Reklamë
Dane Ingham luan për Newcastle Jets. Pozicioni: Mbrojtës, Kombësia: Zelandë e Re, Mosha: 27, Gjatësia: 180 cm, Vlera në treg: 375 mijë €. 2024-2025 – ndeshje: 14, gola: 0, asistime: 1. Paraqitja e fundit e regjistruar: Japan - New Zealand (5 tetor 2026).
Përditësimi i fundit:
Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
Nuk ka të dhëna
Më e larta: 450 mijë € (30 sht 2021)
Newcastle Jets – ndeshje: 93, gola: 0, asistime: 7
Perth Glory – ndeshje: 55, gola: 4, asistime: 2
Brisbane Roar – ndeshje: 2, gola: 0, asistime: 0
Melbourne City – ndeshje: 1, gola: 0, asistime: 0
Faqe të ngjashme: Newcastle Jets, Rezultate live
Dane Ingham – mosha: 27 vjeç. Data e lindjes: 8 qershor 1999.
Pozicioni: Mbrojtës.
Dane Ingham – klubi: Newcastle Jets.
Dane Ingham – gjatësia: 180 cm.
Këmba e preferuar: Djathtë.
Kombësia: Zelandë e Re.
Vlera e tregut: 375 mijë €.
Dane Ingham në sezonin 2024-2025: 14 ndeshje, 0 gola dhe 1 asist në të gjitha kompeticionet.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Newcastle Jets | 25 vjeç | 400 mijë € | |
| Newcastle Jets | 24 vjeç | 400 mijë € | |
| Newcastle Jets | 24 vjeç | 400 mijë € | |
| Newcastle Jets | 23 vjeç | 400 mijë € | |
| Newcastle Jets | 22 vjeç | 450 mijë € | |
| Newcastle Jets | 22 vjeç | 450 mijë € | |
| Perth Glory | 21 vjeç | 400 mijë € | |
| Perth Glory | 21 vjeç | 350 mijë € | |
| Perth Glory | 20 vjeç | 300 mijë € | |
| Brisbane Roar | 19 vjeç | 300 mijë € | |
| Brisbane Roar | 19 vjeç | 200 mijë € | |
| Brisbane Roar | 18 vjeç | 100 mijë € | |
| Brisbane Roar | 17 vjeç | 100 mijë € |
Dane Ingham në sezonin 2024-2025: 14 ndeshje, 0 gola dhe 1 asist në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 803. Vlerësimi mesatar: 6,4.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Turneu miqësor i Japonisë | Zelanda e ReKombëtarja | 2 | 90 | 0 | 0 | 6,0 |
| Turneu Ndërkombëtar Team China | Zelanda e ReKombëtarja | 1 | 11 | 0 | 0 | 6,8 | |
| 2024-2025 | A-League | Newcastle Jets | 13 | 713 | 0 | 0 | 6,3 |
| FFA Cup (Australi) | Newcastle Jets | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,1 | |
| 2023-2024 | A-League | Newcastle Jets | 27 | 2385 | 0 | 2 | 6,5 |
| FFA Cup (Australi) | Newcastle Jets | 3 | 300 | 0 | 1 | 7,0 | |
| Series |
| Zelanda e ReKombëtarja |
| 1 |
| 82 |
| 0 |
| 0 |
| 6,0 |
| 2023 | FFA Cup (Australi) | Newcastle Jets | 1 | 82 | 0 | 1 | 7,5 |
|---|
| 2022-2023 | A-League | Newcastle Jets | 24 | 1899 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | Zelanda e ReKombëtarja | 2 | 97 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2022 | Kualifikimet për Kupën e Botës (Oqeania) | Zelanda e ReKombëtarja | 2 | 98 | 0 | 1 | 7,2 |
|---|
| 2021-2022 | A-League | Newcastle Jets | 21 | 1512 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FFA Cup (Australi) | Newcastle Jets | 2 | 179 | 0 | 0 | 5,9 | |
| A-League | Perth Glory | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,7 | |
| FFA Cup (Australi) | Perth Glory | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | Zelanda e ReKombëtarja | 1 | 62 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Turneu olimpik i futbollit për meshkuj | Zelanda e ReKombëtarja | 2 | 131 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2020-2021 | A-League | Perth Glory | 22 | 1223 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga e Kampionëve AFC | Perth Glory | 5 | 360 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Turneu olimpik i futbollit për meshkuj | Perth Glory | 2 | 135 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2019-2020 | A-League | Perth Glory | 8 | 573 | 2 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2018-2019 | A-League | Perth Glory | 10 | 585 | 0 | 1 | 6,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A-League | Brisbane Roar | 2 | 149 | 0 | 0 | 5,4 | |
| A-League | Newcastle Jets | 1 | 30 | 0 | 0 | 5,7 |
| 2017-2018 | A-League | Perth Glory | 3 | 231 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2016-2017 | A-League | Perth Glory | 2 | 91 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A-League | Melbourne City | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,0 |