 | 1 | 0 | 6,5 |
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Mirassol - SP | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 | |
| AFC Champions League Elite |
| Shanghai Shenhua |
| 4 |
| 315 |
| 1 |
| 0 |
| 6,5 |
| Chinese Super League | Shanghai Shenhua | 2 | 180 | 2 | 0 | 7,8 |
| 2025 | Chinese Super League | Shanghai Shenhua | 16 | 1 248 | 6 | 1 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chinese FA Cup | Shanghai Shenhua | 1 | 94 | 0 | 1 | 6,9 | |
| Chinese Super Cup | Shanghai Shenhua | 1 | 90 | 1 | 0 | 8,2 |
| 2024-2025 | Chinese Super League | Shanghai Shenhua | 10 | 868 | 6 | 2 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AFC Champions League Elite | Shanghai Shenhua | 8 | 686 | 4 | 0 | 7,1 | |
| Chinese FA Cup | Shanghai Shenhua | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,7 |
| 2024 | Chinese Super League | Shanghai Shenhua | 15 | 1 203 | 12 | 4 | 7,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chinese FA Cup | Shanghai Shenhua | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Chinese Super Cup | Shanghai Shenhua | 1 | 95 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2023-2024 | Chinese Super League | Shanghai Shenhua | 8 | 718 | 1 | 3 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primeira Liga | Moreirense | 15 | 1 339 | 6 | 2 | 7,1 | |
| Portuguese League Cup | Moreirense | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,8 |
| 2022-2023 | Liga Portugal 2 | Moreirense | 27 | 2 047 | 14 | 2 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portuguese League Cup | Moreirense | 4 | 231 | 3 | 0 | 7,1 | |
| Portuguese Cup | Moreirense | 1 | 30 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Primeira Liga | Moreirense | 32 | 1 351 | 6 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portuguese Cup | Moreirense | 2 | 84 | 1 | 0 | – |
| 2020-2021 | Primeira Liga | Moreirense | 14 | 604 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portuguese Cup | Moreirense | 2 | 130 | 1 | 0 | – | |
| Portuguese League Cup | Moreirense | 1 | 4 | 0 | 0 | – | |
| Liga Portugal 2 | Chaves | 2 | 57 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Liga Portugal 2 | Chaves | 10 | 412 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portuguese Cup | Chaves | 2 | 109 | 1 | 0 | – |
| 2018-2019 | Primeira Liga | Chaves | 16 | 807 | 3 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilianska Serie B | Figueirense | 2 | 49 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2018 | Brasilianska Serie B | Figueirense | 2 | 94 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2017-2018 | Brasilianska Serie B | Figueirense | 12 | 521 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|