Mainos
Federico Macheda pelaa joukkueessa Asteras Aktor. Pelipaikka: Hyökkääjä, Kansallisuus: Italia, Ikä: 35, Pituus: 184 cm, Markkina-arvo: 150 t. €. 2026-2027: 11 ottelua, 3 maalia, 1 maalisyöttö. Viimeisin kirjattu ottelu: PAOK Saloniki – Asteras Aktor (1. marraskuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Loukkaantunut
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 3,5 milj. € (7.2.2011)
Asteras Aktor: 9 ottelua, 2 maalia, 1 maalisyöttö
Joukkueen Asteras Aktor saatavilla olevien kauden 2026/27 tietojen mukaan pelaajalle Federico Macheda kertyi 568 minuuttia peliaikaa ja 6 ottelua avauskokoonpanossa.
Asteras Aktor: 70 ottelua, 17 maalia, 6 maalisyöttöä
Ankaragücü: 41 ottelua, 6 maalia, 0 maalisyöttöä
APOEL Nicosia: 12 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Panathinaikos: 111 ottelua, 39 maalia, 9 maalisyöttöä
Novara: 46 ottelua, 10 maalia, 0 maalisyöttöä
Cardiff City: 25 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Asteras Aktor, Jalkapallon tulospalvelu
Federico Macheda – ikä: 35 vuotta. Syntymäaika: 22. elokuuta 1991.
Pelipaikka: Hyökkääjä.
Federico Macheda – seura: Asteras Aktor.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Asteras Aktor | 34 v. | 150 t. € | |
| Asteras Aktor | 34 v. | 175 t. € | |
| Asteras Aktor | 33 v. | 200 t. € | |
| Asteras Aktor | 33 v. | 250 t. € | |
| Ankaragücü | 32 v. | 275 t. € | |
| Ankaragücü | 32 v. | 350 t. € | |
| Ankaragücü | 32 v. | 350 t. € | |
| Ankaragücü | 32 v. | 450 t. € | |
| APOEL Nicosia | 31 v. | 700 t. € | |
| Ankaragücü | 31 v. | 1 milj. € | |
| Panathinaikos | 30 v. | 1,2 milj. € | |
| Panathinaikos | 30 v. | 1,5 milj. € | |
| Panathinaikos | 29 v. | 1,5 milj. € | |
| Panathinaikos | 28 v. | 1,5 milj. € | |
| Panathinaikos | 28 v. | 800 t. € | |
| Panathinaikos | 28 v. | 1 milj. € | |
| Panathinaikos | 28 v. | 1 milj. € | |
| Panathinaikos | 27 v. | 800 t. € | |
| Panathinaikos | 27 v. | 600 t. € | |
| Novara | 26 v. | 450 t. € | |
| Novara | 26 v. | 700 t. € | |
| Novara | 25 v. | 800 t. € | |
| Novara | 25 v. | 500 t. € | |
| Nott'm Forest | 24 v. | 750 t. € | |
| Cardiff City | 24 v. | 1 milj. € | |
| Cardiff City | 23 v. | 1 milj. € | |
| Man Utd | 22 v. | 1,5 milj. € | |
| Man Utd | 21 v. | 2,5 milj. € | |
| Man Utd | 20 v. | 2,5 milj. € | |
| Queens Park Rangers | 20 v. | 3 milj. € | |
| Sampdoria | 19 v. | 2,8 milj. € | |
| Sampdoria | 19 v. | 3,5 milj. € | |
| Man Utd | 17 v. | 1,5 milj. € | |
| Man Utd | 17 v. | 500 t. € |
Federico Macheda – pituus: 184 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Italia.
Markkina-arvo: 150 t. €.
Federico Macheda, kausi 2026-2027: 11 ottelua, 3 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa.
Federico Macheda, kausi 2026-2027: 11 ottelua, 3 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 659. Keskiarvosana: 6,7.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Kreikan Super League | Asteras Aktor | 9 | 568 | 2 | 1 | 6,7 |
| Kreikan cup | Asteras Aktor | 2 | 91 | 1 | 0 | 7,1 | |
| 2025-2026 | Kreikan Super League | Asteras Aktor | 31 | 2 175 | 8 | 2 | 6,7 |
| Kreikan cup | Asteras Aktor | 2 | 87 | 0 | 0 | 5,8 | |
| 2024-2025 | Kreikan Super League | Asteras Aktor | 22 | 1 539 | 6 | 3 | 6,7 |
| Kreikan cup | Asteras Aktor | 4 | 280 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2023-2024 |
| Süper Lig |
| Ankaragücü |
| 21 |
| 485 |
| 3 |
| 0 |
| 6,6 |
| Turkin cup | Ankaragücü | 7 | 369 | 2 | 0 | 6,7 |
| 2022-2023 | Kyproksen pääsarja | APOEL Nicosia | 11 | 511 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kyproksen cup | APOEL Nicosia | 1 | 92 | 0 | 0 | – | |
| Süper Lig | Ankaragücü | 11 | 344 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Turkin cup | Ankaragücü | 2 | 123 | 1 | 0 | – |
| 2021-2022 | Kreikan Super League | Panathinaikos | 16 | 626 | 3 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kreikan cup | Panathinaikos | 1 | 88 | 0 | 0 | – | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Panathinaikos | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2020-2021 | Kreikan Super League | Panathinaikos | 31 | 1 959 | 9 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kreikan cup | Panathinaikos | 1 | 24 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Kreikan Super League | Panathinaikos | 33 | 2 643 | 14 | 3 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kreikan cup | Panathinaikos | 1 | 83 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Kreikan Super League | Panathinaikos | 25 | 2 029 | 10 | 4 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Panathinaikos | 2 | 107 | 3 | 0 | 8,1 |
| 2017-2018 | Serie B | Novara | 28 | 1 013 | 3 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2016-2017 | Serie B | Novara | 18 | 1 290 | 7 | 0 | 6,2 |
|---|
| 2015-2016 | Championship | Cardiff City | 9 | 255 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2014-2015 | Championship | Cardiff City | 16 | 881 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2013-2014 | Championship | Birmingham City | 9 | 354 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Championship | Doncaster Rovers | 11 | 743 | 0 | 1 | – |
| 2012-2013 | Bundesliiga | Stuttgart | 12 | 167 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2011-2012 | Valioliiga | Queens Park Rangers | 3 | 33 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valioliiga | Manchester United | 3 | 44 | 0 | 0 | – |
| 2010-2011 | Serie A | Sampdoria | 13 | 380 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valioliiga | Manchester United | 7 | 216 | 0 | 0 | – |
| 2009-2010 | Valioliiga | Manchester United | 5 | 130 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2008-2009 | Valioliiga | Manchester United | 3 | 100 | 0 | 0 | – |
|---|