Reklamë
António Silva luan për Bournemouth. Pozicioni: Mbrojtës, Kombësia: Portugali, Mosha: 23, Gjatësia: 187 cm, Vlera në treg: 30 mln €. 2026-2027 – ndeshje: 16, gola: 0, asistime: 0. Paraqitja e fundit e regjistruar: Bournemouth - Leeds United (31 tetor 2026).
Përditësimi i fundit:

Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
I dëmtuar
Nuk ka të dhëna
Më e larta: 45 mln € (15 qer 2023)
Bournemouth – ndeshje: 9, gola: 0, asistime: 0
Sipas të dhënave të disponueshme të ekipit Bournemouth për sezonin 2026/27, António Silva luajti 810 minuta dhe u aktivizua si titullar në 9 ndeshje.
Bournemouth – ndeshje: 14, gola: 0, asistime: 0
Benfica – ndeshje: 186, gola: 10, asistime: 3
Benfica U19 – ndeshje: 9, gola: 1, asistime: 0
Faqe të ngjashme: Bournemouth, Rezultate live
António Silva – mosha: 23 vjeç. Data e lindjes: 29 tetor 2003.
Pozicioni: Mbrojtës.
António Silva – klubi: Bournemouth.
António Silva – gjatësia: 187 cm.
Këmba e preferuar: Djathtë.
Kombësia: Portugali.
Vlera e tregut: 30 mln €.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Bournemouth | 22 vjeç | 30 mln € | |
| Benfica | 22 vjeç | 25 mln € | |
| Benfica | 22 vjeç | 28 mln € | |
| Benfica | 22 vjeç | 30 mln € | |
| Benfica | 21 vjeç | 32 mln € | |
| Benfica | 21 vjeç | 32 mln € | |
| Benfica | 21 vjeç | 38 mln € | |
| Benfica | 20 vjeç | 40 mln € | |
| Benfica | 20 vjeç | 45 mln € | |
| Benfica | 20 vjeç | 45 mln € | |
| Benfica | 19 vjeç | 45 mln € | |
| Benfica | 19 vjeç | 25 mln € | |
| Benfica | 19 vjeç | 15 mln € | |
| Benfica | 18 vjeç | 4 mln € | |
| Benfica U23 | 18 vjeç | 300 mijë € | |
| Benfica U23 | 18 vjeç | 100 mijë € |
António Silva në sezonin 2026-2027: 16 ndeshje, 0 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet.
António Silva në sezonin 2026-2027: 16 ndeshje, 0 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 1432.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Premier League | Bournemouth | 9 | 810 | 0 | 0 | 6,9 |
| Liga e Evropës | Bournemouth | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,4 | |
| EFL Cup | Bournemouth | 2 | 172 | 0 | 0 | 7,2 | |
| Liga e Evropës | Benfica | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,3 | |
| 2026 | Kualifikimet për Kupën e Botës (Evropa) | PortugaliKombëtarja | 1 | 3 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2025-2026 | Primeira Liga | Benfica | 25 | 1858 | 1 | 1 | 7,0 |
| Liga e Kampionëve |
| Benfica |
| 10 |
| 718 |
| 0 |
| 0 |
| 6,9 |
| Kupa e Portugalisë | Benfica | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,4 |
| Kupa e Ligës (Portugali) | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,9 |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | PortugaliKombëtarja | 2 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2025 | Kampionati Botëror për Klube | Benfica | 4 | 386 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|
| 2024-2025 | Primeira Liga | Benfica | 23 | 2036 | 1 | 2 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga e Kampionëve | Benfica | 9 | 724 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Kupa e Portugalisë | Benfica | 7 | 646 | 1 | 0 | 7,5 | |
| Kupa e Ligës (Portugali) | Benfica | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,5 | |
| Superkupa e Portugalisë | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,7 | |
| Liga e Kombeve | PortugaliKombëtarja | 4 | 283 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024 | Kampionati Evropian | PortugaliKombëtarja | 5 | 367 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|
| 2023-2024 | Primeira Liga | Benfica | 30 | 2618 | 2 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga e Evropës | Benfica | 6 | 570 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Kupa e Portugalisë | Benfica | 6 | 540 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Liga e Kampionëve | Benfica | 4 | 279 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Kupa e Ligës (Portugali) | Benfica | 3 | 266 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare të klubeve | Benfica | 2 | 64 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | PortugaliKombëtarja | 4 | 254 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Kampionati Evropian | PortugaliKombëtarja | 1 | 66 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023 | Superkupa e Portugalisë | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2022-2023 | Primeira Liga | Benfica | 30 | 2696 | 3 | 0 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga e Kampionëve | Benfica | 10 | 896 | 2 | 0 | 7,1 | |
| Kupa e Portugalisë | Benfica | 3 | 301 | 0 | 0 | 7,7 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare të klubeve | Benfica | 1 | 75 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Kupa e Ligës (Portugali) | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 | |
| Kualifikimet për Kampionatin Evropian | PortugaliKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,8 | |
| Liga Portugal 2 | AngliKombëtarja | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2022 | Kampionati Botëror | PortugaliKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | PortugaliKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,8 |
| 2021-2022 | Liga e të rinjve | Benfica U19 | 9 | 810 | 1 | 0 | 7,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga Portugal 2 | AngliKombëtarja | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Kampionati Evropian U19 | PortugaliKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | – |