
Snittbetyg per månad
Tryck på diagrammet för att byta värden
Ingen data tillgänglig
Högsta: 3,5 mn € (6 juni 2021)
Uppdaterad:
Yuma Suzuki spelar för Kashima Antlers. Position: Anfallare, Nationalitet: Japan, Ålder: 30, Längd: 182 cm, Marknadsvärde: 2,5 mn €. Yuma Suzuki under 2026-2027: 11 matcher, 1 mål och 2 assister i alla turneringar.
Den senaste matchen i de tillgängliga uppgifterna där Yuma Suzuki spelade var Cong An Ha Noi - Kashima Antlers, med 82 minuter på planen. Matchdatum: 13 oktober 2026.
Kashima Antlers: 9 matcher, 1 mål, 2 assist
I de tillgängliga uppgifterna för Kashima Antlers under säsongen 2026/27 spelade Yuma Suzuki 796 minuter och var med i startelvan i 9 matcher.
Relaterade sidor: Kashima Antlers, Livescore fotboll
Yuma Suzuki är 30 år gammal. Födelsedatum: 26 april 1996.
Position: Anfallare.
Yuma Suzuki spelar i Kashima Antlers.
| Datum | Lag | Ålder | Värde |
|---|---|---|---|
| Kashima Antlers | 30 år | 2,5 mn € | |
| Kashima Antlers | 29 år | 2,5 mn € | |
| Kashima Antlers | 29 år | 2,2 mn € | |
| Kashima Antlers | 28 år | 2,2 mn € | |
| Kashima Antlers | 28 år | 2,2 mn € | |
| Kashima Antlers | 27 år | 2 mn € | |
| Kashima Antlers | 27 år | 2 mn € | |
| Kashima Antlers | 26 år | 2 mn € | |
| Kashima Antlers | 26 år | 2 mn € | |
| Sint Truidense | 25 år | 2 mn € | |
| Sint Truidense | 25 år | 3 mn € | |
| Sint Truidense | 25 år | 3,5 mn € | |
| Sint Truidense | 24 år | 2,2 mn € | |
| Sint Truidense | 24 år | 1,7 mn € | |
| Sint Truidense | 23 år | 1,7 mn € | |
| Sint Truidense | 23 år | 2,2 mn € | |
| Kashima Antlers | 23 år | 2,2 mn € | |
| Kashima Antlers | 22 år | 2,5 mn € | |
| Kashima Antlers | 21 år | 800 tn € | |
| Kashima Antlers | 20 år | 450 tn € | |
| Kashima Antlers | 19 år | 200 tn € | |
| Kashima Antlers | 19 år | 50 tn € | |
| Kashima Antlers | 18 år | 50 tn € |
Yuma Suzuki är 182 cm lång.
Föredragen fot: Höger.
Nationalitet: Japan.
Marknadsvärde: 2,5 mn €.
Yuma Suzuki under 2026-2027: 11 matcher, 1 mål och 2 assister i alla turneringar.
Yuma Suzuki under 2026-2027: 11 matcher, 1 mål och 2 assister i alla turneringar. Spelade minuter: 923. Snittbetyg: 6,5.
| Säsong | Tävling | Lag | Matcher | Spelade minuter | Mål | Assist | Betyg |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | J1 League | Kashima Antlers | 9 | 796 | 1 | 2 | 6,5 |
| AFC Champions League Elite | Kashima Antlers | 2 | 127 | 0 | 0 | 6,9 | |
| 2026 | J1 League | Kashima Antlers | 18 | 1 538 | 6 | 5 | 6,9 |
| 2025-2026 | J1 League | Kashima Antlers | 1 | 88 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025 | J1 League | Kashima Antlers | 38 | 3 262 | 10 | 5 | 6,9 |
| 2024 | J1 League | Kashima Antlers | 36 | 3 040 | 15 | 8 | 7,0 |
| 2023-2024 |
|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup |
| Kashima Antlers |
| 1 |
| 85 |
| 0 |
| 0 |
| – |
| 2023 | J1 League | Kashima Antlers | 30 | 2 559 | 12 | 5 | 7,0 |
|---|
| 2022-2023 | J1 League | Kashima Antlers | 9 | 808 | 2 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Kashima Antlers | 5 | 182 | 0 | 0 | – | |
| Japanese Emperor's Cup | Kashima Antlers | 2 | 119 | 0 | 0 | – |
| 2022 | J1 League | Kashima Antlers | 12 | 985 | 3 | 4 | 6,9 |
|---|
| 2021-2022 | J1 League | Kashima Antlers | 14 | 1 179 | 4 | 6 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Kashima Antlers | 4 | 199 | 0 | 0 | – | |
| Japanese Emperor's Cup | Kashima Antlers | 1 | 66 | 0 | 0 | – | |
| Belgiska Pro League | Sint-Truidense | 11 | 961 | 2 | 1 | 6,6 |
| 2020-2021 | Belgiska Pro League | Sint-Truidense | 34 | 2 858 | 17 | 3 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Belgian Cup | Sint-Truidense | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Belgiska Pro League | Sint-Truidense | 23 | 1 797 | 6 | 1 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Belgian Cup | Sint-Truidense | 1 | 66 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | J1 League | Kashima Antlers | 4 | 290 | 1 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AFC Champions League | Kashima Antlers | 2 | 169 | 0 | 1 | 6,4 |
| 2018 | J1 League | Kashima Antlers | 18 | 1 321 | 8 | 8 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AFC Champions League | Kashima Antlers | 9 | 751 | 2 | 2 | 6,9 |
| 2017-2018 | J1 League | Kashima Antlers | 14 | 724 | 2 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AFC Champions League | Kashima Antlers | 3 | 270 | 0 | 1 | 6,7 |
| 2017 | J1 League | Kashima Antlers | 10 | 282 | 5 | 1 | 6,9 |
|---|
| 2016-2017 | J1 League | Kashima Antlers | 19 | 962 | 2 | 1 | 6,5 |
|---|
| 2016 | J1 League | Kashima Antlers | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,0 |
|---|
| 2015-2016 | J1 League | Kashima Antlers | 25 | 412 | 1 | 0 | 7,8 |
|---|