Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
Më e larta: 1 mln € (29 maj 2023)
Përditësimi i fundit:
Divine Lunga luan për Mamelodi Sundowns. Pozicioni: Mbrojtës, Kombësia: Zimbabve, Mosha: 31, Gjatësia: 179 cm, Vlera në treg: 550 mijë €. Divine Lunga në sezonin 2026-2027: 1 ndeshje, 0 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet.
Ndeshja më e fundit në të dhënat e disponueshme ku luajti Divine Lunga ishte Orlando Pirates - Mamelodi Sundowns, me 45 minuta në fushë. Data e ndeshjes: 10 tetor 2026.
Mamelodi Sundowns – ndeshje: 1, gola: 0, asistime: 0
Sipas të dhënave të disponueshme të ekipit Mamelodi Sundowns për sezonin 2026/27, Divine Lunga luajti 1 minutë dhe u aktivizua si titullar në 0 ndeshje.
Mamelodi Sundowns – ndeshje: 60, gola: 1, asistime: 1
Lamontville Golden Arrows – ndeshje: 66, gola: 1, asistime: 4
Faqe të ngjashme: Mamelodi Sundowns, Rezultate live
Divine Lunga – mosha: 31 vjeç. Data e lindjes: 25 maj 1995.
Pozicioni: Mbrojtës.
Divine Lunga – klubi: Mamelodi Sundowns.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Mamelodi Sundowns | 31 vjeç | 550 mijë € | |
| Mamelodi Sundowns | 30 vjeç | 650 mijë € | |
| Mamelodi Sundowns | 30 vjeç | 750 mijë € | |
| Mamelodi Sundowns | 29 vjeç | 700 mijë € | |
| Mamelodi Sundowns | 29 vjeç | 650 mijë € | |
| Mamelodi Sundowns | 28 vjeç | 700 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 28 vjeç | 1 mln € | |
| Lamontville Golden Arrows | 27 vjeç | 800 mijë € | |
| Mamelodi Sundowns | 27 vjeç | 550 mijë € | |
| Mamelodi Sundowns | 26 vjeç | 550 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 26 vjeç | 550 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 25 vjeç | 450 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 24 vjeç | 400 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 24 vjeç | 500 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 24 vjeç | 450 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 23 vjeç | 350 mijë € | |
| Lamontville Golden Arrows | 23 vjeç | 150 mijë € |
Divine Lunga – gjatësia: 179 cm.
Këmba e preferuar: Majtë.
Kombësia: Zimbabve.
Vlera e tregut: 550 mijë €.
Divine Lunga në sezonin 2026-2027: 1 ndeshje, 0 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet.
Divine Lunga në sezonin 2026-2027: 1 ndeshje, 0 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 1. Vlerësimi mesatar: 6,5.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2027 | Kupa e Afrikës CAF | ZimbabveKombëtarja | 2 | 52 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2026-2027 | Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Mamelodi Sundowns | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2026 | Ndeshje miqësore ndërkombëtare të klubeve | Mamelodi Sundowns | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,8 |
| World Championship qualification (CAF) | ZimbabveKombëtarja | 5 | 367 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2025-2026 | Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Mamelodi Sundowns | 11 | 347 | 0 | 0 | 6,8 |
| CAF Champions League |
| Mamelodi Sundowns |
| 7 |
| 413 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare të klubeve | Mamelodi Sundowns | 2 | 110 | 0 | 0 | 6,5 |
| South Africa League Cup | Mamelodi Sundowns | 1 | 70 | 0 | 0 | 6,5 |
| World Championship qualification (CAF) | ZimbabveKombëtarja | 1 | 86 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2025 | Kampionati Botëror për Klube | Mamelodi Sundowns | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Afrikës CAF | ZimbabveKombëtarja | 6 | 323 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023-2024 | CAF Champions League | Mamelodi Sundowns | 5 | 414 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| South Africa League Cup | Mamelodi Sundowns | 2 | 118 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Mamelodi Sundowns | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,6 | |
| World Championship qualification (CAF) | ZimbabveKombëtarja | 2 | 180 | 0 | 0 | – | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | ZimbabveKombëtarja | 1 | 11 | 0 | 0 | – |
| 2022-2023 | Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Lamontville Golden Arrows | 28 | 2220 | 1 | 3 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| South Africa League Cup | Lamontville Golden Arrows | 1 | 69 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Mamelodi Sundowns | 6 | 400 | 0 | 1 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| South Africa League Cup | Mamelodi Sundowns | 2 | 141 | 0 | 0 | – | |
| South Africa MTN 8 Cup | Mamelodi Sundowns | 1 | 69 | 1 | 0 | – | |
| World Championship qualification (CAF) | ZimbabveKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Lamontville Golden Arrows | 23 | 1933 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2019-2020 | Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Lamontville Golden Arrows | 9 | 765 | 0 | 1 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| South Africa Premier League Cup | Lamontville Golden Arrows | 1 | 45 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Premier Soccer League e Afrikës së Jugut | Lamontville Golden Arrows | 4 | 360 | 0 | 0 | 5,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Afrikës CAF | ZimbabveKombëtarja | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | ZimbabveKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | – |