
Snittvurdering per måned
Trykk på grafen for å bytte verdier
Skadet
Ingen data tilgjengelig
Høyeste: 75 mill. € (27. mai 2021)
Sist oppdatert:
Mason Mount spiller for Man Utd. Posisjon: Midtbanespiller, Nasjonalitet: England, Alder: 27, Høyde: 181 cm, Markedsverdi: 25 mill. €. Mason Mount i 2026-2027: 4 kamper, 1 mål og 0 målgivende i alle turneringer.
Den nyeste kampen i de tilgjengelige opplysningene der Mason Mount spilte, var Atletico Madrid – Manchester United, med 24 minutter på banen. Kampdato: 13. oktober 2026.
Manchester United: 1 kamp, 0 mål, 0 målgivende
I de tilgjengelige opplysningene for Manchester United i sesongen 2026/27 spilte Mason Mount 10 minutter og startet 0 kamper.
Manchester United: 92 kamper, 9 mål, 4 målgivende
Chelsea: 202 kamper, 35 mål, 32 målgivende
Derby County: 41 kamper, 8 mål, 5 målgivende
Accrington Stanley: 1 kamp, 0 mål, 0 målgivende
Vitesse Arnhem: 25 kamper, 12 mål, 8 målgivende
Relaterte sider: Man Utd, Live resultater fotball
| Dato | Lag | Alder | Verdi |
|---|---|---|---|
| Man Utd | 27 år | 25 mill. € | |
| Man Utd | 27 år | 30 mill. € | |
| Man Utd | 26 år | 32 mill. € | |
| Man Utd | 26 år | 28 mill. € | |
| Man Utd | 26 år | 28 mill. € | |
| Man Utd | 25 år | 32 mill. € | |
| Man Utd | 25 år | 35 mill. € | |
| Man Utd | 25 år | 40 mill. € | |
| Man Utd | 24 år | 45 mill. € | |
| Chelsea | 24 år | 60 mill. € | |
| Chelsea | 24 år | 65 mill. € | |
| Chelsea | 23 år | 75 mill. € | |
| Chelsea | 23 år | 75 mill. € | |
| Chelsea | 22 år | 75 mill. € | |
| Chelsea | 22 år | 75 mill. € | |
| Chelsea | 22 år | 60 mill. € | |
| Chelsea | 21 år | 45 mill. € | |
| Chelsea | 21 år | 40,5 mill. € | |
| Chelsea | 20 år | 45 mill. € | |
| Chelsea | 20 år | 35 mill. € | |
| Chelsea U21 | 20 år | 12 mill. € | |
| Derby County | 20 år | 10 mill. € | |
| Vitesse Arnhem | 19 år | 4 mill. € | |
| Vitesse Arnhem | 19 år | 2 mill. € | |
| Vitesse Arnhem | 19 år | 1 mill. € | |
| Vitesse Arnhem | 18 år | 750k € | |
| Vitesse Arnhem | 18 år | 400k € |
Mason Mount er 27 år gammel. Fødselsdato: 10. januar 1999.
Posisjon: Midtbanespiller.
Mason Mount spiller for Man Utd.
Mason Mount er 181 cm høy.
Foretrukket fot: Høyre.
Nasjonalitet: England.
Markedsverdi: 25 mill. €.
Mason Mount i 2026-2027: 4 kamper, 1 mål og 0 målgivende i alle turneringer.
Mason Mount i 2026-2027: 4 kamper, 1 mål og 0 målgivende i alle turneringer. Spilletid: 152 minutter. Snittvurdering: 6,6.
