Annons
Niccolò Pisilli spelar för Roma. Position: Mittfältare, Nationalitet: Italien, Ålder: 22, Längd: 181 cm, Marknadsvärde: 30 mn €. 2026-2027: 13 matcher, 4 mål, 0 assist. Senaste registrerade framträdande: Manchester United - Roma (3 november 2026).
Uppdaterad:

Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Skadad
Ingen data tillgänglig
Högsta: 30 mn € (28 maj 2026)
Roma: 9 matcher, 3 mål, 0 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Roma under säsongen 2026/27 spelade Niccolò Pisilli 422 minuter och var med i startelvan i 4 matcher.
Roma: 97 matcher, 14 mål, 5 assist
Relaterade sidor: Roma, Livescore fotboll
Niccolò Pisilli är 22 år gammal. Födelsedatum: 23 september 2004.
Position: Mittfältare.
Niccolò Pisilli spelar i Roma.
Niccolò Pisilli är 181 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Italien.
Marknadsvärde: 30 mn €.
Niccolò Pisilli under 2026-2027: 13 matcher, 4 mål och 0 assister i alla turneringar.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|
| Roma | 21 år | 30 mn € | |
| Roma | 21 år | 20 mn € | |
| Roma | 21 år | 12 mn € | |
| Roma | 20 år | 13 mn € | |
| Roma | 20 år | 12 mn € | |
| Roma | 20 år | 7,5 mn € | |
| Roma U20 | 19 år | 3,5 mn € | |
| Roma U20 | 19 år | 3,5 mn € | |
| Roma U20 | 18 år | 1 mn € | |
| Roma U20 | 18 år | 1 mn € |
Niccolò Pisilli under 2026-2027: 13 matcher, 4 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 667. Snittbetyg: 6,9.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Serie A | Roma | 9 | 422 | 3 | 0 | 6,8 |
| Champions League | Roma | 4 | 245 | 1 | 0 | 6,9 | |
| 2026 | Träningslandskamper | ItalienLandslag | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| VM-kval (Europa) | ItalienLandslag | 1 | 7 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Träningslandskamper | ItalienLandslag | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,7 | |
| 2025-2027 | U21-EM-kval | ItalienLandslag | 5 | 408 | 4 | 0 | 7,5 |
| 2025-2026 |
| Serie A |
| Roma |
| 25 |
| 1 284 |
| 2 |
| 4 |
| 6,8 |
| Europa League | Roma | 8 | 529 | 2 | 0 | 6,9 |
| Coppa Italia | Roma | 1 | 57 | 0 | 0 | 6,0 |
| U21-EM-kval | ItalienLandslag | 3 | 270 | 0 | 1 | 7,1 |
| 2025 | U21-EM | ItalienLandslag | 1 | 4 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2024-2025 | Serie A | Roma | 28 | 1 219 | 2 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Roma | 11 | 564 | 1 | 0 | 6,7 | |
| Coppa Italia | Roma | 2 | 152 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Träningsmatcher för klubblag | Roma | 2 | 66 | 1 | 0 | 7,3 | |
| U21-EM | ItalienLandslag | 3 | 147 | 1 | 0 | 6,8 | |
| U21-EM-kval | ItalienLandslag | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Nations League | ItalienLandslag | 1 | 10 | 0 | 0 | 5,8 |
| 2024 | Toulonturneringen | ItalienLandslag | 5 | 200 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2023-2024 | Träningsmatcher för klubblag | Roma | 3 | 166 | 1 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | Roma | 1 | 9 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Europa League | Roma | 1 | 17 | 1 | 0 | 7,9 | |
| U21-EM-kval | ItalienLandslag | 1 | 33 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2023 | U20-VM | ItalienLandslag | 1 | 4 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2022-2023 | Träningsmatcher för klubblag | Roma | 1 | 2 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | Roma | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,0 | |
| U20-VM | ItalienLandslag | 2 | 4 | 0 | 0 | 6,4 | |
| U19-EM | ItalienLandslag | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,8 | |
| U19-EM | ItalienLandslag | 3 | 165 | 1 | 0 | 6,7 |