
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 7,5 milj. € (26.5.2025)
Päivitetty:
Daniel Neil pelaa joukkueessa Rangers. Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja, Kansallisuus: Englanti, Ikä: 24, Pituus: 178 cm, Markkina-arvo: 4,5 milj. €. Daniel Neil, kausi 2026-2027: 12 ottelua, 2 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Saatavilla olevien tietojen viimeisin ottelu, jossa pelaaja Daniel Neil pelasi, oli Rangers – Kilmarnock; peliaikaa kertyi 88 minuuttia. Ottelun päivämäärä: 10. lokakuuta 2026.
Rangers: 6 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Joukkueen Rangers saatavilla olevien kauden 2026/27 tietojen mukaan pelaajalle Daniel Neil kertyi 485 minuuttia peliaikaa ja 5 ottelua avauskokoonpanossa.
Rangers: 12 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Ipswich Town: 17 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Sunderland: 201 ottelua, 12 maalia, 20 maalisyöttöä
Sunderland U21: 1 ottelu, 1 maali, 0 maalisyöttöä
Sunderland U23: 12 ottelua, 2 maalia, 1 maalisyöttö
Aiheeseen liittyvät sivut: Rangers, Jalkapallon tulospalvelu
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Ipswich | 24 v. | 4,5 milj. € | |
| Ipswich | 24 v. | 5,5 milj. € | |
| Sunderland | 23 v. | 6,5 milj. € | |
| Sunderland | 23 v. | 7,5 milj. € | |
| Sunderland | 23 v. | 6,5 milj. € | |
| Sunderland | 23 v. | 5,5 milj. € | |
| Sunderland | 22 v. | 5 milj. € | |
| Sunderland | 22 v. | 5 milj. € | |
| Sunderland | 21 v. | 4,5 milj. € | |
| Sunderland | 21 v. | 2,5 milj. € | |
| Sunderland | 20 v. | 1,2 milj. € | |
| Sunderland | 20 v. | 800 t. € |
Daniel Neil – ikä: 24 vuotta. Syntymäaika: 30. marraskuuta 2001.
Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja.
Daniel Neil – seura: Rangers.
Daniel Neil – pituus: 178 cm.
Vahvempi jalka: Vasen.
Kansalaisuus: Englanti.
Markkina-arvo: 4,5 milj. €.
Daniel Neil, kausi 2026-2027: 12 ottelua, 2 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Daniel Neil, kausi 2026-2027: 12 ottelua, 2 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 841. Keskiarvosana: 6,7.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Skotlannin Premiership | Rangers | 6 | 485 | 0 | 0 | 6,6 |
| Scottish League Cup | Rangers | 2 | 113 | 2 | 0 | 7,7 | |
| UEFA Conference League | Rangers | 2 | 132 | 0 | 0 | 6,8 | |
| UEFA-liiga | Rangers | 2 | 111 | 0 | 0 | 6,0 | |
| 2025-2026 | Championship | Ipswich Town | 16 | 661 | 0 | 0 | 6,4 |
| FA Cup | Ipswich Town | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Valioliiga | Sunderland |
| 3 |
| 13 |
| 0 |
| 0 |
| 6,3 |
| English Football League Cup | Sunderland | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| Premier League International Cup | Sunderland U21 | 1 | 90 | 1 | 0 | 8,2 |
| 2024-2025 | Championship | Sunderland | 47 | 4 165 | 2 | 3 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Sunderland | 1 | 120 | 0 | 0 | 7,4 |
| 2023-2024 | Championship | Sunderland | 42 | 3 697 | 4 | 5 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Sunderland | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 | |
| English Football League Cup | Sunderland | 1 | 45 | 0 | 0 | 7,2 |
| 2022-2023 | Championship | Sunderland | 46 | 3 667 | 2 | 4 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Sunderland | 3 | 244 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2021-2022 | League One | Sunderland | 39 | 2 724 | 3 | 7 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Cup | Sunderland | 5 | 371 | 0 | 1 | 6,4 | |
| Championship | Sunderland | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Sunderland | 1 | 45 | 0 | 0 | – | |
| FA Cup | Sunderland | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 | |
| English Football League Trophy | Sunderland | 1 | 90 | 1 | 0 | – |
| 2020-2021 | English U23 Premier League | Sunderland U23 | 12 | 1 065 | 2 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Trophy | Sunderland | 6 | 405 | 0 | 0 | – | |
| League One | Sunderland | 2 | 2 | 0 | 0 | 6,6 |