Annons
Position: Försvarare, Nationalitet: Turkiet, Ålder: 32, Längd: 175 cm, Marknadsvärde: 350 tn €. 2026-2027: 6 matcher, 0 mål, 0 assist. Senaste registrerade framträdande: Sivasspor - Boluspor (1 november 2026).
Uppdaterad:
Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Skadad
Ingen data tillgänglig
Högsta: 1,3 mn € (11 okt. 2021)
Sivasspor: 124 matcher, 1 mål, 9 assist
Göztepe: 71 matcher, 0 mål, 3 assist
Hatayspor: 7 matcher, 0 mål, 0 assist
Relaterade sidor: Livescore fotboll
Murat Paluli är 32 år gammal. Födelsedatum: 9 augusti 1994.
Position: Försvarare.
Murat Paluli är 175 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Turkiet.
Marknadsvärde: 350 tn €.
Murat Paluli under 2026-2027: 6 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Sivasspor | 32 år | 350 tn € | |
| Sivasspor | 31 år | 400 tn € | |
| Sivasspor | 31 år | 400 tn € | |
| Sivasspor | 31 år | 450 tn € | |
| Sivasspor | 31 år | 450 tn € | |
| Sivasspor | 30 år | 550 tn € | |
| Sivasspor | 30 år | 700 tn € | |
| Sivasspor | 30 år | 800 tn € | |
| Sivasspor | 30 år | 800 tn € | |
| Sivasspor | 29 år | 800 tn € | |
| Sivasspor | 29 år | 650 tn € | |
| Sivasspor | 29 år | 650 tn € | |
| Sivasspor | 29 år | 750 tn € | |
| Sivasspor | 28 år | 800 tn € | |
| Sivasspor | 28 år | 750 tn € | |
| Sivasspor | 28 år | 850 tn € | |
| Göztepe | 27 år | 575 tn € | |
| Göztepe | 27 år | 800 tn € | |
| Göztepe | 27 år | 1,2 mn € | |
| Göztepe | 27 år | 1,3 mn € | |
| Göztepe | 26 år | 1,2 mn € | |
| Göztepe | 26 år | 1 mn € | |
| Göztepe | 26 år | 700 tn € | |
| Göztepe | 25 år | 450 tn € | |
| Göztepe | 25 år | 200 tn € | |
| Hatayspor | 24 år | 225 tn € | |
| Hatayspor | 24 år | 200 tn € | |
| Hatayspor | 24 år | 100 tn € | |
| Hatayspor | 23 år | 50 tn € | |
| Erzurumspor | 22 år | 100 tn € |
Murat Paluli under 2026-2027: 6 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 423. Snittbetyg: 6,2.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | TFF 1. Lig | Sivasspor | 6 | 423 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2025-2026 | TFF 1. Lig | Sivasspor | 33 | 2 838 | 0 | 3 | 6,6 |
| 2024-2025 | Süper Lig | Sivasspor | 31 | 2 737 | 1 | 4 | 6,4 |
| Turkiska cupen | Sivasspor | 2 | 115 | 0 | 0 | 6,7 | |
| 2023-2024 | Süper Lig | Sivasspor | 21 | 1 536 | 0 | 2 | 6,4 |
| Turkiska cupen | Sivasspor | 3 | 270 | 0 | 0 | – | |
| 2023 | Turkiska supercupen |
| Sivasspor |
| 1 |
| 73 |
| 0 |
| 0 |
| 5,8 |
| 2022-2023 | Süper Lig | Sivasspor | 20 | 1 525 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Conference League | Sivasspor | 6 | 430 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Turkiska cupen | Sivasspor | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Süper Lig | Göztepe | 22 | 1 746 | 0 | 1 | 6,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Turkiska cupen | Göztepe | 2 | 150 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Süper Lig | Göztepe | 34 | 2 411 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Turkiska cupen | Göztepe | 1 | 59 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Süper Lig | Göztepe | 10 | 789 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Turkiska cupen | Göztepe | 2 | 180 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | TFF 1. Lig | Hatayspor | 7 | 530 | 0 | 0 | – |
|---|