
Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
I dëmtuar
Nuk ka të dhëna
Më e larta: 7 mln € (29 qer 2021)
Përditësimi i fundit:
Jed Wallace luan për Bristol City. Pozicioni: Mesfushor, Kombësia: Anglia, Mosha: 32, Gjatësia: 178 cm, Vlera në treg: 1,2 mln €. Jed Wallace në sezonin 2026-2027: 10 ndeshje, 0 gola dhe 1 asist në të gjitha kompeticionet.
Ndeshja më e fundit në të dhënat e disponueshme ku luajti Jed Wallace ishte Bristol City - Blackburn Rovers, me 75 minuta në fushë. Data e ndeshjes: 13 tetor 2026.
Bristol City – ndeshje: 9, gola: 0, asistime: 1
Sipas të dhënave të disponueshme të ekipit Bristol City për sezonin 2026/27, Jed Wallace luajti 443 minuta dhe u aktivizua si titullar në 5 ndeshje.
Bristol City – ndeshje: 11, gola: 0, asistime: 1
West Bromwich Albion – ndeshje: 150, gola: 16, asistime: 16
Millwall – ndeshje: 226, gola: 39, asistime: 43
Wolverhampton Wanderers – ndeshje: 18, gola: 0, asistime: 1
Walsall – ndeshje: 1, gola: 0, asistime: 0
Faqe të ngjashme: Bristol City, Rezultate live
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| West Brom | 32 vjeç | 1,2 mln € | |
| West Brom | 31 vjeç | 1,6 mln € | |
| West Brom | 31 vjeç | 1,8 mln € | |
| West Brom | 30 vjeç | 2,8 mln € | |
| West Brom | 30 vjeç | 3 mln € | |
| West Brom | 29 vjeç | 3,2 mln € | |
| West Brom | 29 vjeç | 4 mln € | |
| West Brom | 29 vjeç | 4,5 mln € | |
| West Brom | 28 vjeç | 5 mln € | |
| Millwall | 28 vjeç | 6,5 mln € | |
| Millwall | 27 vjeç | 7 mln € | |
| Millwall | 27 vjeç | 7 mln € | |
| Millwall | 26 vjeç | 6,5 mln € | |
| Millwall | 26 vjeç | 6,5 mln € | |
| Millwall | 26 vjeç | 4 mln € | |
| Millwall | 25 vjeç | 5 mln € | |
| Millwall | 25 vjeç | 2 mln € | |
| Millwall | 24 vjeç | 2 mln € | |
| Millwall | 23 vjeç | 500 mijë € | |
| Wolves | 22 vjeç | 350 mijë € | |
| Wolves | 22 vjeç | 350 mijë € | |
| Wolves | 21 vjeç | 350 mijë € | |
| Portsmouth | 18 vjeç | 100 mijë € | |
| Portsmouth | 18 vjeç | 50 mijë € |
Jed Wallace – gjatësia: 178 cm.
Këmba e preferuar: Djathtë.
Kombësia: Anglia.
Vlera e tregut: 1,2 mln €.
Jed Wallace në sezonin 2026-2027: 10 ndeshje, 0 gola dhe 1 asist në të gjitha kompeticionet.
Jed Wallace – mosha: 32 vjeç. Data e lindjes: 15 dhjetor 1993.
Pozicioni: Mesfushor.
Jed Wallace – klubi: Bristol City.
Jed Wallace në sezonin 2026-2027: 10 ndeshje, 0 gola dhe 1 asist në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 500. Vlerësimi mesatar: 6,4.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Championship | Bristol City | 9 | 443 | 0 | 1 | 6,3 |
| English Football League Cup | Bristol City | 1 | 57 | 0 | 0 | 7,2 | |
| 2026 | Ndeshje miqësore ndërkombëtare të klubeve | Bristol City | 1 | 22 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025-2026 | Championship | West Bromwich Albion | 23 | 996 | 2 | 2 | 6,5 |
| FA Cup | West Bromwich Albion | 1 | 20 | 1 | 0 | 6,4 | |
| English Football League Cup | West Bromwich Albion | 1 | 21 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2024-2025 | Championship | West Bromwich Albion | 29 | 793 | 1 | 1 | 6,5 |
|---|
| FA Cup | West Bromwich Albion | 1 | 27 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2023-2024 | Championship | West Bromwich Albion | 44 | 2908 | 6 | 5 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | West Bromwich Albion | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,4 |
| 2022-2023 | Championship | West Bromwich Albion | 46 | 3987 | 6 | 8 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | West Bromwich Albion | 3 | 122 | 0 | 0 | 6,1 | |
| English Football League Cup | West Bromwich Albion | 1 | 14 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2021-2022 | Championship | Millwall | 38 | 3072 | 6 | 12 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Cup | Millwall | 1 | 67 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2020-2021 | Championship | Millwall | 44 | 3747 | 11 | 5 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Cup | Millwall | 2 | 64 | 0 | 1 | 6,2 |
| 2019-2020 | Championship | Millwall | 43 | 3798 | 10 | 10 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Millwall | 1 | 17 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Championship | Millwall | 41 | 3323 | 3 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Millwall | 3 | 270 | 0 | 2 | 6,7 | |
| English Football League Cup | Millwall | 2 | 31 | 0 | 1 | 5,8 |
| 2017-2018 | Championship | Millwall | 43 | 3573 | 6 | 9 | 6,6 |
|---|
| 2016-2017 | League One | Millwall | 8 | 686 | 3 | 1 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Championship | Wolverhampton Wanderers | 9 | 361 | 0 | 1 | 6,4 |
| 2015-2016 | Championship | Wolverhampton Wanderers | 9 | 432 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2012-2013 | League One | Walsall | 1 | 3 | 0 | 0 | – |
|---|