Annons
Mitchell Van Bergen spelar för Sparta Rotterdam. Position: Anfallare, Nationalitet: Nederländerna, Ålder: 27, Längd: 170 cm, Marknadsvärde: 1,5 mn €. 2026-2027: 10 matcher, 0 mål, 1 assist. Senaste registrerade framträdande: Groningen - Sparta Rotterdam (1 november 2026).
Uppdaterad:

Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Skadad
Ingen data tillgänglig
Högsta: 4 mn € (17 dec. 2019)
Sparta Rotterdam: 9 matcher, 0 mål, 1 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Sparta Rotterdam under säsongen 2026/27 spelade Mitchell Van Bergen 447 minuter och var med i startelvan i 4 matcher.
Sparta Rotterdam: 55 matcher, 6 mål, 8 assist
Twente Enschede: 48 matcher, 0 mål, 1 assist
Stade DE Reims: 51 matcher, 0 mål, 2 assist
Heerenveen: 98 matcher, 17 mål, 8 assist
Vitesse Arnhem: 14 matcher, 0 mål, 2 assist
Relaterade sidor: Sparta Rotterdam, Livescore fotboll
Mitchell Van Bergen är 27 år gammal. Födelsedatum: 27 augusti 1999.
Position: Anfallare.
Mitchell Van Bergen spelar i Sparta Rotterdam.
Mitchell Van Bergen är 170 cm lång.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Sparta Rotterdam | 26 år | 1,5 mn € | |
| Sparta Rotterdam | 26 år | 1 mn € | |
| Sparta Rotterdam | 26 år | 1 mn € | |
| Sparta Rotterdam | 25 år | 1,5 mn € | |
| Twente Enschede | 25 år | 1,5 mn € | |
| Twente Enschede | 25 år | 1,5 mn € | |
| Twente Enschede | 24 år | 900 tn € | |
| Twente Enschede | 24 år | 900 tn € | |
| Twente Enschede | 24 år | 1,2 mn € | |
| Reims | 23 år | 1,2 mn € | |
| Reims | 23 år | 1,5 mn € | |
| Reims | 22 år | 2 mn € | |
| Reims | 22 år | 2,2 mn € | |
| Heerenveen | 21 år | 2,4 mn € | |
| Heerenveen | 21 år | 2,5 mn € | |
| Heerenveen | 21 år | 4 mn € | |
| Heerenveen | 20 år | 3,6 mn € | |
| Heerenveen | 20 år | 4 mn € | |
| Heerenveen | 20 år | 3,5 mn € | |
| Heerenveen | 19 år | 3 mn € | |
| Heerenveen | 19 år | 1,3 mn € | |
| Heerenveen | 19 år | 600 tn € | |
| Vitesse Arnhem | 18 år | 300 tn € | |
| Vitesse Arnhem | 18 år | 300 tn € | |
| Vitesse Arnhem | 17 år | 500 tn € | |
| Vitesse Arnhem | 17 år | 500 tn € | |
| Vitesse Arnhem | 17 år | 600 tn € | |
| Vitesse Arnhem | 16 år | 100 tn € | |
| Vitesse Arnheim U17 | 16 år | 100 tn € | |
| Vitesse Arnheim U17 | 16 år | 50 tn € |
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Nederländerna.
Marknadsvärde: 1,5 mn €.
Mitchell Van Bergen under 2026-2027: 10 matcher, 0 mål och 1 assist i alla turneringar.
Mitchell Van Bergen under 2026-2027: 10 matcher, 0 mål och 1 assist i alla turneringar. Spelade minuter: 492. Snittbetyg: 6,5.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Eredivisie | Sparta Rotterdam | 9 | 447 | 0 | 1 | 6,6 |
| KNVB Cup | Sparta Rotterdam | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,1 | |
| 2025-2026 | Eredivisie | Sparta Rotterdam | 29 | 2 338 | 3 | 4 | 6,7 |
| KNVB Cup | Sparta Rotterdam | 2 | 156 | 0 | 1 | 7,1 | |
| Eredivisie | Twente Enschede | 1 | 62 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024-2025 | Eredivisie | Sparta Rotterdam | 14 | 1 133 | 3 | 2 | 6,9 |
| Eredivisie |
| 15 |
| 799 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| Europa League | Twente Enschede | 7 | 318 | 0 | 0 | 6,5 |
| Champions League | Twente Enschede | 2 | 111 | 0 | 0 | 6,3 |
| KNVB Cup | Twente Enschede | 1 | 20 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023-2024 | Eredivisie | Twente Enschede | 21 | 503 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KNVB Cup | Twente Enschede | 1 | 21 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2022-2023 | Ligue 1 | Stade DE Reims | 28 | 888 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coupe de France | Stade DE Reims | 1 | 70 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2021-2022 | Ligue 1 | Stade DE Reims | 20 | 984 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coupe de France | Stade DE Reims | 2 | 135 | 0 | 1 | – | |
| Championnat National 1 (Frankrike) | Heerenveen | 1 | 82 | 0 | 0 | – | |
| Eredivisie | Heerenveen | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2020-2021 | Eredivisie | Heerenveen | 32 | 2 727 | 4 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KNVB Cup | Heerenveen | 4 | 362 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Eredivisie | Heerenveen | 25 | 2 238 | 5 | 4 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KNVB Cup | Heerenveen | 4 | 349 | 1 | 1 | 7,0 |
| 2018-2019 | Eredivisie | Heerenveen | 30 | 1 958 | 7 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KNVB Cup | Heerenveen | 1 | 69 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Eredivisie | Vitesse Arnhem | 3 | 39 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Europa League | Vitesse Arnhem | 1 | 8 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2017-2018 | Eredivisie | Vitesse Arnhem | 10 | 325 | 0 | 2 | 6,7 |
|---|