Mainos
Guilherme Schettine pelaa joukkueessa Tianjin Jinmen Tiger. Pelipaikka: Hyökkääjä, Kansallisuus: Brasilia, Ikä: 31, Pituus: 180 cm, Markkina-arvo: 1 milj. €. 2026: 18 ottelua, 5 maalia, 1 maalisyöttö. Viimeisin kirjattu ottelu: Tianjin Jinmen Tiger – Shanghai Port (24. lokakuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Korkein: 1,5 milj. € (16.8.2020)
Tianjin Jinmen Tiger: 23 ottelua, 7 maalia, 2 maalisyöttöä
Joukkueen Tianjin Jinmen Tiger saatavilla olevien kauden 2026 tietojen mukaan pelaajalle Guilherme Schettine kertyi 1464 minuuttia peliaikaa ja 16 ottelua avauskokoonpanossa.
Tianjin Jinmen Tiger: 23 ottelua, 7 maalia, 2 maalisyöttöä
Moreirense: 48 ottelua, 15 maalia, 5 maalisyöttöä
Ural Yekaterinburg: 32 ottelua, 4 maalia, 1 maalisyöttö
Grasshopper Club Zürich: 20 ottelua, 6 maalia, 2 maalisyöttöä
Vizela: 32 ottelua, 9 maalia, 1 maalisyöttö
Sporting Braga: 25 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Tianjin Jinmen Tiger, Jalkapallon tulospalvelu
Guilherme Schettine – ikä: 31 vuotta. Syntymäaika: 10. lokakuuta 1995.
Pelipaikka: Hyökkääjä.
Guilherme Schettine – seura: Tianjin Jinmen Tiger.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Tianjin Jinmen Tiger | 30 v. | 1 milj. € | |
| Moreirense | 30 v. | 1,5 milj. € | |
| Moreirense | 29 v. | 1,5 milj. € | |
| Moreirense | 29 v. | 900 t. € | |
| Moreirense | 29 v. | 700 t. € | |
| Ural | 28 v. | 700 t. € | |
| Ural | 28 v. | 800 t. € | |
| Grasshopper | 27 v. | 900 t. € | |
| Grasshopper | 27 v. | 900 t. € | |
| Vizela | 26 v. | 900 t. € | |
| Vizela | 26 v. | 1 milj. € | |
| Almeria | 25 v. | 1 milj. € | |
| Sporting Braga | 25 v. | 1,5 milj. € | |
| Sporting Braga | 24 v. | 1,5 milj. € | |
| Santa Clara | 24 v. | 800 t. € | |
| Santa Clara | 24 v. | 1 milj. € | |
| Santa Clara | 24 v. | 1 milj. € | |
| Santa Clara | 23 v. | 700 t. € | |
| Santa Clara | 23 v. | 400 t. € | |
| Al Batin | 22 v. | 325 t. € | |
| Al Batin | 22 v. | 125 t. € | |
| Santa Clara | 21 v. | 100 t. € | |
| Athletico Paranaense B | 21 v. | 175 t. € |
Guilherme Schettine – pituus: 180 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Brasilia.
Markkina-arvo: 1 milj. €.
Guilherme Schettine, kausi 2026: 18 ottelua, 5 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa.
Guilherme Schettine, kausi 2026: 18 ottelua, 5 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 1 150. Keskiarvosana: 6,7.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Kiinan Super League | Tianjin Jinmen Tiger | 18 | 1 150 | 5 | 1 | 6,7 |
| 2025-2026 | Kiinan Super League | Tianjin Jinmen Tiger | 5 | 314 | 2 | 1 | 6,8 |
| Primeira Liga | Moreirense | 15 | 994 | 9 | 1 | 7,2 | |
| 2024-2025 | Primeira Liga | Moreirense | 30 | 1 710 | 5 | 4 | 6,6 |
| Portugalin cup | Moreirense | 2 | 91 | 1 | 0 | – | |
| Portugalin liigacup | Moreirense | 1 | 27 | 0 | 0 | 5,8 | |
| 2023-2024 |
| Venäjän pääsarja |
| Ural Yekaterinburg |
| 26 |
| 1 204 |
| 2 |
| 1 |
| 6,6 |
| Venäjän cup | Ural Yekaterinburg | 5 | 242 | 2 | 0 | – |
| 2022-2023 | Venäjän cup | Ural Yekaterinburg | 1 | 44 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sveitsin Super League | Grasshopper Club Zürich | 19 | 1 076 | 6 | 2 | 6,9 | |
| Sveitsin cup | Grasshopper Club Zürich | 1 | 45 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Primeira Liga | Vizela | 28 | 1 522 | 8 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portugalin cup | Vizela | 3 | 224 | 1 | 1 | 6,6 |
| 2020-2021 | Portugalin liigacup | Vizela | 1 | 9 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primeira Liga | Sporting Braga | 10 | 217 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Segunda División | Sporting Braga | 7 | 77 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Eurooppa-liiga | Sporting Braga | 6 | 130 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Portugalin cup | Sporting Braga | 2 | 61 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Primeira Liga | Santa Clara | 15 | 664 | 3 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portugalin liigacup | Santa Clara | 3 | 199 | 0 | 0 | – | |
| Portugalin cup | Santa Clara | 1 | 66 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Primeira Liga | Santa Clara | 18 | 1 324 | 7 | 1 | 6,8 |
|---|
| 2017-2018 | Saudi Pro League | Al-Batin | 10 | 798 | 5 | 3 | 7,2 |
|---|
| 2016-2017 | Brasilian Serie A | Athletico Paranaense - PR | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2016 | Brasilian Serie A | Athletico Paranaense - PR | 1 | 12 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|