Annons
Leo Chu spelar för Avaí. Position: Anfallare, Nationalitet: Brasilien, Ålder: 26, Längd: 180 cm, Marknadsvärde: 1 mn €. 2026: 11 matcher, 0 mål, 1 assist. Senaste registrerade framträdande: Avaí - Londrina PR (8 oktober 2026).
Uppdaterad:
Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Ingen data tillgänglig
Högsta: 4 mn € (17 dec. 2023)
Avaí: 10 matcher, 0 mål, 1 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Avaí under säsongen 2026 spelade Leo Chu 358 minuter och var med i startelvan i 3 matcher.
Avaí: 8 matcher, 0 mål, 1 assist
Dallas: 5 matcher, 1 mål, 0 assist
Athletic Club: 2 matcher, 0 mål, 0 assist
Seattle Sounders: 94 matcher, 8 mål, 13 assist
Grêmio - RS: 20 matcher, 3 mål, 3 assist
Ceará: 28 matcher, 3 mål, 6 assist
Relaterade sidor: Avaí, Livescore fotboll
Leo Chu är 26 år gammal. Födelsedatum: 4 juni 2000.
Position: Anfallare.
Leo Chu spelar i Avaí.
Leo Chu är 180 cm lång.
Föredragen fot: Vänster.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Athletic Club | 26 år | 1 mn € | |
| Alverca | 25 år | 1,5 mn € | |
| Dallas | 25 år | 2 mn € | |
| Dallas | 25 år | 3 mn € | |
| Seattle Sounders | 24 år | 3,5 mn € | |
| Seattle Sounders | 24 år | 4 mn € | |
| Seattle Sounders | 23 år | 4 mn € | |
| Seattle Sounders | 23 år | 3,5 mn € | |
| Seattle Sounders | 22 år | 2,5 mn € | |
| Seattle Sounders | 22 år | 2,5 mn € | |
| Seattle Sounders | 21 år | 2,5 mn € | |
| Seattle Sounders | 21 år | 1,5 mn € | |
| Ceara | 20 år | 1 mn € | |
| Ceara | 20 år | 100 tn € | |
| Ceara | 19 år | 100 tn € |
Nationalitet: Brasilien.
Marknadsvärde: 1 mn €.
Leo Chu under 2026: 11 matcher, 0 mål och 1 assist i alla turneringar.
Leo Chu under 2026: 11 matcher, 0 mål och 1 assist i alla turneringar. Spelade minuter: 380.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Brasilianska Serie B | Avaí | 8 | 301 | 0 | 1 | 6,4 |
| Copa do Brasil | Dallas | 1 | 22 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Brasilianska Serie B | Athletic Club | 2 | 57 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2025 | Major League Soccer | Dallas | 2 | 88 | 1 | 0 | 6,8 |
| 2024-2025 | Major League Soccer | Dallas | 2 | 124 | 0 | 0 | 6,5 |
| Major League Soccer | Seattle Sounders | 1 | 2 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Leagues Cup | Seattle Sounders |
| 1 |
| 28 |
| 0 |
| 0 |
| 6,2 |
| 2024 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 11 | 593 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 2 | 49 | 0 | 0 | 6,8 | |
| US Open Cup | Seattle Sounders | 1 | 30 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023-2024 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 4 | 213 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2023 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 32 | 2 084 | 5 | 7 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 1 | 45 | 0 | 0 | 5,8 | |
| US Open Cup | Seattle Sounders | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2022-2023 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 4 | 155 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 1 | 57 | 0 | 1 | 6,6 |
| 2022 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 24 | 805 | 0 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| US Open Cup | Seattle Sounders | 1 | 120 | 0 | 0 | 6,5 | |
| CONCACAF Champions Cup | Seattle Sounders | 1 | 25 | 1 | 0 | 7,6 |
| 2021-2022 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 2 | 39 | 1 | 0 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 1 | 8 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 6 | 107 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilianska Serie A | Grêmio - RS | 4 | 109 | 0 | 1 | 6,5 | |
| Copa Sudamericana | Grêmio - RS | 4 | 123 | 1 | 2 | – | |
| Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Grêmio - RS | 3 | 78 | 1 | 0 | – | |
| Copa do Brasil | Grêmio - RS | 2 | 117 | 0 | 0 | – | |
| Copa Libertadores | Grêmio - RS | 2 | 31 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2020-2021 | Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Grêmio - RS | 5 | 165 | 1 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilianska Serie A | Ceará | 8 | 475 | 0 | 3 | 6,1 | |
| Copa do Brasil | Ceará | 1 | 22 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2020 | Brasilianska Serie A | Ceará | 14 | 943 | 3 | 3 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Ceará | 4 | 189 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2019-2020 | Copa do Nordeste | Ceará | 1 | 19 | 0 | 0 | – |
|---|