Mainos
Ignacio Pussetto pelaa joukkueessa Huracan. Pelipaikka: Hyökkääjä, Kansallisuus: Argentiina, Ikä: 30, Pituus: 180 cm, Markkina-arvo: 1,3 milj. €. 2026: 11 ottelua, 1 maali, 0 maalisyöttöä. Viimeisin kirjattu ottelu: Argentinos Juniors – Huracan (7. marraskuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Loukkaantunut
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 10 milj. € (5.6.2019)
Huracán: 20 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Joukkueen Huracán saatavilla olevien kauden 2026 tietojen mukaan pelaajalle Ignacio Pussetto kertyi 843 minuuttia peliaikaa ja 8 ottelua avauskokoonpanossa.
Huracán: 81 ottelua, 25 maalia, 6 maalisyöttöä
Independiente: 24 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Pumas UNAM: 40 ottelua, 9 maalia, 2 maalisyöttöä
Sampdoria: 6 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Udinese: 95 ottelua, 16 maalia, 9 maalisyöttöä
Watford: 9 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Huracan, Jalkapallon tulospalvelu
Ignacio Pussetto – ikä: 30 vuotta. Syntymäaika: 21. joulukuuta 1995.
Pelipaikka: Hyökkääjä.
Ignacio Pussetto – seura: Huracan.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Independiente | 30 v. | 1,3 milj. € | |
| Independiente | 29 v. | 1,8 milj. € | |
| Pumas | 29 v. | 2,2 milj. € | |
| Pumas | 28 v. | 2,2 milj. € | |
| Huracan | 28 v. | 2,7 milj. € | |
| Huracan | 27 v. | 2,3 milj. € | |
| Sampdoria | 27 v. | 2,5 milj. € | |
| Sampdoria | 26 v. | 2,5 milj. € | |
| Udinese | 26 v. | 3 milj. € | |
| Udinese | 26 v. | 3 milj. € | |
| Udinese | 26 v. | 4 milj. € | |
| Udinese | 25 v. | 5 milj. € | |
| Udinese | 25 v. | 5 milj. € | |
| Udinese | 24 v. | 4 milj. € | |
| Watford | 24 v. | 6,5 milj. € | |
| Udinese | 23 v. | 8 milj. € | |
| Udinese | 23 v. | 10 milj. € | |
| Udinese | 22 v. | 8 milj. € | |
| Huracan | 22 v. | 7 milj. € | |
| Huracan | 21 v. | 3 milj. € | |
| Huracan | 21 v. | 2,4 milj. € | |
| Huracan | 20 v. | 1,6 milj. € | |
| Atletico Rafaela | 20 v. | 750 t. € | |
| Atletico Rafaela | 19 v. | 750 t. € | |
| Atletico Rafaela | 18 v. | 50 t. € |
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Argentiina.
Markkina-arvo: 1,3 milj. €.
Ignacio Pussetto, kausi 2026: 11 ottelua, 1 maali ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Ignacio Pussetto, kausi 2026: 11 ottelua, 1 maali ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 434.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Argentiinan pääsarja | Huracán | 10 | 427 | 1 | 0 | 6,6 |
| Argentiinan pääsarja | Independiente | 1 | 7 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2025-2026 | Argentiinan pääsarja | Independiente | 18 | 877 | 1 | 0 | 6,4 |
| Copa Argentina | Independiente | 2 | 99 | 1 | 0 | 6,3 | |
| 2025 | Argentiinan pääsarja | Independiente | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2024-2025 | Argentiinan pääsarja | Independiente | 2 | 38 | 0 | 0 | 6,2 |
| Liga MX |
| Pumas UNAM |
| 32 |
| 1 782 |
| 8 |
| 1 |
| 6,7 |
| CONCACAF Champions Cup | Pumas UNAM | 4 | 229 | 1 | 1 | 7,2 |
| Leagues Cup | Pumas UNAM | 3 | 158 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023-2024 | Leagues Cup | Pumas UNAM | 1 | 75 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa de la Liga Profesional | Huracán | 23 | 1 539 | 6 | 0 | 6,7 | |
| Argentiinan pääsarja | Huracán | 5 | 448 | 5 | 1 | 7,6 | |
| Copa Argentina | Huracán | 2 | 116 | 1 | 0 | 7,1 |
| 2023 | Copa Argentina | Huracán | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2022-2023 | Serie A | Sampdoria | 5 | 150 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Italian cup | Sampdoria | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021-2022 | Serie A | Udinese | 28 | 1 199 | 4 | 4 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Italian cup | Udinese | 3 | 241 | 2 | 0 | 7,1 |
| 2020-2021 | Serie A | Udinese | 11 | 756 | 3 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Italian cup | Udinese | 2 | 121 | 1 | 0 | 6,1 | |
| EFL Cup | Watford | 1 | 84 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Championship | Watford | 1 | 5 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2019-2020 | Valioliiga | Watford | 7 | 67 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | Udinese | 12 | 334 | 1 | 0 | 6,7 | |
| Italian cup | Udinese | 2 | 101 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Udinese | 1 | 70 | 1 | 0 | – |
| 2018-2019 | Serie A | Udinese | 35 | 2 181 | 4 | 4 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Udinese | 1 | 73 | 0 | 0 | – |
| 2017-2018 | Argentiinan pääsarja | Huracán | 27 | 2 199 | 9 | 4 | 6,9 |
|---|
| 2016-2017 | Argentiinan pääsarja | Huracán | 13 | 899 | 3 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2016 | Argentiinan pääsarja | Atlético de Rafaela | 3 | 240 | 0 | 0 | 6,0 |
|---|
| 2015-2016 | Argentiinan pääsarja | Atlético de Rafaela | 10 | 692 | 3 | 4 | – |
|---|
| 2015 | Argentiinan pääsarja | Atlético de Rafaela | 3 | 214 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2014-2015 | Argentiinan pääsarja | Atlético de Rafaela | 5 | 382 | 1 | 0 | – |
|---|
| 2013-2014 | Argentiinan pääsarja | Atlético de Rafaela | 2 | 39 | 0 | 0 | – |
|---|