Annons
Andrey spelar för Athletic Club. Position: Mittfältare, Nationalitet: Brasilien, Ålder: 28, Längd: 176 cm, Marknadsvärde: 700 tn €. 2025: 4 matcher, 0 mål, 0 assist. Senaste registrerade framträdande: Athletic Club - Operario Ferroviario PR (15 juni 2025).
Uppdaterad:
Högsta: 5 mn € (17 feb. 2019)
Athletic Club: 4 matcher, 0 mål, 0 assist
Coritiba SAF - PR: 47 matcher, 4 mål, 0 assist
Ceará: 10 matcher, 0 mål, 0 assist
Vasco da Gama Saf - RJ: 132 matcher, 7 mål, 9 assist
Relaterade sidor: Athletic Club, Livescore fotboll
Andrey är 28 år gammal. Födelsedatum: 5 februari 1998.
Position: Mittfältare.
Andrey spelar i Athletic Club.
Andrey är 176 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Brasilien.
Marknadsvärde: 700 tn €.
Andrey under 2025: 4 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Free Player | 27 år | 700 tn € | |
| Athletic Club | 27 år | 800 tn € | |
| Ceara | 26 år | 1,5 mn € | |
| Coritiba SAF | 26 år | 2 mn € | |
| Coritiba SAF | 25 år | 2,5 mn € | |
| Coritiba SAF | 25 år | 2,5 mn € | |
| Coritiba SAF | 25 år | 2,5 mn € | |
| Coritiba SAF | 24 år | 2,5 mn € | |
| Coritiba SAF | 24 år | 3 mn € | |
| Coritiba SAF | 24 år | 2,3 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 23 år | 2 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 22 år | 1,8 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 22 år | 2 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 22 år | 1,3 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 21 år | 1,5 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 21 år | 4 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 21 år | 5 mn € | |
| Vasco da Gama Saf | 20 år | 100 tn € | |
| Vasco da Gama Saf | 19 år | 100 tn € |
Andrey under 2025: 4 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 60. Snittbetyg: 6,3.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Brasilianska Serie B | Athletic Club | 4 | 60 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2024-2025 | Brasilianska Serie B | Coritiba SAF - PR | 1 | 12 | 0 | 0 | 6,5 |
| Brasilianska Serie B | Ceará | 8 | 57 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2024 | Brasilianska Serie B | Ceará | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,9 |
| Brasilianska Serie B | Coritiba SAF - PR | 1 | 2 | 0 | 0 | 6,2 | |
| 2023-2024 | Brasilianska Serie B | Ceará | 1 | 14 | 0 | 0 | 6,1 |
| Campeonato Paranaense (Brasilien) |
| Coritiba SAF - PR |
| 4 |
| 106 |
| 0 |
| 0 |
| – |
| Brasilianska Serie A | Coritiba SAF - PR | 2 | 143 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2023 | Brasilianska Serie A | Coritiba SAF - PR | 23 | 885 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2022-2023 | Copa do Brasil | Coritiba SAF - PR | 2 | 93 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilianska Serie A | Coritiba SAF - PR | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Campeonato Paranaense (Brasilien) | Coritiba SAF - PR | 1 | 12 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Brasilianska Serie A | Coritiba SAF - PR | 5 | 398 | 2 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Coritiba SAF - PR | 2 | 158 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Campeonato Paranaense (Brasilien) | Coritiba SAF - PR | 3 | 229 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilianska Serie A | Coritiba SAF - PR | 1 | 90 | 1 | 0 | 8,2 | |
| Copa do Brasil | Coritiba SAF - PR | 1 | 70 | 0 | 0 | – | |
| Brasilianska Serie B | Vasco da Gama Saf - RJ | 6 | 407 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2021 | Brasilianska Serie B | Vasco da Gama Saf - RJ | 21 | 1 336 | 1 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Carioca A (Brasilien) | Vasco da Gama Saf - RJ | 4 | 293 | 0 | 1 | – | |
| Copa do Brasil | Vasco da Gama Saf - RJ | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Brasilianska Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 22 | 1 443 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Vasco da Gama Saf - RJ | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,4 |
| 2019-2020 | Campeonato Carioca A (Brasilien) | Vasco da Gama Saf - RJ | 3 | 247 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Vasco da Gama Saf - RJ | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,5 | |
| Brasilianska Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,6 |
| 2019 | Brasilianska Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 14 | 690 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2018 | Brasilianska Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 9 | 769 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Vasco da Gama Saf - RJ | 1 | 15 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2017-2018 | Brasilianska Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 5 | 405 | 3 | 1 | 7,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Vasco da Gama Saf - RJ | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2017 | Brasilianska Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 2 | 75 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2016-2017 | Brasilianska Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 1 | 48 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|