Publicitat
Felix Nmecha juga amb Dortmund. Posició: Migcampista, Nacionalitat: Alemanya, Edat: 26, Alçada: 190 cm, Valor de mercat: 65 M €. 2026-2027: 16 partits, 3 gols, 0 assistències. Última participació registrada: Borussia Dortmund - Real Betis (4 de novembre del 2026).
Actualitzat:

Valoració mitjana per mes
Toca el gràfic per canviar de valors
Lesionat
No hi ha dades disponibles
Màxim: 65 M € (1 d’oct. del 2026)
Borussia Dortmund: 8 partits, 2 gols, 0 assistències
En els registres disponibles de Borussia Dortmund per a la temporada 2026-27, Felix Nmecha va jugar 569 minuts i va ser titular en 7 partits.
Borussia Dortmund: 136 partits, 17 gols, 7 assistències
Wolfsburg: 52 partits, 3 gols, 5 assistències
Manchester City U23: 23 partits, 11 gols, 1 assistències
Manchester City: 3 partits, 0 gols, 1 assistències
Burton Albion: 2 partits, 0 gols, 0 assistències
Manchester City U21: 1 partits, 0 gols, 1 assistències
Pàgines relacionades: Dortmund, Resultats de futbol en directe
Felix Nmecha té 26 anys. Data de naixement: 10 d’octubre del 2000.
Posició: Migcampista.
Felix Nmecha juga a l'equip Dortmund.
| Data | Equip | Edat | Valor |
|---|---|---|---|
| Dortmund | 25 anys | 65 M € | |
| Dortmund | 25 anys | 55 M € | |
| Dortmund | 25 anys | 50 M € | |
| Dortmund | 25 anys | 50 M € | |
| Dortmund | 25 anys | 45 M € | |
| Dortmund | 25 anys | 35 M € | |
| Dortmund | 24 anys | 28 M € | |
| Dortmund | 24 anys | 28 M € | |
| Dortmund | 23 anys | 20 M € | |
| Dortmund | 23 anys | 25 M € | |
| Dortmund | 23 anys | 25 M € | |
| Wolfsburg | 22 anys | 15 M € | |
| Wolfsburg | 22 anys | 8 M € | |
| Wolfsburg | 22 anys | 3 M € | |
| Wolfsburg | 21 anys | 2 M € | |
| Wolfsburg | 21 anys | 1 M € | |
| Wolfsburg | 21 anys | 700 k € | |
| Manchester City U21 | 19 anys | 450 k € | |
| Manchester City U21 | 19 anys | 500 k € |
Felix Nmecha mesura 190 cm.
Peu preferit: Dreta.
Nacionalitat: Alemanya.
Valor de mercat: 65 M €.
Felix Nmecha a la temporada 2026-2027: 16 partits, 3 gols i 0 assistències en totes les competicions.
Felix Nmecha a la temporada 2026-2027: 16 partits, 3 gols i 0 assistències en totes les competicions. Minuts jugats: 1.103.
| Temporada | Competició | Equip | Partits | Minuts jugats | Gols | Assistències | Valoració |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Bundesliga | Borussia Dortmund | 8 | 569 | 2 | 0 | 7,0 |
| Champions League | Borussia Dortmund | 4 | 251 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Copa d'Alemanya | Borussia Dortmund | 2 | 135 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Nations League | AlemanyaSelecció | 2 | 148 | 1 | 0 | 7,4 | |
| 2026 | Amistosos internacionals de clubs | Borussia Dortmund | 2 | 117 | 0 | 0 | 7,0 |
| Supercopa d'Alemanya | Borussia Dortmund | 1 | 63 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Campionat del Món |
| AlemanyaSelecció |
| 4 |
| 272 |
| 1 |
| 1 |
| 7,1 |
| Classificació per al Mundial (Europa) | AlemanyaSelecció | 2 | 81 | 0 | 0 | 7,3 |
| Amistosos internacionals | AlemanyaSelecció | 1 | 80 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2025-2026 | Bundesliga | Borussia Dortmund | 29 | 2.184 | 2 | 3 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Borussia Dortmund | 10 | 753 | 3 | 0 | 6,8 | |
| Copa d'Alemanya | Borussia Dortmund | 3 | 194 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Amistosos internacionals de clubs | Borussia Dortmund | 1 | 31 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Amistosos internacionals | AlemanyaSelecció | 1 | 84 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2024-2025 | Bundesliga | Borussia Dortmund | 26 | 1.511 | 4 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Borussia Dortmund | 9 | 618 | 1 | 1 | 6,8 | |
| Mundial de Clubs | Borussia Dortmund | 5 | 268 | 1 | 0 | 6,7 | |
| Copa d'Alemanya | Borussia Dortmund | 1 | 120 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Amistosos internacionals de clubs | Borussia Dortmund | 1 | 29 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Nations League | AlemanyaSelecció | 3 | 141 | 1 | 0 | 7,2 |
| 2023-2024 | Bundesliga | Borussia Dortmund | 20 | 1.016 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Borussia Dortmund | 8 | 348 | 1 | 0 | 6,8 | |
| Amistosos internacionals de clubs | Borussia Dortmund | 4 | 170 | 2 | 0 | 7,1 | |
| Copa d'Alemanya | Borussia Dortmund | 1 | 20 | 0 | 0 | 7,3 |
| 2022-2023 | Amistosos internacionals de clubs | Borussia Dortmund | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bundesliga | Wolfsburg | 30 | 1.835 | 3 | 5 | 6,7 | |
| Copa d'Alemanya | Wolfsburg | 2 | 48 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Amistosos internacionals | Wolfsburg | 1 | 26 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Amistosos internacionals | AlemanyaSelecció | 1 | 58 | 0 | 0 | 5,8 |
| 2022 | Amistosos internacionals | AlemanyaSelecció | 1 | 66 | 1 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2021-2022 | Bundesliga | Wolfsburg | 16 | 308 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Wolfsburg | 2 | 35 | 0 | 0 | 5,9 | |
| Classificació per a l'Eurocopa sub-21 | Wolfsburg | 1 | 28 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2020-2021 | Premier League sub-23 | Manchester City U23 | 20 | 1.216 | 10 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Manchester City | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Champions League | Manchester City | 1 | 5 | 0 | 1 | 6,7 | |
| EFL Trophy | Burton Albion | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| EFL Trophy | Manchester City U21 | 1 | 90 | 0 | 1 | – |
| 2019-2020 | Premier League sub-23 | Manchester City U23 | 3 | 176 | 1 | 0 | 6,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Burton Albion | 1 | 24 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2018-2019 | Copa de la Lliga anglesa | Manchester City | 1 | 23 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|