Publicitat
Posició: Defensa, Nacionalitat: França, Edat: 33, Alçada: 175 cm, Valor de mercat: 300 k €. 2025-2026: 8 partits, 0 gols, 1 assistències. Última participació registrada: Guingamp - Amiens (13 de març del 2026).
Actualitzat:
Valoració mitjana per mes
Toca el gràfic per canviar de valors
Màxim: 20 M € (4 de juny del 2019)
Amiens: 8 partits, 0 gols, 1 assistències
Union Berlin: 56 partits, 0 gols, 4 assistències
Wolfsburg: 130 partits, 5 gols, 8 assistències
Montpellier Hérault: 87 partits, 7 gols, 7 assistències
Sochaux: 15 partits, 0 gols, 0 assistències
Pàgines relacionades: Resultats de futbol en directe
Jérôme Roussillon té 33 anys. Data de naixement: 16 de gener del 1993.
Posició: Defensa.
Jérôme Roussillon mesura 175 cm.
Peu preferit: Esquerra.
Nacionalitat: França.
Valor de mercat: 300 k €.
Jérôme Roussillon a la temporada 2025-2026: 8 partits, 0 gols i 1 assistència en totes les competicions.
| Data | Equip | Edat | Valor |
|---|---|---|---|
| Free Player | 33 anys | 300 k € | |
| Amiens | 33 anys | 400 k € | |
| Amiens | 33 anys | 500 k € | |
| Free Player | 32 anys | 600 k € | |
| Union Berlin | 32 anys | 800 k € | |
| Union Berlin | 31 anys | 1,2 M € | |
| Union Berlin | 31 anys | 2,5 M € | |
| Union Berlin | 30 anys | 2,5 M € | |
| Union Berlin | 30 anys | 3 M € | |
| Wolfsburg | 29 anys | 3 M € | |
| Wolfsburg | 29 anys | 4,5 M € | |
| Wolfsburg | 28 anys | 7 M € | |
| Wolfsburg | 28 anys | 7 M € | |
| Wolfsburg | 28 anys | 9 M € | |
| Wolfsburg | 27 anys | 10 M € | |
| Wolfsburg | 27 anys | 16 M € | |
| Wolfsburg | 26 anys | 20 M € | |
| Wolfsburg | 26 anys | 20 M € | |
| Wolfsburg | 26 anys | 15 M € | |
| Wolfsburg | 25 anys | 10 M € | |
| Montpellier | 25 anys | 8 M € | |
| Montpellier | 25 anys | 7 M € | |
| Montpellier | 25 anys | 5 M € | |
| Montpellier | 24 anys | 3,5 M € | |
| Montpellier | 24 anys | 3 M € | |
| Montpellier | 23 anys | 2,5 M € | |
| Montpellier | 23 anys | 2 M € | |
| Sochaux | 22 anys | 2 M € | |
| Sochaux | 21 anys | 1,5 M € | |
| Sochaux | 21 anys | 1,5 M € | |
| Sochaux | 20 anys | 2 M € | |
| Sochaux | 20 anys | 1,5 M € | |
| Sochaux | 19 anys | 500 k € |
Jérôme Roussillon a la temporada 2025-2026: 8 partits, 0 gols i 1 assistència en totes les competicions. Minuts jugats: 492. Valoració mitjana: 5,9.
| Temporada | Competició | Equip | Partits | Minuts jugats | Gols | Assistències | Valoració |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 | Ligue 2 | Amiens | 7 | 431 | 0 | 1 | 5,8 |
| Copa de França | Amiens | 1 | 61 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2025 | CONCACAF Gold Cup | FrançaSelecció | 3 | 238 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2024-2025 | Bundesliga | Union Berlin | 7 | 131 | 0 | 0 | 6,3 |
| CONCACAF Nations League | FrançaSelecció | 5 | 373 | 0 | 0 | 6,6 | |
| CONCACAF Gold Cup | FrançaSelecció | 1 | 81 | 0 | 0 | 5,5 | |
| 2023-2024 |
|---|
| Bundesliga |
| Union Berlin |
| 23 |
| 743 |
| 0 |
| 1 |
| 6,3 |
| Champions League | Union Berlin | 4 | 264 | 0 | 1 | 6,7 |
| Copa d'Alemanya | Union Berlin | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
| CONCACAF Nations League | FrançaSelecció | 6 | 496 | 2 | 1 | 7,2 |
| 2022-2023 | Bundesliga | Union Berlin | 16 | 960 | 0 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Union Berlin | 3 | 252 | 0 | 0 | 5,7 | |
| Copa d'Alemanya | Union Berlin | 1 | 1 | 0 | 0 | 5,7 | |
| Bundesliga | Wolfsburg | 4 | 19 | 0 | 0 | 6,4 | |
| CONCACAF Nations League | FrançaSelecció | 1 | 44 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Bundesliga | Wolfsburg | 26 | 1.778 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Wolfsburg | 6 | 363 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Copa d'Alemanya | Wolfsburg | 1 | 98 | 0 | 0 | 7,6 |
| 2020-2021 | Bundesliga | Wolfsburg | 20 | 1.230 | 0 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Wolfsburg | 3 | 202 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Bundesliga | Wolfsburg | 29 | 2.367 | 1 | 1 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Wolfsburg | 7 | 413 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa d'Alemanya | Wolfsburg | 1 | 85 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2018-2019 | Bundesliga | Wolfsburg | 28 | 2.466 | 3 | 4 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa d'Alemanya | Wolfsburg | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Amistosos internacionals de clubs | Wolfsburg | 2 | 92 | 0 | 1 | 7,2 |
| 2017-2018 | Ligue 1 | Montpellier Hérault | 22 | 1.886 | 3 | 3 | 6,8 |
|---|
| 2016-2017 | Ligue 1 | Montpellier Hérault | 32 | 2.745 | 1 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2015-2016 | Ligue 1 | Montpellier Hérault | 33 | 2.667 | 3 | 3 | 6,7 |
|---|
| 2014-2015 | Ligue 2 | Sochaux | 7 | 572 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2013-2014 | Ligue 1 | Sochaux | 1 | 49 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2012-2013 | Ligue 1 | Sochaux | 5 | 401 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2011-2012 | Ligue 1 | Sochaux | 2 | 73 | 0 | 0 | – |
|---|