Reklamë
Esteban Rolón luan për Barracas Central. Pozicioni: Mesfushor, Kombësia: Argjentinë, Mosha: 31, Gjatësia: 178 cm, Vlera në treg: 275 mijë €. 2026 – ndeshje: 13, gola: 1, asistime: 0. Paraqitja e fundit e regjistruar: Belgrano - Barracas Central (1 nëntor 2026).
Përditësimi i fundit:
Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
Nuk ka të dhëna
Më e larta: 1 mln € (31 dhj 2017)
Aldosivi Mar del Plata – ndeshje: 23, gola: 1, asistime: 0
Sipas të dhënave të disponueshme të ekipit Aldosivi Mar del Plata për sezonin 2026, Esteban Rolón luajti 1273 minuta dhe u aktivizua si titullar në 16 ndeshje.
Barracas Central – ndeshje: 10, gola: 1, asistime: 0
Aldosivi Mar del Plata – ndeshje: 14, gola: 0, asistime: 0
Club Atlético Belgrano – ndeshje: 55, gola: 2, asistime: 3
Boca Juniors – ndeshje: 36, gola: 0, asistime: 1
Huracán – ndeshje: 19, gola: 0, asistime: 0
Malaga – ndeshje: 17, gola: 0, asistime: 0
Faqe të ngjashme: Barracas Central, Rezultate live
Esteban Rolón – mosha: 31 vjeç. Data e lindjes: 25 mars 1995.
Pozicioni: Mesfushor.
Esteban Rolón – klubi: Barracas Central.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Aldosivi Mar del Plata | 31 vjeç | 275 mijë € | |
| Free Player | 30 vjeç | 350 mijë € | |
| Boca Juniors | 30 vjeç | 400 mijë € | |
| Boca Juniors | 30 vjeç | 500 mijë € | |
| Belgrano | 29 vjeç | 750 mijë € | |
| Belgrano | 29 vjeç | 600 mijë € | |
| Belgrano | 28 vjeç | 600 mijë € | |
| Boca Juniors | 28 vjeç | 300 mijë € | |
| Boca Juniors | 27 vjeç | 450 mijë € | |
| Boca Juniors | 27 vjeç | 450 mijë € | |
| Boca Juniors | 26 vjeç | 750 mijë € | |
| Boca Juniors | 26 vjeç | 900 mijë € | |
| Huracan | 26 vjeç | 1 mln € | |
| Huracan | 25 vjeç | 500 mijë € | |
| Malaga | 25 vjeç | 400 mijë € | |
| Malaga | 25 vjeç | 475 mijë € | |
| Malaga | 24 vjeç | 600 mijë € | |
| Genoa | 24 vjeç | 1 mln € | |
| Genoa | 23 vjeç | 800 mijë € | |
| Malaga | 23 vjeç | 800 mijë € | |
| Malaga | 22 vjeç | 1 mln € | |
| Argentinos Juniors | 21 vjeç | 75 mijë € |
Esteban Rolón – gjatësia: 178 cm.
Këmba e preferuar: Djathtë.
Kombësia: Argjentinë.
Vlera e tregut: 275 mijë €.
Esteban Rolón në sezonin 2026: 13 ndeshje, 1 gol dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet.
Esteban Rolón në sezonin 2026: 13 ndeshje, 1 gol dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 713.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Primera División e Argjentinës | Barracas Central | 9 | 430 | 1 | 0 | 6,4 |
| Copa Argentina | Barracas Central | 1 | 24 | 0 | 0 | 5,9 | |
| Primera División e Argjentinës | Aldosivi Mar del Plata | 3 | 259 | 0 | 0 | 5,9 | |
| 2025-2026 | Primera División e Argjentinës | Aldosivi Mar del Plata | 11 | 584 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2024-2025 | Primera División e Argjentinës | Club Atlético Belgrano | 3 | 186 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2024 | Primera División e Argjentinës | Club Atlético Belgrano | 22 |
| 1451 |
| 1 |
| 1 |
| 6,4 |
| Copa de la Liga Profesional | Club Atlético Belgrano | 9 | 614 | 0 | 0 | 6,2 |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Club Atlético Belgrano | 7 | 398 | 0 | 2 | 6,5 |
| 2023-2024 | Copa de la Liga Profesional | Club Atlético Belgrano | 1 | 53 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Argentina | Club Atlético Belgrano | 1 | 44 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Primera División e Argjentinës | Boca Juniors | 7 | 314 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Argentina | Boca Juniors | 2 | 173 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Copa de la Liga Profesional | Boca Juniors | 2 | 80 | 0 | 0 | 6,1 | |
| Torneo Pentagonal de Verano (Argjentinë) | Boca Juniors | 1 | 65 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Primera División e Argjentinës | Boca Juniors | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Argentina | Boca Juniors | 1 | 63 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Primera División e Argjentinës | Boca Juniors | 10 | 596 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Libertadores | Boca Juniors | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2020-2021 | Copa de la Liga Profesional | Huracán | 11 | 925 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Diego Armando Maradona | Huracán | 8 | 536 | 0 | 0 | 6,1 | |
| Segunda División | Malaga | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2019-2020 | Segunda División | Malaga | 7 | 205 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Malaga | 1 | 63 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Serie A | Genoa | 19 | 1042 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Italisë | Genoa | 1 | 105 | 0 | 0 | – |
| 2017-2018 | LaLiga | Malaga | 8 | 422 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|
| 2015-2016 | Primera División e Argjentinës | Argentinos Juniors | 1 | 67 | 0 | 0 | – |
|---|