Mainos
Romercio pelaa joukkueessa Novo Hamburgo RS. Pelipaikka: Puolustaja, Kansallisuus: Brasilia, Ikä: 29, Pituus: 185 cm. 2026: 1 ottelu, 0 maalia, 0 maalisyöttöä. Viimeisin kirjattu ottelu: Novo Hamburgo RS – Guarany de Bage (31. tammikuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Korkein: 500 t. € (2.12.2021)
Novo Hamburgo: 8 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Juventude: 10 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
São Bernardo: 11 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Ararat-Armenia: 2 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Remo - PA: 27 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Guarani SP: 33 ottelua, 2 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Novo Hamburgo RS, Jalkapallon tulospalvelu
Romercio – ikä: 29 vuotta. Syntymäaika: 25. helmikuuta 1997.
Pelipaikka: Puolustaja.
Romercio – seura: Novo Hamburgo RS.
Romercio – pituus: 185 cm.
Vahvempi jalka: Oikea.
Kansalaisuus: Brasilia.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Ararat-Armenia | 28 v. | 150 t. € | |
| Ararat-Armenia | 28 v. | 150 t. € | |
| Juventude - RS | 27 v. | 350 t. € | |
| Juventude - RS | 27 v. | 350 t. € | |
| Juventude - RS | 26 v. | 350 t. € | |
| Juventude - RS | 26 v. | 350 t. € | |
| Ararat-Armenia | 25 v. | 350 t. € | |
| Ararat-Armenia | 25 v. | 350 t. € | |
| Ararat-Armenia | 25 v. | 400 t. € | |
| Ararat-Armenia | 25 v. | 450 t. € | |
| Remo | 24 v. | 500 t. € | |
| Remo | 24 v. | 400 t. € |
Romercio, kausi 2026: 1 ottelu, 0 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 90. Keskiarvosana: 7,2.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Campeonato Gaúcho (Brasilia) | Novo Hamburgo | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 |
| 2025-2026 | Campeonato Gaúcho (Brasilia) | Novo Hamburgo | 7 | 588 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2023-2024 | Brasilian Serie B | Juventude | 1 | 6 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2023 | Brasilian Serie B | Juventude | 4 | 333 | 0 | 0 | 6,3 |
| Campeonato Paulista A1 (Brasilia) | São Bernardo | 6 | 332 | 0 | 0 | 6,9 | |
| 2022-2023 | Brasilian Serie B | Juventude | 5 | 450 | 0 | 0 |
| 7,1 |
| Campeonato Paulista A1 (Brasilia) | São Bernardo | 4 | 168 | 0 | 0 | 6,6 |
| Brasilian cup | São Bernardo | 1 | 69 | 0 | 0 | – |
| Konferenssiliiga | Ararat-Armenia | 2 | 210 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Brasilian Serie B | Remo - PA | 12 | 991 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2021 | Brasilian Serie B | Remo - PA | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Paulista A1 (Brasilia) | Guarani SP | 6 | 472 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Brasilian Serie B | Remo - PA | 12 | 992 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilian cup | Remo - PA | 1 | 90 | 1 | 0 | – | |
| Brasilian Serie B | Guarani SP | 10 | 560 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Campeonato Paulista A1 (Brasilia) | Guarani SP | 4 | 360 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Brasilian Serie B | Guarani SP | 5 | 298 | 1 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Paulista A1 (Brasilia) | Guarani SP | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2019-2020 | Campeonato Paulista A1 (Brasilia) | Guarani SP | 6 | 535 | 1 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilian Serie B | Coritiba SAF - PR | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2019 | Brasilian Serie B | Coritiba SAF - PR | 11 | 945 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2018-2019 | Brasilian Serie B | Coritiba SAF - PR | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2018 | Brasilian Serie B | Coritiba SAF - PR | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2017-2018 | Brasilian Serie B | Coritiba SAF - PR | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasilian Serie A | Coritiba SAF - PR | 1 | 85 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2016-2017 | Brasilian Serie A | Coritiba SAF - PR | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|