Mainos
Pelipaikka: Puolustaja, Kansallisuus: Belgia, Ikä: 31, Pituus: 184 cm, Markkina-arvo: 300 t. €. 2024-2025: 16 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä. Viimeisin kirjattu ottelu: Al Fateh – Damac (22. tammikuuta 2025).
Päivitetty:
Ei tietoja saatavilla
Al Fateh: 38 ottelua, 1 maali, 0 maalisyöttöä
Shabab Al-Ahli Dubai: 11 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Lyon: 138 ottelua, 8 maalia, 1 maalisyöttö
Galatasaray: 39 ottelua, 0 maalia, 3 maalisyöttöä
Sunderland: 24 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Celtic: 6 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Jalkapallon tulospalvelu
Jason Denayer – ikä: 31 vuotta. Syntymäaika: 28. kesäkuuta 1995.
Pelipaikka: Puolustaja.
Jason Denayer – pituus: 184 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Belgia.
Markkina-arvo: 300 t. €.
Jason Denayer, kausi 2024-2025: 16 ottelua, 0 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
Jason Denayer, kausi 2024-2025: 16 ottelua, 0 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 1 267. Keskiarvosana: 6,6.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | Saudi Pro League | Al Fateh | 15 | 1 189 | 0 | 0 | 6,6 |
| Saudi-Arabian kuninkaan cup | Al Fateh | 1 | 78 | 0 | 0 | 7,0 | |
| 2023-2024 | Saudi Pro League | Al Fateh | 21 | 1 678 | 1 | 0 | 6,7 |
| Saudi-Arabian kuninkaan cup | Al Fateh | 1 | 120 | 0 | 0 | 7,0 | |
| 2022-2023 | Arabiemiirikuntien pääsarja | Shabab Al-Ahli Dubai | 9 | 730 | 0 | 0 | 6,6 |
| Arabiemiirikuntien liigacup | Shabab Al-Ahli Dubai | 2 | 97 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2022 |
|---|
| MM-karsinta (Eurooppa) |
| BelgiaMaajoukkue |
| 4 |
| 360 |
| 0 |
| 0 |
| 7,3 |
| 2021-2022 | Ligue 1 | Lyon | 15 | 1 001 | 3 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa-liiga | Lyon | 5 | 360 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Ystävyysmaaottelut | BelgiaMaajoukkue | 2 | 136 | 0 | 0 | 6,8 | |
| MM-karsinta (Eurooppa) | BelgiaMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,6 |
| 2020-2021 | Ligue 1 | Lyon | 31 | 2 619 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ranskan cup | Lyon | 2 | 29 | 1 | 0 | – | |
| Mestarien liiga | Lyon | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 | |
| Kansojen liiga | BelgiaMaajoukkue | 8 | 720 | 1 | 0 | 7,0 | |
| Ystävyysmaaottelut | BelgiaMaajoukkue | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,0 | |
| MM-karsinta (Eurooppa) | BelgiaMaajoukkue | 2 | 90 | 0 | 0 | 7,3 | |
| Jalkapallon EM-kisat | BelgiaMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,6 |
| 2020 | Jalkapallon EM-kisat | BelgiaMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | 8,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ystävyysmaaottelut | BelgiaMaajoukkue | 1 | 1 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Ligue 1 | Lyon | 25 | 2 133 | 0 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mestarien liiga | Lyon | 8 | 691 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Ranskan cup | Lyon | 4 | 366 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Ranskan liigacup | Lyon | 3 | 300 | 0 | 0 | 7,2 | |
| Jalkapallon EM-kisat | BelgiaMaajoukkue | 3 | 203 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2019 | Emirates Cup | Lyon | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2018-2019 | Ligue 1 | Lyon | 31 | 2 748 | 2 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mestarien liiga | Lyon | 8 | 720 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Ranskan cup | Lyon | 2 | 180 | 1 | 0 | 7,5 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Lyon | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Ranskan liigacup | Lyon | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Kansojen liiga | BelgiaMaajoukkue | 1 | 6 | 0 | 0 | – | |
| Ystävyysmaaottelut | BelgiaMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2017-2018 | Süper Lig | Galatasaray | 22 | 1 549 | 0 | 1 | 6,8 |
|---|
| 2016-2017 | Valioliiga | Sunderland | 24 | 1 878 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2015-2016 | Süper Lig | Galatasaray | 17 | 1 233 | 0 | 2 | 6,8 |
|---|
| 2014-2015 | Skotlannin Premiership | Celtic | 6 | 495 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|