Mainos
Wílder Viera pelaa joukkueessa Instituto. Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja, Kansallisuus: Paraguay, Ikä: 24, Pituus: 182 cm, Markkina-arvo: 750 t. €. 2026: 7 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä. Viimeisin kirjattu ottelu: Cerro Porteno – Palmeiras - SP (30. huhtikuuta 2026).
Päivitetty:
Kuukausittainen keskiarvo
Vaihda arvoja napauttamalla kaaviota
Ei tietoja saatavilla
Korkein: 3 milj. € (12.6.2024)
Cerro Porteño: 123 ottelua, 4 maalia, 4 maalisyöttöä
General Caballero JLM: 13 ottelua, 0 maalia, 0 maalisyöttöä
Aiheeseen liittyvät sivut: Instituto, Jalkapallon tulospalvelu
Wílder Viera – ikä: 24 vuotta. Syntymäaika: 4. maaliskuuta 2002.
Pelipaikka: Keskikenttäpelaaja.
Wílder Viera – seura: Instituto.
Wílder Viera – pituus: 182 cm.
Vahvempi jalka: Vasen.
Kansalaisuus: Paraguay.
Markkina-arvo: 750 t. €.
Wílder Viera, kausi 2026: 7 ottelua, 0 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa.
| Päivämäärä | Joukkue | Ikä | Arvo |
|---|---|---|---|
| Cerro Porteno | 24 v. | 750 t. € | |
| Cerro Porteno | 23 v. | 1 milj. € | |
| Cerro Porteno | 23 v. | 2 milj. € | |
| Cerro Porteno | 23 v. | 2,2 milj. € | |
| Cerro Porteno | 22 v. | 2,5 milj. € | |
| Cerro Porteno | 22 v. | 3 milj. € | |
| Cerro Porteno | 22 v. | 2,5 milj. € | |
| Cerro Porteno | 21 v. | 1,5 milj. € | |
| Cerro Porteno | 21 v. | 1 milj. € | |
| Cerro Porteno | 21 v. | 1 milj. € | |
| General Caballero JLM | 20 v. | 600 t. € | |
| Cerro Porteno | 20 v. | 400 t. € | |
| Cerro Porteno | 19 v. | 400 t. € | |
| Cerro Porteno | 19 v. | 400 t. € | |
| Cerro Porteno | 18 v. | 250 t. € | |
| Cerro Porteno | 18 v. | 100 t. € |
Wílder Viera, kausi 2026: 7 ottelua, 0 maalia ja 0 maalisyöttöä kaikissa kilpailuissa. Peliminuutit: 173. Keskiarvosana: 6,7.
| Kausi | Kilpailu | Joukkue | Ottelut | Pelatut minuutit | Maalit | Maalisyötöt | Arvosana |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 5 | 121 | 0 | 0 | 6,7 |
| Copa Libertadores | Cerro Porteño | 2 | 52 | 0 | 0 | 6,8 | |
| 2025-2026 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 2 | 103 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2025 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 21 | 1 123 | 0 | 1 | 6,5 |
| Copa Libertadores | Cerro Porteño | 8 | 417 | 2 | 0 | 6,7 | |
| 2024-2025 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 6 | 365 | 0 | 0 | 6,7 |
| Cerro Porteño |
| 2 |
| 68 |
| 0 |
| 0 |
| 6,3 |
| MM-karsinta (CONMEBOL) | Cerro Porteño | 1 | 8 | 0 | 0 | 6,8 |
| Miesten olympialaisten jalkapalloturnaus | ParaguayMaajoukkue | 1 | 120 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2024 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 12 | 446 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Cerro Porteño | 3 | 157 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Olympiakarsinta (Etelä-Amerikka) | ParaguayMaajoukkue | 4 | 360 | 0 | 1 | 6,7 | |
| Miesten olympialaisten jalkapalloturnaus | ParaguayMaajoukkue | 1 | 25 | 0 | 0 | 5,1 |
| 2023-2024 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 20 | 1 059 | 0 | 1 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Cerro Porteño | 2 | 112 | 1 | 0 | 7,0 | |
| Olympiakarsinta (Etelä-Amerikka) | ParaguayMaajoukkue | 2 | 158 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2023 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 6 | 371 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|
| 2022-2023 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 11 | 815 | 1 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Cerro Porteño | 8 | 554 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Paraguayn pääsarja | General Caballero JLM | 11 | 773 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2021-2022 | Paraguayn pääsarja | General Caballero JLM | 2 | 50 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 5 | 156 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2020-2021 | Paraguayn pääsarja | Cerro Porteño | 6 | 275 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Cerro Porteño | 1 | 75 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2019-2020 | U17 MM-kisat | ParaguayMaajoukkue | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2019 | U17 MM-kisat | ParaguayMaajoukkue | 3 | 194 | 0 | 1 | 6,2 |
|---|