Högsta: 800 tn € (16 dec. 2019)
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Nurnberg II | 27 år | 200 tn € | |
| Nurnberg II | 26 år | 300 tn € | |
| Nürnberg | 26 år | 400 tn € | |
| Nürnberg | 26 år | 400 tn € | |
| Nürnberg | 25 år | 600 tn € | |
| Nürnberg | 25 år | 750 tn € | |
| Nürnberg | 24 år | 750 tn € | |
| Nürnberg | 24 år | 450 tn € | |
Uppdaterad:
Benjamin Goller spelar för SSV Ulm 1846. Position: Anfallare, Nationalitet: Tyskland, Ålder: 27, Längd: 180 cm, Marknadsvärde: 200 tn €. Benjamin Goller under 2024-2025: 9 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
Den senaste matchen i de tillgängliga uppgifterna där Benjamin Goller spelade var Nürnberg - Elversberg, med 7 minuter på planen. Matchdatum: 4 maj 2025.
SSV Ulm 1846: 5 matcher, 1 mål, 0 assist
I de tillgängliga uppgifterna för SSV Ulm 1846 under säsongen 2026/27 spelade Benjamin Goller 275 minuter och var med i startelvan i 3 matcher.
Nürnberg: 51 matcher, 3 mål, 2 assist
Karlsruher: 42 matcher, 5 mål, 4 assist
Darmstadt 98: 12 matcher, 2 mål, 1 assist
Schalke 04: 2 matcher, 0 mål, 0 assist
Werder Bremen: 11 matcher, 0 mål, 0 assist
Relaterade sidor: SSV Ulm 1846, Livescore fotboll
| Nürnberg |
| 24 år |
| 450 tn € |
| Werder Bremen | 23 år | 600 tn € |
| Karlsruher | 23 år | 700 tn € |
| Darmstadt 98 | 22 år | 700 tn € |
| Karlsruher | 22 år | 700 tn € |
| Karlsruher | 22 år | 800 tn € |
| Werder Bremen | 21 år | 725 tn € |
| Werder Bremen | 20 år | 800 tn € |
| Schalke 04 | 20 år | 400 tn € |
| Schalke 04 | 19 år | 500 tn € |
| Schalke 04 | 19 år | 200 tn € |
Position: Anfallare.
Benjamin Goller spelar i SSV Ulm 1846.
Benjamin Goller är 180 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Tyskland.
Marknadsvärde: 200 tn €.
Benjamin Goller under 2024-2025: 9 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
Benjamin Goller under 2024-2025: 9 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 202. Snittbetyg: 6,3.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | 2. Bundesliga | Nürnberg | 9 | 202 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2023-2024 | 2. Bundesliga | Nürnberg | 31 | 2 220 | 2 | 1 | 6,4 |
| DFB Pokal | Nürnberg | 3 | 214 | 1 | 1 | 7,2 | |
| 2022-2023 | 2. Bundesliga | Nürnberg | 7 | 234 | 0 | 0 | 6,3 |
| Träningsmatcher för klubblag | Nürnberg | 1 | 45 | 0 | 0 | 7,2 | |
| 2021-2022 | 2. Bundesliga | Karlsruher | 13 | 843 | 1 | 2 | 6,4 |
| DFB Pokal |
| Karlsruher |
| 1 |
| 86 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| 2. Bundesliga | Darmstadt 98 | 11 | 615 | 2 | 1 | 6,5 |
| DFB Pokal | Darmstadt 98 | 1 | 105 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2020-2021 | 2. Bundesliga | Karlsruher | 27 | 1 633 | 4 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DFB Pokal | Karlsruher | 1 | 111 | 0 | 0 | 5,9 |
| 2019-2020 | Regionalliga | Schalke 04 | 1 | 87 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bundesliga | Werder Bremen | 10 | 281 | 0 | 0 | – | |
| DFB Pokal | Werder Bremen | 1 | 16 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2018-2019 | UEFA Champions League | Schalke 04 | 1 | 59 | 0 | 0 | 6,0 |
|---|