Mainos
Haji Wright pelaa joukkueessa Coventry City. Pelipaikka: Hyökkääjä, Kansallisuus: Yhdysvallat, Ikä: 28, Pituus: 193 cm, Markkina-arvo: 16 milj. €. 2025-2026: 45 ottelua, 20 maalia, 2 maalisyöttöä. Viimeisin kirjattu ottelu: USA – Belgium (7. heinäkuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Loukkaantunut
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 16 milj. € (27.5.2026)
Coventry City: 123 ottelua, 49 maalia, 10 maalisyöttöä
Antalyaspor: 65 ottelua, 31 maalia, 4 maalisyöttöä
Sonderjyske: 32 ottelua, 11 maalia, 0 maalisyöttöä
VVV Venlo: 23 ottelua, 1 maali, 0 maalisyöttöä
Schalke 04: 7 ottelua, 1 maali, 0 maalisyöttöä
Sandhausen: 15 ottelua, 1 maali, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Coventry City, Jalkapallon tulospalvelu
Haji Wright – ikä: 28 vuotta. Syntymäaika: 27. maaliskuuta 1998.
Pelipaikka: Hyökkääjä.
Haji Wright – seura: Coventry City.
Haji Wright – pituus: 193 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Yhdysvallat.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Coventry City | 28 v. | 16 milj. € | |
| Coventry City | 27 v. | 14 milj. € | |
| Coventry City | 27 v. | 12 milj. € | |
| Coventry City | 27 v. | 10 milj. € | |
| Coventry City | 27 v. | 8 milj. € | |
| Coventry City | 26 v. | 8,5 milj. € | |
| Coventry City | 26 v. | 7 milj. € | |
| Coventry City | 25 v. | 7 milj. € | |
| Coventry City | 25 v. | 7 milj. € | |
| Antalyaspor | 25 v. | 6 milj. € | |
| Antalyaspor | 24 v. | 6 milj. € | |
| Antalyaspor | 24 v. | 3,4 milj. € | |
| Antalyaspor | 24 v. | 2,8 milj. € | |
| Antalyaspor | 24 v. | 2,5 milj. € | |
| Antalyaspor | 24 v. | 1,5 milj. € | |
| Antalyaspor | 23 v. | 1,4 milj. € | |
| Antalyaspor | 23 v. | 1,4 milj. € | |
| Sonderjyske | 23 v. | 800 t. € | |
| Sonderjyske | 22 v. | 1 milj. € | |
| VVV Venlo | 22 v. | 350 t. € | |
| VVV Venlo | 21 v. | 400 t. € | |
| Schalke II | 21 v. | 500 t. € | |
| Schalke II | 20 v. | 400 t. € | |
| Sandhausen | 20 v. | 300 t. € | |
| Sandhausen | 19 v. | 350 t. € | |
| Sandhausen | 19 v. | 450 t. € | |
| Schalke 04 | 19 v. | 200 t. € |
Markkina-arvo: 16 milj. €.
Haji Wright, kausi 2025-2026: 45 ottelua, 20 maalia ja 2 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Haji Wright, kausi 2025-2026: 45 ottelua, 20 maalia ja 2 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 2 822.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Jalkapallon MM-kisat | YhdysvallatMaajoukkue | 2 | 2 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2025-2026 | Championship | Coventry City | 40 | 2 593 | 17 | 1 | 6,9 |
| EFL Cup | Coventry City | 2 | 84 | 1 | 1 | 7,2 | |
| FA Cup | Coventry City | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Ystävyysmaaottelut | YhdysvallatMaajoukkue | 2 | 73 | 2 | 0 | 8,0 | |
| 2025 | CONCACAF Gold Cup | YhdysvallatMaajoukkue | 1 | 17 | 1 | 0 | 7,4 |
| 2024-2025 |
| Championship |
| Coventry City |
| 29 |
| 2 157 |
| 12 |
| 1 |
| 6,9 |
| EFL Cup | Coventry City | 2 | 133 | 0 | 0 | 6,3 |
| Ystävyysmaaottelut | YhdysvallatMaajoukkue | 1 | 19 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024 | Ystävyysmaaottelut | YhdysvallatMaajoukkue | 3 | 107 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|
| 2023-2024 | Championship | Coventry City | 43 | 2 878 | 16 | 7 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Coventry City | 5 | 338 | 3 | 0 | 7,4 | |
| EFL Cup | Coventry City | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa América | YhdysvallatMaajoukkue | 1 | 11 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Ystävyysmaaottelut | YhdysvallatMaajoukkue | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 | |
| CONCACAF Kansojen liiga | YhdysvallatMaajoukkue | 1 | 66 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2022-2023 | Süper Lig | Antalyaspor | 28 | 2 374 | 15 | 2 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Turkin cup | Antalyaspor | 1 | 90 | 1 | 0 | – | |
| Jalkapallon MM-kisat | YhdysvallatMaajoukkue | 3 | 112 | 0 | 0 | 6,5 | |
| CONCACAF Kansojen liiga | YhdysvallatMaajoukkue | 1 | 45 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Jalkapallon MM-kisat | YhdysvallatMaajoukkue | 1 | 23 | 1 | 0 | 7,4 |
|---|
| 2021-2022 | Süper Lig | Antalyaspor | 32 | 1 899 | 14 | 2 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Turkin cup | Antalyaspor | 3 | 173 | 1 | 0 | 6,6 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Antalyaspor | 1 | 79 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Ystävyysmaaottelut | YhdysvallatMaajoukkue | 2 | 74 | 1 | 0 | 7,0 |
| 2020-2021 | Tanskan Superliga | Sonderjyske | 29 | 1 945 | 11 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tanskan cup | Sonderjyske | 2 | 101 | 0 | 0 | – | |
| Eurooppa-liiga | Sonderjyske | 1 | 16 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Eredivisie | VVV Venlo | 22 | 1 409 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KNVB-cup | VVV Venlo | 1 | 31 | 1 | 0 | – |
| 2018-2019 | Bundesliiga | Schalke 04 | 7 | 196 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2017-2018 | 2. Bundesliiga | Sandhausen | 15 | 586 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|