Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Loukkaantunut
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 4 milj. € (7.11.2022)
Päivitetty:
Diego Rubio pelaa joukkueessa Deportes La Serena. Pelipaikka: Hyökkääjä, Kansallisuus: Chile, Ikä: 33, Pituus: 180 cm, Markkina-arvo: 500 t. €. Diego Rubio, kausi 2026: 23 ottelua, 2 maalia ja 4 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Saatavilla olevien tietojen viimeisin ottelu, jossa pelaaja Diego Rubio pelasi, oli Everton – Deportes La Serena; peliaikaa kertyi 24 minuuttia. Ottelun päivämäärä: 11. lokakuuta 2026.
Deportes La Serena: 20 ottelua, 3 maalia, 3 maalisyöttöä
Joukkueen Deportes La Serena saatavilla olevien kauden 2026 tietojen mukaan pelaajalle Diego Rubio kertyi 1162 minuuttia peliaikaa ja 13 ottelua avauskokoonpanossa.
Deportes La Serena: 25 ottelua, 3 maalia, 4 maalisyöttöä
Austin: 66 ottelua, 6 maalia, 3 maalisyöttöä
Colorado Rapids: 129 ottelua, 43 maalia, 19 maalisyöttöä
Sporting Kansas City: 49 ottelua, 16 maalia, 7 maalisyöttöä
Real Salt Lake: 1 ottelu, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Real Valladolid: 13 ottelua, 0 maalia, 2 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Deportes La Serena,
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Deportes La Serena | 33 v. | 500 t. € | |
| Deportes La Serena | 33 v. | 650 t. € | |
| Austin | 32 v. | 800 t. € | |
| Austin | 32 v. | 800 t. € | |
| Austin | 31 v. | 1 milj. € | |
| Austin | 31 v. | 1,2 milj. € | |
| Austin | 30 v. | 1,5 milj. € | |
| Colorado Rapids | 30 v. | 2 milj. € | |
| Colorado Rapids | 30 v. | 3 milj. € | |
| Colorado Rapids | 29 v. | 4 milj. € | |
| Colorado Rapids | 29 v. | 2,5 milj. € | |
| Colorado Rapids | 28 v. | 2 milj. € | |
| Colorado Rapids | 28 v. | 2 milj. € | |
| Colorado Rapids | 27 v. | 1,5 milj. € | |
| Colorado Rapids | 27 v. | 1 milj. € | |
| Colorado Rapids | 26 v. | 800 t. € | |
| Colorado Rapids | 26 v. | 1 milj. € | |
| Colorado Rapids | 26 v. | 700 t. € | |
| Sporting Kansas City | 25 v. | 750 t. € | |
| Sporting Kansas City | 24 v. | 575 t. € | |
| Sporting Kansas City | 24 v. | 575 t. € | |
| Sporting Kansas City | 24 v. | 400 t. € | |
| Sporting Kansas City | 23 v. | 500 t. € | |
| Sporting Kansas City | 23 v. | 500 t. € | |
| Real Valladolid | 22 v. | 500 t. € | |
| Real Valladolid | 22 v. | 700 t. € | |
| Sandnes Ulf | 21 v. | 700 t. € | |
| Pandurii Targu Jiu | 20 v. | 700 t. € | |
| SCP | 18 v. | 1,5 milj. € | |
| SCP | 18 v. | 300 t. € |
Diego Rubio – ikä: 33 vuotta. Syntymäaika: 15. toukokuuta 1993.
Pelipaikka: Hyökkääjä.
Diego Rubio – seura: Deportes La Serena.
Diego Rubio – pituus: 180 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Chile.
Markkina-arvo: 500 t. €.
Diego Rubio, kausi 2026: 23 ottelua, 2 maalia ja 4 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Diego Rubio, kausi 2026: 23 ottelua, 2 maalia ja 4 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 1 313. Keskiarvosana: 6,7.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Chilen pääsarja | Deportes La Serena | 19 | 1 073 | 2 | 3 | 6,7 |
| Copa de la Liga | Deportes La Serena | 4 | 240 | 0 | 1 | 6,5 | |
| 2025-2026 | Copa de la Liga | Deportes La Serena | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,8 |
| Chilen pääsarja | Deportes La Serena | 1 | 89 | 1 | 0 | 7,6 | |
| Major League Soccer | Austin | 2 | 126 | 0 | 0 | 6,8 | |
| 2025 | Major League Soccer | Austin | 17 | 598 | 1 | 2 | 6,6 |
| United States Open Cup |
| Austin |
| 3 |
| 155 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| 2024-2025 | Major League Soccer | Austin | 10 | 383 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| United States Open Cup | Austin | 2 | 65 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2024 | Major League Soccer | Austin | 18 | 1 118 | 2 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Austin | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2023-2024 | Major League Soccer | Austin | 11 | 600 | 2 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Austin | 2 | 11 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Major League Soccer | Colorado Rapids | 2 | 99 | 1 | 0 | 7,0 | |
| MLS Next Pro | Colorado Rapids | 1 | 45 | 1 | 0 | 7,9 | |
| Leagues Cup | Colorado Rapids | 1 | 35 | 1 | 0 | 7,8 |
| 2023 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 12 | 867 | 1 | 2 | 6,7 |
|---|
| 2022-2023 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 6 | 439 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ystävyysmaaottelut | Colorado Rapids | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Colorado Rapids | 1 | 84 | 1 | 0 | – |
| 2022 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 17 | 1 435 | 9 | 5 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONCACAF Champions Cup | Colorado Rapids | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Ystävyysmaaottelut | ChileMaajoukkue | 2 | 84 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021-2022 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 14 | 994 | 8 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MLS Next Pro | Colorado Rapids | 1 | 45 | 1 | 0 | 8,2 | |
| United States Open Cup | Colorado Rapids | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2021 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 17 | 998 | 2 | 2 | 6,6 |
|---|
| 2020-2021 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 13 | 1 043 | 4 | 3 | 6,7 |
|---|
| 2020 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 5 | 377 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2019-2020 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 9 | 528 | 4 | 2 | 7,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ystävyysmaaottelut | Colorado Rapids | 4 | 191 | 0 | 0 | – |
| 2019 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 11 | 909 | 2 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| United States Open Cup | Colorado Rapids | 1 | 90 | 1 | 1 | 8,9 |
| 2018-2019 | Major League Soccer | Colorado Rapids | 10 | 764 | 5 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Major League Soccer | Sporting Kansas City | 9 | 499 | 5 | 2 | 7,5 |
| 2018 | Major League Soccer | Sporting Kansas City | 12 | 432 | 4 | 3 | 7,1 |
|---|
| 2017-2018 | Major League Soccer | Sporting Kansas City | 4 | 160 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2017 | Major League Soccer | Sporting Kansas City | 14 | 898 | 6 | 2 | 7,2 |
|---|
| 2016-2017 | Major League Soccer | Sporting Kansas City | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2016 | Major League Soccer | Sporting Kansas City | 9 | 168 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2015-2016 | Major League Soccer | Real Salt Lake | 1 | 10 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Segunda División | Real Valladolid | 13 | 410 | 0 | 2 | 6,7 |
| 2014-2015 | Eliteserien | Sandnes Ulf | 7 | 347 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2013-2014 | Eliteserien | Sandnes Ulf | 3 | 196 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2012-2013 | Primeira Liga | Sporting | 2 | 55 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2011-2012 | Primeira Liga | Sporting | 8 | 216 | 0 | 0 | – |
|---|