
Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Skadad
Ingen data tillgänglig
Högsta: 50 mn € (6 okt. 2026)
Uppdaterad:
Boubacar Kamara spelar för Aston Villa. Position: Mittfältare, Nationalitet: Frankrike, Ålder: 26, Längd: 184 cm, Marknadsvärde: 50 mn €. Boubacar Kamara under 2026-2027: 7 matcher, 0 mål och 1 assist i alla turneringar.
Den senaste matchen i de tillgängliga uppgifterna där Boubacar Kamara spelade var Aston Villa - Brentford, med 90 minuter på planen. Matchdatum: 10 oktober 2026.
Aston Villa: 6 matcher, 0 mål, 1 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Aston Villa under säsongen 2026/27 spelade Boubacar Kamara 534 minuter och var med i startelvan i 6 matcher.
Aston Villa: 137 matcher, 3 mål, 7 assist
Aston Villa U21: 1 match, 0 mål, 0 assist
Marseille: 166 matcher, 3 mål, 5 assist
Relaterade sidor: Aston Villa, Livescore fotboll
Boubacar Kamara är 26 år gammal. Födelsedatum: 23 november 1999.
Position: Mittfältare.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Aston Villa | 26 år | 50 mn € | |
| Aston Villa | 26 år | 40 mn € | |
| Aston Villa | 26 år | 40 mn € | |
| Aston Villa | 25 år | 40 mn € | |
| Aston Villa | 25 år | 38 mn € | |
| Aston Villa | 24 år | 38 mn € | |
| Aston Villa | 24 år | 38 mn € | |
| Aston Villa | 23 år | 30 mn € | |
| Aston Villa | 22 år | 25 mn € | |
| Marseille | 22 år | 25 mn € | |
| Marseille | 22 år | 25 mn € | |
| Marseille | 21 år | 28 mn € | |
| Marseille | 21 år | 37 mn € | |
| Marseille | 21 år | 37 mn € | |
| Marseille | 20 år | 32 mn € | |
| Marseille | 20 år | 27 mn € | |
| Marseille | 20 år | 30 mn € | |
| Marseille | 20 år | 25 mn € | |
| Marseille | 19 år | 18 mn € | |
| Marseille | 19 år | 15 mn € | |
| Marseille | 19 år | 10 mn € | |
| Marseille | 18 år | 10 mn € | |
| Marseille | 18 år | 3,5 mn € | |
| Marseille | 18 år | 3,5 mn € | |
| Marseille | 17 år | 600 tn € |
Boubacar Kamara spelar i Aston Villa.
Boubacar Kamara är 184 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Frankrike.
Marknadsvärde: 50 mn €.
Boubacar Kamara under 2026-2027: 7 matcher, 0 mål och 1 assist i alla turneringar.
Boubacar Kamara under 2026-2027: 7 matcher, 0 mål och 1 assist i alla turneringar. Spelade minuter: 602. Snittbetyg: 6,7.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Premier League | Aston Villa | 6 | 534 | 0 | 1 | 6,7 |
| UEFA Champions League | Aston Villa | 1 | 68 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2026 | UEFA Super Cup | Aston Villa | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,4 |
| Träningsmatcher för klubblag | Aston Villa | 1 | 60 | 0 | 0 | 6,2 | |
| 2025-2026 | Premier League | Aston Villa | 18 | 1 418 | 1 | 3 | 6,8 |
| UEFA Europa League | Aston Villa | 6 | 265 | 0 | 1 | 6,9 | |
| FA Cup |
| Aston Villa |
| 1 |
| 9 |
| 0 |
| 0 |
| 6,4 |
| English Football League Cup | Aston Villa | 1 | 16 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2024-2025 | Premier League | Aston Villa | 26 | 1 725 | 1 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | Aston Villa | 10 | 701 | 0 | 0 | 6,6 | |
| FA Cup | Aston Villa | 4 | 322 | 0 | 0 | 6,6 | |
| English Football League Cup | Aston Villa | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 | |
| English U21 Premier League | Aston Villa U21 | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024 | EM i fotboll | FrankrikeLandslag | 1 | 23 | 0 | 0 | 7,2 |
|---|
| 2023-2024 | Premier League | Aston Villa | 20 | 1 667 | 0 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Conference League | Aston Villa | 6 | 439 | 0 | 0 | 6,7 | |
| FA Cup | Aston Villa | 3 | 267 | 0 | 0 | 6,5 | |
| English Football League Cup | Aston Villa | 1 | 45 | 1 | 0 | 7,7 |
| 2023 | Träningslandskamper | FrankrikeLandslag | 1 | 14 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2022-2023 | Premier League | Aston Villa | 24 | 1 778 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Cup | Aston Villa | 2 | 161 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Träningsmatcher för klubblag | Aston Villa | 1 | 45 | 0 | 0 | 7,3 | |
| UEFA Nations League | FrankrikeLandslag | 3 | 163 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2022 | Träningsmatcher för klubblag | Aston Villa | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2021-2022 | Träningsmatcher för klubblag | Aston Villa | 3 | 154 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ligue 1 | Marseille | 34 | 2 780 | 1 | 0 | 7,1 | |
| UEFA Conference League | Marseille | 7 | 495 | 0 | 0 | 6,6 | |
| UEFA Europa League | Marseille | 5 | 347 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Coupe de France | Marseille | 2 | 171 | 0 | 0 | – |
| 2021 | European U21 Football Championship | FrankrikeLandslag | 1 | 63 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2020-2021 | Ligue 1 | Marseille | 35 | 2 905 | 0 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | Marseille | 5 | 387 | 0 | 0 | 6,2 | |
| European U21 Championship qualification | Marseille | 2 | 91 | 0 | 0 | – | |
| Coupe de France | Marseille | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| French Trophee des Champions | Marseille | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Ligue 1 | Marseille | 24 | 2 140 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coupe de France | Marseille | 3 | 186 | 1 | 0 | 7,0 | |
| Träningsmatcher för klubblag | Marseille | 1 | 80 | 0 | 0 | 6,6 | |
| European U21 Championship qualification | Marseille | 1 | 58 | 0 | 0 | – | |
| French Ligue Coupe | Marseille | 1 | 95 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2019 | U20 World Championship | FrankrikeLandslag | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,9 |
|---|
| 2018-2019 | Ligue 1 | Marseille | 30 | 2 320 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | Marseille | 5 | 367 | 0 | 0 | 6,1 | |
| U20 World Championship | Marseille | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2017-2018 | Ligue 1 | Marseille | 6 | 455 | 0 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | Marseille | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |