Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Skadad
Ingen data tillgänglig
Högsta: 1,5 mn € (7 jan. 2018)
Uppdaterad:
Position: Anfallare, Nationalitet: Schweiz, Ålder: 34, Längd: 193 cm. Simone Rapp under 2025-2026: 23 matcher, 7 mål och 2 assister i alla turneringar.
Den senaste matchen i de tillgängliga uppgifterna där Simone Rapp spelade var Wil 1900 - Vaduz, med 61 minuter på planen. Matchdatum: 15 maj 2026.
Wil 1900: 59 matcher, 12 mål, 4 assist
Neuchatel Xamax: 30 matcher, 4 mål, 1 assist
Karlsruher: 30 matcher, 5 mål, 4 assist
Vaduz: 6 matcher, 0 mål, 0 assist
Thun: 80 matcher, 5 mål, 0 assist
St. Gallen: 15 matcher, 0 mål, 0 assist
Relaterade sidor: Livescore fotboll
Simone Rapp är 34 år gammal. Födelsedatum: 1 oktober 1992.
Position: Anfallare.
Simone Rapp är 193 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Wil 1900 | 33 år | 50 tn € | |
| Wil 1900 | 32 år | 50 tn € | |
| Wil 1900 | 32 år | 100 tn € | |
| Neuchatel Xamax | 31 år | 150 tn € | |
| Neuchatel Xamax | 31 år | 300 tn € | |
| Karlsruher | 30 år | 400 tn € | |
| Karlsruher | 30 år | 400 tn € | |
| Vaduz | 29 år | 400 tn € | |
| Vaduz | 29 år | 300 tn € | |
| Sepsi | 28 år | 100 tn € | |
| Lausanne Sports | 28 år | 300 tn € | |
| Thun | 27 år | 600 tn € | |
| Thun | 27 år | 800 tn € | |
| Thun | 27 år | 1 mn € | |
| St. Gallen | 26 år | 1 mn € | |
| St. Gallen | 26 år | 1,5 mn € | |
| St. Gallen | 26 år | 1,5 mn € | |
| Lausanne Sports | 25 år | 1,5 mn € | |
| Lausanne Sports | 25 år | 1,5 mn € | |
| Thun | 24 år | 900 tn € | |
| Thun | 24 år | 750 tn € | |
| Thun | 24 år | 1 mn € | |
| Thun | 23 år | 1 mn € | |
| Thun | 23 år | 1 mn € | |
| Thun | 23 år | 600 tn € | |
| Thun | 22 år | 600 tn € | |
| Wohlen | 21 år | 400 tn € | |
| Wohlen | 21 år | 400 tn € | |
| Basel U21 | 20 år | 200 tn € | |
| Locarno | 19 år | 250 tn € | |
| Locarno | 18 år | 100 tn € | |
| Locarno | 17 år | 50 tn € |
Nationalitet: Schweiz.
Simone Rapp under 2025-2026: 23 matcher, 7 mål och 2 assister i alla turneringar.
Simone Rapp under 2025-2026: 23 matcher, 7 mål och 2 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 1 291. Snittbetyg: 6,8.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 | Schweiziska Challenge League | Wil 1900 | 23 | 1 291 | 7 | 2 | 6,8 |
| 2024-2025 | Schweiziska Challenge League | Wil 1900 | 33 | 1 277 | 4 | 2 | 6,7 |
| Switzerland Cup | Wil 1900 | 1 | 120 | 1 | 0 | – | |
| 2023-2024 | Schweiziska Challenge League | Wil 1900 | 2 | 163 | 0 | 0 | 6,2 |
| Schweiziska Challenge League | Neuchatel Xamax | 30 | 1 552 | 4 | 1 | 6,6 | |
| 2022-2023 | 2. Bundesliga | Karlsruher | 28 | 512 | 3 | 3 | 6,7 |
| DFB Pokal | Karlsruher | 2 | 104 | 2 | 1 | 7,7 |
| 2021-2022 | Schweiziska Challenge League | Vaduz | 6 | 312 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2020-2021 | Rumänska SuperLiga | Thun | 2 | 29 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Schweiziska Challenge League | Thun | 2 | 97 | 0 | 0 | – | |
| Schweiziska Super League | Thun | 1 | 36 | 1 | 0 | 8,4 |
| 2019-2020 | Schweiziska Super League | Thun | 29 | 1 926 | 3 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Switzerland Cup | Thun | 1 | 79 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Schweiziska Super League | Thun | 2 | 180 | 1 | 0 | 8,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Schweiziska Super League | St. Gallen | 15 | 746 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Schweiziska Challenge League | Lausanne Sports | 2 | 97 | 0 | 0 | – |
| 2017-2018 | Schweiziska Super League | Lausanne Sports | 12 | 873 | 2 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Schweiziska Super League | Thun | 3 | 175 | 0 | 0 | – |
| 2016-2017 | Schweiziska Super League | Thun | 22 | 1 023 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2015-2016 | Schweiziska Super League | Thun | 17 | 678 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2014-2015 | Schweiziska Super League | Thun | 1 | 67 | 0 | 0 | – |
|---|