Mainos
Leo Walta pelaa joukkueessa Los Angeles. Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja, Kansallisuus: Suomi, Ikä: 23, Pituus: 170 cm, Markkina-arvo: 3 milj. €. 2026-2027: 6 ottelua, 4 maalia, 1 maalisyöttö. Viimeisin kirjattu ottelu: Los Angeles – Minnesota United (2. marraskuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 3,5 milj. € (18.11.2025)
Los Angeles: 5 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Joukkueen Los Angeles saatavilla olevien kauden 2026 tietojen mukaan pelaajalle Leo Walta kertyi 347 minuuttia peliaikaa ja 4 ottelua avauskokoonpanossa.
Los Angeles: 5 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Swansea City: 12 ottelua, 1 maali, 0 maalisyöttöä
Sirius: 59 ottelua, 23 maalia, 6 maalisyöttöä
Mjällby AIF: 12 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Herfolge Boldklub Koge: 14 ottelua, 3 maalia, 4 maalisyöttöä
Nordsjælland: 22 ottelua, 0 maalia, 4 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Los Angeles, Jalkapallon tulospalvelu
Leo Walta – ikä: 23 vuotta. Syntymäaika: 24. kesäkuuta 2003.
Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja.
Leo Walta – seura: Los Angeles.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Swansea City | 22 v. | 3 milj. € | |
| Sirius | 22 v. | 3,5 milj. € | |
| Sirius | 21 v. | 3 milj. € | |
| Sirius | 21 v. | 1,8 milj. € | |
| Sirius | 21 v. | 1,5 milj. € | |
| Sirius | 20 v. | 1 milj. € | |
| Mjallby AIF | 20 v. | 700 t. € | |
| Herfolge Boldklub Koge | 20 v. | 350 t. € | |
| Nordsjaelland | 19 v. | 350 t. € | |
| Nordsjaelland | 18 v. | 400 t. € | |
| Nordsjaelland | 18 v. | 500 t. € | |
| Nordsjaelland | 18 v. | 600 t. € | |
| Nordsjaelland | 18 v. | 150 t. € |
Leo Walta – pituus: 170 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Suomi.
Markkina-arvo: 3 milj. €.
Leo Walta, kausi 2026-2027: 6 ottelua, 4 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa.
Leo Walta, kausi 2026-2027: 6 ottelua, 4 maalia ja 1 maalisyöttö kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 341.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Championship | Swansea City | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,3 |
| EFL Cup | Swansea City | 1 | 27 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Kansojen liiga | SuomiMaajoukkue | 4 | 308 | 4 | 1 | 7,9 | |
| 2026 | Major League Soccer | Los Angeles | 5 | 347 | 2 | 0 | 7,0 |
| MM-karsinta (Eurooppa) | SuomiMaajoukkue | 3 | 254 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Ystävyysmaaottelut | SuomiMaajoukkue | 2 | 163 | 0 | 0 | 6,1 | |
| 2025-2026 | Championship |
| Swansea City |
| 10 |
| 316 |
| 1 |
| 0 |
| 6,6 |
| Allsvenskan | Sirius | 6 | 538 | 5 | 3 | 8,0 |
| Series | SuomiMaajoukkue | 2 | 180 | 0 | 2 | 7,1 |
| 2025 | Allsvenskan | Sirius | 17 | 1 522 | 8 | 0 | 7,3 |
|---|
| 2024-2025 | Allsvenskan | Sirius | 9 | 783 | 4 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kansojen liiga | SuomiMaajoukkue | 4 | 119 | 0 | 1 | 6,1 |
| 2024 | Allsvenskan | Sirius | 25 | 2 186 | 4 | 3 | 7,1 |
|---|
| 2023-2024 | Allsvenskan | Sirius | 2 | 179 | 2 | 0 | 7,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Allsvenskan | Mjällby AIF | 2 | 179 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Ruotsin cup | Mjällby AIF | 1 | 28 | 0 | 0 | – | |
| U21 EM-karsinta | SuomiMaajoukkue | 6 | 461 | 1 | 2 | 6,8 | |
| Ystävyysmaaottelut | SuomiMaajoukkue | 1 | 9 | 0 | 0 | 5,8 |
| 2023 | Allsvenskan | Mjällby AIF | 9 | 750 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2022-2023 | Tanskan 1. divisioona | Herfolge Boldklub Koge | 14 | 1 259 | 3 | 4 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tanskan Superliga | Nordsjælland | 5 | 76 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Tanskan cup | Nordsjælland | 1 | 90 | 0 | 3 | 9,3 |
| 2021-2022 | Tanskan Superliga | Nordsjælland | 13 | 375 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tanskan cup | Nordsjælland | 2 | 61 | 0 | 0 | 6,6 | |
| U21 EM-karsinta | SuomiMaajoukkue | 2 | 21 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2020-2021 | Tanskan Superliga | Nordsjælland | 1 | 15 | 0 | 0 | – |
|---|