Annons
Tomané spelar för Tondela. Position: Anfallare, Nationalitet: Portugal, Ålder: 34, Längd: 185 cm, Marknadsvärde: 150 tn €. 2026-2027: 3 matcher, 0 mål, 0 assist. Senaste registrerade framträdande: Tondela - Academica Coimbra (21 augusti 2026).
Uppdaterad:
Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Ingen data tillgänglig
Högsta: 2,5 mn € (30 juni 2015)
Tondela: 9 matcher, 3 mål, 1 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Tondela under säsongen 2026/27 spelade Tomané 74 minuter och var med i startelvan i 6 matcher.
Tondela: 67 matcher, 21 mål, 13 assist
AVS Futebol SAD: 31 matcher, 4 mål, 1 assist
Farense: 25 matcher, 4 mål, 0 assist
APOEL Nicosia: 20 matcher, 0 mål, 0 assist
Samsunspor: 47 matcher, 11 mål, 5 assist
Crvena Zvezda: 21 matcher, 1 mål, 0 assist
Relaterade sidor: Tondela, Livescore fotboll
Tomané är 34 år gammal. Födelsedatum: 23 oktober 1992.
Position: Anfallare.
Tomané spelar i Tondela.
Tomané är 185 cm lång.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| AVS Futebol SAD | 33 år | 150 tn € | |
| AVS Futebol SAD | 33 år | 200 tn € | |
| Farense | 32 år | 200 tn € | |
| Farense | 32 år | 200 tn € | |
| APOEL Nicosia | 31 år | 200 tn € | |
| APOEL Nicosia | 31 år | 250 tn € | |
| APOEL Nicosia | 31 år | 275 tn € | |
| Samsunspor | 30 år | 275 tn € | |
| Samsunspor | 30 år | 325 tn € | |
| Samsunspor | 30 år | 500 tn € | |
| Samsunspor | 29 år | 650 tn € | |
| Samsunspor | 29 år | 700 tn € | |
| Samsunspor | 29 år | 575 tn € | |
| Samsunspor | 28 år | 600 tn € | |
| Samsunspor | 28 år | 800 tn € | |
| Samsunspor | 28 år | 1 mn € | |
| Crvena Zvezda | 27 år | 1,2 mn € | |
| Crvena Zvezda | 27 år | 1,6 mn € | |
| Crvena Zvezda | 27 år | 2 mn € | |
| Tondela | 26 år | 2 mn € | |
| Tondela | 26 år | 1 mn € | |
| Tondela | 25 år | 1 mn € | |
| Tondela | 25 år | 900 tn € | |
| Arouca | 24 år | 600 tn € | |
| Panetolikos Agrinio | 24 år | 500 tn € | |
| Panetolikos Agrinio | 23 år | 500 tn € | |
| Duisburg | 23 år | 700 tn € | |
| Duisburg | 23 år | 1,2 mn € | |
| Vitoria Guimaraes | 22 år | 2,5 mn € | |
| Vitoria Guimaraes | 22 år | 2,3 mn € | |
| Vitoria Guimaraes | 21 år | 1,5 mn € | |
| Vitoria Guimaraes | 21 år | 1 mn € | |
| Vitoria Guimaraes | 20 år | 800 tn € | |
| Vitoria Guimaraes B | 20 år | 400 tn € | |
| Vitoria Guimaraes B | 18 år | 100 tn € | |
| Vitoria Guimaraes B | 17 år | 100 tn € |
Nationalitet: Portugal.
Marknadsvärde: 150 tn €.
Tomané under 2026-2027: 3 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
Tomané under 2026-2027: 3 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 74. Snittbetyg: 6,2.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Liga Portugal 2 | Tondela | 3 | 74 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2025-2026 | Primeira Liga | AVS Futebol SAD | 29 | 2 024 | 4 | 1 | 6,5 |
| Portugisiska cupen | AVS Futebol SAD | 2 | 120 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2024-2025 | Primeira Liga | Farense | 24 | 1 657 | 3 | 0 | 6,6 |
| Portugisiska cupen | Farense | 1 | 66 | 1 | 0 | 7,2 | |
| 2023-2024 | Cypriotiska 1. Division | APOEL Nicosia | 14 | 371 | 0 | 0 | – |
| Conference League |
| APOEL Nicosia |
| 5 |
| 87 |
| 0 |
| 0 |
| 6,4 |
| 2022-2023 | Conference League | APOEL Nicosia | 1 | 4 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TFF 1. Lig | Samsunspor | 8 | 115 | 1 | 0 | 6,8 |
| 2021-2022 | TFF 1. Lig | Samsunspor | 34 | 2 972 | 9 | 5 | 6,7 |
|---|
| 2020-2021 | TFF 1. Lig | Samsunspor | 5 | 421 | 1 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serbiska superligan | Crvena Zvezda | 4 | 189 | 0 | 0 | – | |
| Champions League | Crvena Zvezda | 2 | 112 | 1 | 0 | 5,3 |
| 2019-2020 | Serbiska superligan | Crvena Zvezda | 10 | 584 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Crvena Zvezda | 5 | 257 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2018-2019 | Primeira Liga | Tondela | 31 | 2 716 | 11 | 6 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portugisiska cupen | Tondela | 1 | 114 | 1 | 0 | – |
| 2017-2018 | Primeira Liga | Tondela | 32 | 2 684 | 9 | 7 | 6,9 |
|---|
| 2016-2017 | Primeira Liga | Arouca | 17 | 1 380 | 3 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grekiska Super League | Panetolikos Agrinio | 10 | 816 | 1 | 0 | – |
| 2015-2016 | 2. Bundesliga | Duisburg | 9 | 633 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primeira Liga | Vitoria Guimaraes | 16 | 1 035 | 1 | 2 | 6,4 |
| 2014-2015 | Primeira Liga | Vitoria Guimaraes | 14 | 883 | 0 | 1 | 6,1 |
|---|
| 2013-2014 | Primeira Liga | Vitoria Guimaraes | 11 | 539 | 0 | 0 | – |
|---|