Mainos
Kieran Trippier pelaa joukkueessa Wolves. Pelipaikka: Puolustaja, Kansallisuus: Englanti, Ikä: 36, Pituus: 174 cm, Markkina-arvo: 1,5 milj. €. 2026-2027: 10 ottelua, 0 maalia, 1 maalisyöttö. Viimeisin kirjattu ottelu: Bristol City – Wolverhampton Wanderers (4. marraskuuta 2026).
Päivitetty:

Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Loukkaantunut
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 35 milj. € (16.10.2018)
Wolverhampton: 8 ottelua, 0 maalia, 1 maalisyöttö
Joukkueen Wolverhampton saatavilla olevien kauden 2026/27 tietojen mukaan pelaajalle Kieran Trippier kertyi 628 minuuttia peliaikaa ja 7 ottelua avauskokoonpanossa.
Wolverhampton: 10 ottelua, 0 maalia, 1 maalisyöttö
Newcastle United: 164 ottelua, 4 maalia, 28 maalisyöttöä
Atlético Madrid: 89 ottelua, 0 maalia, 11 maalisyöttöä
Tottenham Hotspur: 83 ottelua, 2 maalia, 19 maalisyöttöä
Burnley: 19 ottelua, 0 maalia, 3 maalisyöttöä
Barnsley: 10 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Wolves, Jalkapallon tulospalvelu
Kieran Trippier – ikä: 36 vuotta. Syntymäaika: 19. syyskuuta 1990.
Pelipaikka: Puolustaja.
Kieran Trippier – seura: Wolves.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Newcastle | 35 v. | 1,5 milj. € | |
| Newcastle | 35 v. | 2,5 milj. € | |
| Newcastle | 34 v. | 4 milj. € | |
| Newcastle | 34 v. | 5 milj. € | |
| Newcastle | 34 v. | 8 milj. € | |
| Newcastle | 33 v. | 10 milj. € | |
| Newcastle | 33 v. | 11 milj. € | |
| Newcastle | 32 v. | 11 milj. € | |
| Newcastle | 32 v. | 13 milj. € | |
| Newcastle | 31 v. | 15 milj. € | |
| Atl. Madrid | 31 v. | 18 milj. € | |
| Atl. Madrid | 30 v. | 20 milj. € | |
| Atl. Madrid | 30 v. | 20 milj. € | |
| Atl. Madrid | 30 v. | 20 milj. € | |
| Atl. Madrid | 30 v. | 28 milj. € | |
| Atl. Madrid | 29 v. | 28 milj. € | |
| Atl. Madrid | 29 v. | 35 milj. € | |
| Spurs | 28 v. | 35 milj. € | |
| Spurs | 28 v. | 35 milj. € | |
| Spurs | 28 v. | 35 milj. € | |
| Spurs | 27 v. | 30 milj. € | |
| Spurs | 27 v. | 20 milj. € | |
| Spurs | 27 v. | 15 milj. € | |
| Spurs | 27 v. | 12 milj. € | |
| Spurs | 26 v. | 10 milj. € | |
| Spurs | 26 v. | 6 milj. € | |
| Spurs | 25 v. | 6 milj. € | |
| Spurs | 25 v. | 6 milj. € | |
| Spurs | 24 v. | 6 milj. € | |
| Burnley | 24 v. | 3,5 milj. € | |
| Burnley | 23 v. | 3 milj. € | |
| Burnley | 23 v. | 2,1 milj. € | |
| Burnley | 22 v. | 2 milj. € | |
| Burnley | 22 v. | 1,8 milj. € | |
| Burnley | 21 v. | 1,3 milj. € | |
| Burnley | 21 v. | 750 t. € | |
| Barnsley | 20 v. | 250 t. € | |
| Manchester City U21 | 19 v. | 50 t. € |
Kieran Trippier – pituus: 174 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Englanti.
Markkina-arvo: 1,5 milj. €.
Kieran Trippier, kausi 2026-2027: 10 ottelua, 0 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa.
