Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Ingen data tillgänglig
Högsta: 900 tn € (26 juni 2019)
Uppdaterad:
Ryo Takeuchi spelar för Fagiano Okayama. Position: Mittfältare, Nationalitet: Japan, Ålder: 35, Längd: 173 cm, Marknadsvärde: 75 tn €. Ryo Takeuchi under 2026: 3 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
Den senaste matchen i de tillgängliga uppgifterna där Ryo Takeuchi spelade var Fagiano Okayama - Cerezo Osaka, med 7 minuter på planen. Matchdatum: 24 maj 2026.
Fagiano Okayama: 38 matcher, 0 mål, 0 assist
Shimizu S-Pulse: 168 matcher, 3 mål, 7 assist
Sanfrecce Hiroshima: 1 match, 0 mål, 0 assist
Relaterade sidor: Fagiano Okayama, Livescore fotboll
Ryo Takeuchi är 35 år gammal. Födelsedatum: 8 mars 1991.
Position: Mittfältare.
Ryo Takeuchi spelar i Fagiano Okayama.
Ryo Takeuchi är 173 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Fagiano Okayama | 35 år | 75 tn € | |
| Fagiano Okayama | 34 år | 75 tn € | |
| Fagiano Okayama | 34 år | 100 tn € | |
| Fagiano Okayama | 33 år | 125 tn € | |
| Fagiano Okayama | 33 år | 150 tn € | |
| Fagiano Okayama | 32 år | 200 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 32 år | 250 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 31 år | 350 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 31 år | 450 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 30 år | 550 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 30 år | 650 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 29 år | 700 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 29 år | 725 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 28 år | 900 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 28 år | 900 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 27 år | 850 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 26 år | 550 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 26 år | 400 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 25 år | 300 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 24 år | 350 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 23 år | 350 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 23 år | 400 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 22 år | 100 tn € | |
| Giravanz Kitakyushu | 21 år | 50 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 20 år | 50 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 20 år | 50 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 19 år | 50 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 18 år | 50 tn € | |
| Shimizu S Pulse | 18 år | 50 tn € |
Nationalitet: Japan.
Marknadsvärde: 75 tn €.
Ryo Takeuchi under 2026: 3 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar.
Ryo Takeuchi under 2026: 3 matcher, 0 mål och 0 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 81. Snittbetyg: 6,3.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | J1 League | Fagiano Okayama | 3 | 81 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2025-2026 | J1 League | Fagiano Okayama | 1 | 2 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2025 | J1 League | Fagiano Okayama | 7 | 110 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2024-2025 | J1 League | Fagiano Okayama | 3 | 39 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2024 | J2 League | Fagiano Okayama | 20 | 1 101 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023-2024 | J2 League | Fagiano Okayama | 4 | 320 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023 | J2 League | Shimizu S-Pulse | 3 | 118 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2022-2023 | Japanese Emperor's Cup | Shimizu S-Pulse | 1 | 7 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2022 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 3 | 114 | 0 | 0 | 5,8 |
|---|
| 2021-2022 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 18 | 949 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Shimizu S-Pulse | 2 | 151 | 0 | 0 | – | |
| Japanese Emperor's Cup | Shimizu S-Pulse | 1 | 78 | 0 | 0 | – |
| 2021 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 3 | 135 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2020-2021 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 27 | 1 949 | 1 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Shimizu S-Pulse | 3 | 75 | 0 | 0 | – | |
| Japanese Emperor's Cup | Shimizu S-Pulse | 1 | 36 | 0 | 0 | – |
| 2020 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 9 | 701 | 1 | 1 | 6,8 |
|---|
| 2019-2020 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 13 | 1 034 | 0 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Shimizu S-Pulse | 1 | 65 | 0 | 0 | – |
| 2019 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 8 | 677 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2018-2019 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 22 | 1 907 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2018 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 3 | 270 | 1 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2017-2018 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 23 | 2 041 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J1 League | Sanfrecce Hiroshima | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2017 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|
| 2016-2017 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 10 | 798 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2015-2016 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 8 | 248 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2015 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2014-2015 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 5 | 285 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2013-2014 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 1 | 78 | 0 | 0 | – |
|---|