Mainos
Erik Sabo pelaa joukkueessa Spartak Trnava. Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja, Kansallisuus: Slovakia, Ikä: 34, Pituus: 187 cm, Markkina-arvo: 100 t. €. 2026-2027: 14 ottelua, 2 maalia, 1 maalisyöttö. Viimeisin kirjattu ottelu: Spartak Trnava – Komarno (31. lokakuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Korkein: 1,7 milj. € (22.12.2020)
Spartak Trnava: 12 ottelua, 2 maalia, 1 maalisyöttö
Joukkueen Spartak Trnava saatavilla olevien kauden 2026/27 tietojen mukaan pelaajalle Erik Sabo kertyi 896 minuuttia peliaikaa ja 11 ottelua avauskokoonpanossa.
Spartak Trnava: 66 ottelua, 6 maalia, 4 maalisyöttöä
Çaykur Rizespor: 55 ottelua, 3 maalia, 2 maalisyöttöä
Anorthosis Famagusta: 14 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Fatih Karagümrük: 43 ottelua, 10 maalia, 5 maalisyöttöä
Chikhura Sachkhere: 4 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Beitar Jerusalem: 2 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Spartak Trnava, Jalkapallon tulospalvelu
Erik Sabo – ikä: 34 vuotta. Syntymäaika: 22. marraskuuta 1991.
Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja.
Erik Sabo – seura: Spartak Trnava.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Spartak Trnava | 34 v. | 100 t. € | |
| Spartak Trnava | 34 v. | 100 t. € | |
| Spartak Trnava | 33 v. | 125 t. € | |
| Spartak Trnava | 33 v. | 150 t. € | |
| Spartak Trnava | 33 v. | 175 t. € | |
| Spartak Trnava | 33 v. | 200 t. € | |
| Spartak Trnava | 32 v. | 250 t. € | |
| AE Zakakiou | 32 v. | 300 t. € | |
| AE Zakakiou | 32 v. | 400 t. € | |
| Anorthosis Famagusta | 32 v. | 450 t. € | |
| Anorthosis Famagusta | 31 v. | 600 t. € | |
| Anorthosis Famagusta | 31 v. | 700 t. € | |
| Rizespor | 30 v. | 725 t. € | |
| Rizespor | 30 v. | 825 t. € | |
| Rizespor | 30 v. | 1 milj. € | |
| Rizespor | 29 v. | 1,2 milj. € | |
| Rizespor | 29 v. | 1,5 milj. € | |
| Rizespor | 29 v. | 1,5 milj. € | |
| Karagümrük | 29 v. | 1,7 milj. € | |
| Karagümrük | 28 v. | 1 milj. € | |
| Karagümrük | 28 v. | 850 t. € | |
| Karagümrük | 28 v. | 550 t. € | |
| Karagümrük | 28 v. | 700 t. € | |
| Hapoel Beer Sheva | 27 v. | 800 t. € | |
| Hapoel Beer Sheva | 26 v. | 1 milj. € | |
| PAOK Saloniki | 24 v. | 900 t. € | |
| PAOK Saloniki | 23 v. | 900 t. € | |
| Spartak Trnava | 23 v. | 550 t. € | |
| Spartak Trnava | 23 v. | 400 t. € | |
| Spartak Trnava | 22 v. | 400 t. € | |
| Spartak Trnava | 22 v. | 275 t. € | |
| Spartak Trnava | 21 v. | 200 t. € | |
| Spartak Trnava | 21 v. | 175 t. € | |
| Spartak Myjava | 20 v. | 50 t. € | |
| Spartak Trnava | 20 v. | 50 t. € | |
| Spartak Trnava | 19 v. | 75 t. € | |
| Spartak Trnava | 19 v. | 25 t. € |
Erik Sabo – pituus: 187 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Slovakia.
Markkina-arvo: 100 t. €.
Erik Sabo, kausi 2026-2027: 14 ottelua, 2 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa.
Erik Sabo, kausi 2026-2027: 14 ottelua, 2 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 1 106. Keskiarvosana: 6,8.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Slovakian pääsarja | Spartak Trnava | 12 | 896 | 2 | 1 | 6,9 |
| Konferenssiliiga | Spartak Trnava | 2 | 210 | 0 | 0 | 6,3 | |
| 2026 | Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Spartak Trnava | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025-2026 | Slovakian pääsarja | Spartak Trnava | 28 | 2 285 | 2 | 3 | 6,7 |
| Konferenssiliiga | Spartak Trnava | 1 | 15 | 0 | 0 | 6,9 | |
| 2024-2025 | Slovakian pääsarja | Spartak Trnava | 21 | 1 261 | 2 | 0 | 6,5 |
| Konferenssiliiga |
| Spartak Trnava |
| 1 |
| 99 |
| 0 |
| 0 |
| 5,8 |
| 2023-2024 | Kyproksen pääsarja | Çaykur Rizespor | 2 | 84 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kyproksen cup | Çaykur Rizespor | 1 | 25 | 0 | 0 | – |
| 2022-2023 | Kyproksen pääsarja | Anorthosis Famagusta | 12 | 616 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kyproksen cup | Anorthosis Famagusta | 2 | 141 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Süper Lig | Çaykur Rizespor | 34 | 2 093 | 1 | 2 | 6,3 |
|---|
| 2020-2021 | Süper Lig | Çaykur Rizespor | 18 | 1 151 | 2 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Süper Lig | Fatih Karagümrük | 12 | 1 000 | 5 | 2 | 6,6 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Fatih Karagümrük | 1 | 70 | 0 | 0 | 7,8 | |
| Kansojen liiga | SlovakiaMaajoukkue | 1 | 67 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2019-2020 | TFF 1. Lig | Fatih Karagümrük | 29 | 2 551 | 5 | 3 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Turkin cup | Fatih Karagümrük | 1 | 49 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Israelin pääsarja | Chikhura Sachkhere | 3 | 85 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kansojen liiga | Chikhura Sachkhere | 1 | 44 | 0 | 0 | – | |
| Eurooppa-liiga | Beitar Jerusalem | 2 | 180 | 0 | 0 | – |
| 2015-2016 | Kreikan Super League | PAOK Saloniki | 12 | 499 | 0 | 0 | – |
|---|