Annons
António Silva spelar för Bournemouth. Position: Försvarare, Nationalitet: Portugal, Ålder: 23, Längd: 187 cm, Marknadsvärde: 30 mn €. 2026-2027: 16 matcher, 0 mål, 0 assist. Senaste registrerade framträdande: Bournemouth - Leeds United (31 oktober 2026).
Uppdaterad:

Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Skadad
Ingen data tillgänglig
Högsta: 45 mn € (15 juni 2023)
Bournemouth: 9 matcher, 0 mål, 0 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Bournemouth under säsongen 2026/27 spelade António Silva 810 minuter och var med i startelvan i 9 matcher.
Bournemouth: 14 matcher, 0 mål, 0 assist
Benfica: 186 matcher, 10 mål, 3 assist
Benfica U19: 9 matcher, 1 mål, 0 assist
Relaterade sidor: Bournemouth, Livescore fotboll
António Silva är 23 år gammal. Födelsedatum: 29 oktober 2003.
Position: Försvarare.
António Silva spelar i Bournemouth.
António Silva är 187 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Portugal.
Marknadsvärde: 30 mn €.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Bournemouth | 22 år | 30 mn € | |
| Benfica | 22 år | 25 mn € | |
| Benfica | 22 år | 28 mn € | |
| Benfica | 22 år | 30 mn € | |
| Benfica | 21 år | 32 mn € | |
| Benfica | 21 år | 32 mn € | |
| Benfica | 21 år | 38 mn € | |
| Benfica | 20 år | 40 mn € | |
| Benfica | 20 år | 45 mn € | |
| Benfica | 20 år | 45 mn € | |
| Benfica | 19 år | 45 mn € | |
| Benfica | 19 år | 25 mn € | |
| Benfica | 19 år | 15 mn € | |
| Benfica | 18 år | 4 mn € | |
| Benfica U23 | 18 år | 300 tn € | |
| Benfica U23 | 18 år | 100 tn € |
António Silva under 2026-2027: 16 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
António Silva under 2026-2027: 16 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 1 432.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Premier League | Bournemouth | 9 | 810 | 0 | 0 | 6,8 |
| Europa League | Bournemouth | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,4 | |
| Engelska ligacupen | Bournemouth | 2 | 172 | 0 | 0 | 7,2 | |
| Europa League | Benfica | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,3 | |
| 2026 | VM-kval (Europa) | PortugalLandslag | 1 | 3 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2025-2026 | Primeira Liga | Benfica | 25 | 1 858 | 1 | 1 | 7,0 |
| Champions League |
| 10 |
| 718 |
| 0 |
| 0 |
| 6,9 |
| Portugisiska cupen | Benfica | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,4 |
| Portugisiska ligacupen | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,9 |
| Träningslandskamper | PortugalLandslag | 2 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2025 | VM för klubblag | Benfica | 4 | 386 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|
| 2024-2025 | Primeira Liga | Benfica | 23 | 2 036 | 1 | 2 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Benfica | 9 | 724 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Portugisiska cupen | Benfica | 7 | 646 | 1 | 0 | 7,5 | |
| Portugisiska ligacupen | Benfica | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,5 | |
| Portugisiska supercupen | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,7 | |
| Nations League | PortugalLandslag | 4 | 283 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024 | EM i fotboll | PortugalLandslag | 4 | 277 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|
| 2023-2024 | Primeira Liga | Benfica | 30 | 2 618 | 2 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Benfica | 6 | 570 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Portugisiska cupen | Benfica | 6 | 540 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Champions League | Benfica | 4 | 279 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Portugisiska ligacupen | Benfica | 3 | 266 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Träningsmatcher för klubblag | Benfica | 2 | 64 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Träningslandskamper | PortugalLandslag | 4 | 254 | 0 | 0 | 6,8 | |
| EM i fotboll | PortugalLandslag | 1 | 66 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023 | Portugisiska supercupen | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2022-2023 | Primeira Liga | Benfica | 30 | 2 696 | 3 | 0 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Benfica | 10 | 896 | 2 | 0 | 7,1 | |
| Portugisiska cupen | Benfica | 3 | 301 | 0 | 0 | 7,7 | |
| Träningsmatcher för klubblag | Benfica | 1 | 75 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Portugisiska ligacupen | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 | |
| EM-kval | PortugalLandslag | 2 | 180 | 0 | 1 | 7,6 | |
| Liga Portugal 2 | EnglandLandslag | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2022 | VM i fotboll | PortugalLandslag | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Träningslandskamper | PortugalLandslag | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,8 |
| 2021-2022 | Youth League | Benfica U19 | 9 | 810 | 1 | 0 | 7,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga Portugal 2 | EnglandLandslag | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| U19-EM | PortugalLandslag | 1 | 90 | 0 | 0 | – |