Ei tietoja saatavilla
Korkein: 6 milj. € (6.4.2023)
Päivitetty:
David Terans pelaa joukkueessa Atletico Clube Goianiense. Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja, Kansallisuus: Uruguay, Ikä: 32, Pituus: 176 cm, Markkina-arvo: 1 milj. €. David Terans, kausi 2025: 3 ottelua, 1 maali ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Saatavilla olevien tietojen viimeisin ottelu, jossa pelaaja David Terans pelasi, oli Racing Club de Avellaneda – Penarol; peliaikaa kertyi 61 minuuttia. Ottelun päivämäärä: 20. elokuuta 2025.
Penarol: 32 ottelua, 4 maalia, 3 maalisyöttöä
Fluminense - RJ: 17 ottelua, 1 maali, 1 maalisyöttö
Pachuca: 12 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Athletico Paranaense - PR: 120 ottelua, 25 maalia, 19 maalisyöttöä
Atlético Mineiro - MG: 30 ottelua, 2 maalia, 1 maalisyöttö
CSD Antofagasta: 4 ottelua, 1 maali, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Atletico Clube Goianiense, Jalkapallon tulospalvelu
David Terans – ikä: 32 vuotta. Syntymäaika: 11. elokuuta 1994.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Fluminense | 31 v. | 1 milj. € | |
| Penarol | 31 v. | 1 milj. € | |
| Penarol | 30 v. | 1,5 milj. € | |
| Penarol | 30 v. | 1,5 milj. € | |
| Fluminense | 30 v. | 3 milj. € | |
| Fluminense | 29 v. | 4 milj. € | |
| Fluminense | 29 v. | 4 milj. € | |
| Pachuca | 29 v. | 4 milj. € | |
| Pachuca | 29 v. | 4 milj. € | |
| Pachuca | 28 v. | 6 milj. € | |
| Athletico Paranaense | 28 v. | 6 milj. € | |
| Athletico Paranaense | 28 v. | 5 milj. € | |
| Athletico Paranaense | 28 v. | 4,5 milj. € | |
| Athletico Paranaense | 27 v. | 4 milj. € | |
| Athletico Paranaense | 27 v. | 4 milj. € | |
| Athletico Paranaense | 27 v. | 3 milj. € | |
| Penarol | 26 v. | 1,4 milj. € | |
| Penarol | 26 v. | 1,2 milj. € | |
| Penarol | 26 v. | 900 t. € | |
| Penarol | 25 v. | 550 t. € | |
| Atlético Mineiro | 25 v. | 700 t. € | |
| Atlético Mineiro | 24 v. | 1 milj. € | |
| Danubio | 23 v. | 1 milj. € |
Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja.
David Terans – seura: Atletico Clube Goianiense.
David Terans – pituus: 176 cm.
Vahvempi jalka: Vasen.
Kansalaisuus: Uruguay.
Markkina-arvo: 1 milj. €.
David Terans, kausi 2025: 3 ottelua, 1 maali ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
David Terans, kausi 2025: 3 ottelua, 1 maali ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 136. Keskiarvosana: 6,9.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Copa Libertadores | Penarol | 3 | 136 | 1 | 0 | 6,9 |
| 2024 | Brasilian Serie A | Fluminense - RJ | 6 | 122 | 0 | 0 | 6,1 |
| Campeonato Carioca A (Brasilia) | Fluminense - RJ | 4 | 104 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Brazilian Cup | Fluminense - RJ | 2 | 98 | 1 | 0 | 7,6 | |
| Copa Libertadores | Fluminense - RJ | 2 | 55 | 0 | 0 | 6,2 | |
| 2023-2024 | Campeonato Carioca A (Brasilia) | Fluminense - RJ | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,0 |
| Brasilian Serie A |
| Fluminense - RJ |
| 1 |
| 90 |
| 0 |
| 0 |
| 6,8 |
| Liga MX | Pachuca | 10 | 536 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2023 | Leagues Cup | Pachuca | 1 | 67 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilian Serie A | Athletico Paranaense - PR | 5 | 190 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Copa Libertadores | Athletico Paranaense - PR | 2 | 148 | 0 | 1 | 7,0 |
| 2022-2023 | Liga MX | Pachuca | 1 | 20 | 0 | 0 | 5,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilian Serie A | Athletico Paranaense - PR | 14 | 909 | 4 | 2 | 6,9 | |
| Campeonato Paranaense (Brasilia) | Athletico Paranaense - PR | 8 | 561 | 0 | 0 | – | |
| Copa Libertadores | Athletico Paranaense - PR | 4 | 192 | 1 | 0 | 6,8 | |
| Brazilian Cup | Athletico Paranaense - PR | 2 | 60 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2022 | Brasilian Serie A | Athletico Paranaense - PR | 8 | 517 | 3 | 1 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Athletico Paranaense - PR | 8 | 473 | 1 | 2 | 7,1 | |
| Brazilian Cup | Athletico Paranaense - PR | 2 | 144 | 0 | 2 | 7,5 |
| 2021 | Brasilian Serie A | Athletico Paranaense - PR | 15 | 989 | 5 | 2 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | Athletico Paranaense - PR | 8 | 640 | 2 | 1 | 6,5 | |
| Copa Sudamericana | Athletico Paranaense - PR | 4 | 276 | 1 | 1 | – | |
| Copa Sudamericana | Penarol | 6 | 450 | 3 | 2 | – |
| 2020-2021 | Brasilian Serie A | Athletico Paranaense - PR | 5 | 187 | 1 | 3 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | Athletico Paranaense - PR | 1 | 9 | 0 | 0 | – | |
| Uruguayn pääsarja | Penarol | 14 | 758 | 0 | 0 | – | |
| Copa Sudamericana | Penarol | 2 | 176 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Copa Libertadores | Penarol | 6 | 480 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2019-2020 | Uruguayn pääsarja | Penarol | 1 | 63 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilian Serie A | Atlético Mineiro - MG | 3 | 64 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2019 | Brasilian Serie A | Atlético Mineiro - MG | 1 | 79 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2018 | Brasilian Serie A | Atlético Mineiro - MG | 2 | 32 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2017-2018 | Brasilian Serie A | Atlético Mineiro - MG | 3 | 124 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | CSD Antofagasta | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Categoría Primera A | CSD Antofagasta | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2016-2017 | Chilen pääsarja | Santiago Wanderers | 14 | 478 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chilen pääsarja | CSD Antofagasta | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,3 |
| 2015-2016 | Chilen pääsarja | CSD Antofagasta | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chilen pääsarja | Santiago Wanderers | 1 | 75 | 1 | 1 | 7,8 |