Kieran Trippier, kausi 2026-2027: 10 ottelua, 0 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 734. Keskiarvosana: 7,1.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Championship | Wolverhampton | 8 | 628 | 0 | 1 | 7,1 |
| EFL Cup | Wolverhampton | 2 | 106 | 0 | 0 | 7,1 | |
| 2025-2026 | Valioliiga | Newcastle United | 21 | 1 592 | 0 | 1 | 6,5 |
| Mestarien liiga | Newcastle United | 9 | 669 | 0 | 3 | 7,0 | |
| EFL Cup | Newcastle United | 4 | 126 | 0 | 0 | 6,6 | |
| FA Cup | Newcastle United | 3 | 221 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024-2025 | Valioliiga |
| Newcastle United |
| 25 |
| 1 308 |
| 0 |
| 3 |
| 6,8 |
| EFL Cup | Newcastle United | 4 | 255 | 0 | 1 | 6,6 |
| FA Cup | Newcastle United | 2 | 159 | 0 | 0 | 7,0 |
| Premier League 2, Division 1 | Newcastle United | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Newcastle United | 1 | 68 | 0 | 0 | 7,5 |
| 2024 | Jalkapallon EM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 4 | 324 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2023-2024 | Valioliiga | Newcastle United | 28 | 2 240 | 1 | 10 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mestarien liiga | Newcastle United | 6 | 513 | 0 | 1 | 6,9 | |
| FA Cup | Newcastle United | 3 | 266 | 0 | 0 | 7,6 | |
| EFL Cup | Newcastle United | 2 | 60 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Newcastle United | 1 | 37 | 0 | 0 | 6,1 | |
| Jalkapallon EM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 4 | 309 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Ystävyysmaaottelut | EnglantiMaajoukkue | 4 | 244 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2022-2023 | Valioliiga | Newcastle United | 38 | 3 353 | 1 | 7 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Newcastle United | 7 | 525 | 0 | 2 | 7,2 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Newcastle United | 1 | 85 | 0 | 0 | 6,5 | |
| FA Cup | Newcastle United | 1 | 21 | 0 | 0 | 7,3 | |
| Jalkapallon MM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Kansojen liiga | EnglantiMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2022 | Jalkapallon MM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 1 | 25 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MM-karsinta (Eurooppa) | EnglantiMaajoukkue | 1 | 45 | 0 | 0 | 8,0 |
| 2021-2022 | Valioliiga | Newcastle United | 6 | 429 | 2 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Newcastle United | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,9 | |
| LaLiga | Atlético Madrid | 15 | 978 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Mestarien liiga | Atlético Madrid | 3 | 220 | 0 | 0 | 6,2 | |
| MM-karsinta (Eurooppa) | EnglantiMaajoukkue | 2 | 180 | 0 | 0 | 8,2 | |
| Kansojen liiga | EnglantiMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 |
| 2020-2021 | LaLiga | Atlético Madrid | 28 | 2 477 | 0 | 6 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mestarien liiga | Atlético Madrid | 7 | 609 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Kansojen liiga | EnglantiMaajoukkue | 5 | 425 | 0 | 1 | 7,2 | |
| Jalkapallon EM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 3 | 130 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Ystävyysmaaottelut | EnglantiMaajoukkue | 2 | 105 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2020 | Espanjan supercup | Atlético Madrid | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jalkapallon EM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 4 | 340 | 0 | 1 | 7,3 | |
| Ystävyysmaaottelut | EnglantiMaajoukkue | 1 | 58 | 0 | 1 | 6,7 |
| 2019-2020 | LaLiga | Atlético Madrid | 25 | 1 980 | 0 | 4 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mestarien liiga | Atlético Madrid | 6 | 540 | 0 | 1 | 7,1 | |
| Espanjan supercup | Atlético Madrid | 1 | 120 | 0 | 0 | 8,0 | |
| Seurajoukkueiden harjoitusottelut | Atlético Madrid | 1 | 34 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Jalkapallon EM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2019 | International Champions Cup | Atlético Madrid | 2 | 101 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2018-2019 | Valioliiga | Tottenham Hotspur | 27 | 2 278 | 1 | 3 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mestarien liiga | Tottenham Hotspur | 8 | 626 | 0 | 2 | 6,9 | |
| EFL Cup | Tottenham Hotspur | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 | |
| FA Cup | Tottenham Hotspur | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Kansojen liiga | EnglantiMaajoukkue | 1 | 85 | 0 | 0 | – | |
| Ystävyysmaaottelut | EnglantiMaajoukkue | 1 | 12 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2018 | Jalkapallon MM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 2 | 190 | 0 | 1 | 7,9 |
|---|
| 2017-2018 | Valioliiga | Tottenham Hotspur | 24 | 1 913 | 0 | 5 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mestarien liiga | Tottenham Hotspur | 3 | 270 | 0 | 3 | 7,4 | |
| Jalkapallon MM-kisat | EnglantiMaajoukkue | 4 | 386 | 1 | 0 | 7,2 |
| 2016-2017 | Valioliiga | Tottenham Hotspur | 12 | 566 | 0 | 5 | 7,0 |
|---|
| 2015-2016 | Valioliiga | Tottenham Hotspur | 6 | 458 | 1 | 1 | 6,9 |
|---|
| 2014-2015 | Valioliiga | Burnley | 11 | 896 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2013-2014 | Championship | Burnley | 5 | 438 | 0 | 2 | 6,7 |
|---|
| 2012-2013 | Championship | Burnley | 2 | 102 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2011-2012 | Championship | Burnley | 1 | 29 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2010-2011 | Championship | Barnsley | 8 | 549 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2009-2010 | Championship | Barnsley | 2 | 111 | 0 | 0 | – |
|---|