| Sesong | Turnering | Lag | Kamper | Spilte minutter | Mål | Målgivende | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | UEFA Champions League | Manchester United | 2 | 69 | 0 | 0 | 6,4 |
| Premier League | Manchester United | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,3 | |
| English Football League Cup | Manchester United | 1 | 73 | 1 | 0 | 7,2 | |
| 2026 | Treningskamper for klubblag | Manchester United | 4 | 216 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2025-2026 | Premier League | Manchester United | 23 | 1 018 | 3 | 0 | 6,6 |
| FA Cup | Manchester United | 1 | 62 | 0 | 0 | 6,0 | |
| English Football League Cup |
| Manchester United |
| 1 |
| 26 |
| 0 |
| 1 |
| 6,5 |
| 2025 | Premier League Summer Series | Manchester United | 2 | 103 | 1 | 1 | 7,8 |
|---|
| 2024-2025 | Premier League | Manchester United | 17 | 622 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | Manchester United | 9 | 283 | 2 | 0 | 6,5 | |
| Premier League Summer Series | Manchester United | 1 | 24 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Treningskamper for klubblag | Manchester United | 1 | 28 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2024 | Football Association Community Shield | Manchester United | 1 | 58 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2023-2024 | Premier League | Manchester United | 14 | 513 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Treningskamper for klubblag | Manchester United | 4 | 225 | 0 | 1 | 6,8 | |
| FA Cup | Manchester United | 2 | 16 | 0 | 0 | 6,3 | |
| UEFA Champions League | Manchester United | 2 | 91 | 0 | 0 | 6,0 | |
| English Football League Cup | Manchester United | 2 | 135 | 0 | 1 | 6,9 |
| 2022-2023 | Treningskamper for klubblag | Manchester United | 4 | 181 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Premier League | Chelsea | 24 | 1 656 | 3 | 2 | 6,7 | |
| UEFA Champions League | Chelsea | 9 | 437 | 0 | 1 | 6,6 | |
| FA Cup | Chelsea | 1 | 73 | 0 | 0 | 6,3 | |
| English Football League Cup | Chelsea | 1 | 22 | 0 | 0 | 6,1 | |
| UEFA Nations League | EnglandLandslag | 4 | 185 | 1 | 0 | 6,8 | |
| VM i fotball | EnglandLandslag | 2 | 161 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2022 | VM-kvalifisering (UEFA) | EnglandLandslag | 6 | 489 | 1 | 2 | 7,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VM i fotball | EnglandLandslag | 2 | 25 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2021-2022 | Premier League | Chelsea | 32 | 2 364 | 11 | 10 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | Chelsea | 7 | 538 | 1 | 2 | 6,8 | |
| English Football League Cup | Chelsea | 6 | 305 | 0 | 1 | 6,9 | |
| FA Cup | Chelsea | 5 | 474 | 1 | 3 | 7,6 | |
| Treningskamper for klubblag | Chelsea | 3 | 180 | 2 | 0 | 7,7 | |
| United States Florida Cup | Chelsea | 1 | 64 | 0 | 0 | 5,7 | |
| Club World Championship(old) | Chelsea | 1 | 18 | 0 | 0 | 6,1 | |
| VM-kvalifisering (UEFA) | EnglandLandslag | 2 | 45 | 0 | 0 | 6,8 | |
| UEFA Nations League | EnglandLandslag | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Privatlandskamper | EnglandLandslag | 1 | 62 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2021 | Club World Championship(old) | Chelsea | 1 | 31 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Super Cup | Chelsea | 1 | 55 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Premier League | Chelsea | 36 | 2 892 | 6 | 5 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | Chelsea | 12 | 850 | 2 | 2 | 7,2 | |
| FA Cup | Chelsea | 5 | 408 | 1 | 0 | 7,3 | |
| English Football League Cup | Chelsea | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,6 | |
| UEFA Nations League | EnglandLandslag | 5 | 325 | 2 | 0 | 7,0 | |
| EM i fotball | EnglandLandslag | 2 | 185 | 0 | 1 | 7,5 |
| 2020 | EM i fotball | EnglandLandslag | 5 | 319 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Privatlandskamper | EnglandLandslag | 2 | 105 | 0 | 0 | 7,9 |
| 2019-2020 | Premier League | Chelsea | 37 | 2 872 | 7 | 5 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | Chelsea | 7 | 361 | 0 | 0 | 6,8 | |
| FA Cup | Chelsea | 6 | 349 | 1 | 0 | 7,1 | |
| English Football League Cup | Chelsea | 1 | 20 | 0 | 0 | 6,7 | |
| UEFA Super Cup | Chelsea | 1 | 46 | 0 | 0 | 7,4 | |
| Treningskamper for klubblag | Chelsea | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| EM i fotball | EnglandLandslag | 4 | 167 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2019 | European U21 Football Championship | EnglandLandslag | 3 | 143 | 0 | 1 | 6,8 |
|---|
| 2018-2019 | Treningskamper for klubblag | Chelsea | 2 | 62 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Championship | Derby County | 38 | 2 966 | 8 | 4 | 6,8 | |
| English Football League Cup | Derby County | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,5 | |
| FA Cup | Derby County | 1 | 120 | 0 | 0 | 6,5 | |
| FA Cup | Accrington Stanley | 1 | 37 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2017-2018 | Eredivisie | Vitesse Arnhem | 24 | 2 156 | 12 | 8 | 7,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | Vitesse Arnhem | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 |