Reklamë
Johan Vásquez luan për Genoa. Pozicioni: Mbrojtës, Kombësia: Meksikë, Mosha: 28, Gjatësia: 182 cm, Vlera në treg: 14 mln €. 2026-2027 – ndeshje: 11, gola: 2, asistime: 0. Paraqitja e fundit e regjistruar: Lecce - Genoa (1 nëntor 2026).
Përditësimi i fundit:

Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
Nuk ka të dhëna
Më e larta: 14 mln € (16 qer 2025)
Genoa – ndeshje: 9, gola: 1, asistime: 0
Sipas të dhënave të disponueshme të ekipit Genoa për sezonin 2026/27, Johan Vásquez luajti 791 minuta dhe u aktivizua si titullar në 9 ndeshje.
Genoa – ndeshje: 155, gola: 9, asistime: 1
Cremonese – ndeshje: 29, gola: 1, asistime: 0
Pumas UNAM – ndeshje: 49, gola: 2, asistime: 2
Rayados de Monterrey – ndeshje: 9, gola: 0, asistime: 0
Faqe të ngjashme: Genoa, Rezultate live
Johan Vásquez – mosha: 28 vjeç. Data e lindjes: 22 tetor 1998.
Pozicioni: Mbrojtës.
Johan Vásquez – klubi: Genoa.
Johan Vásquez – gjatësia: 182 cm.
Këmba e preferuar: Majtë.
Kombësia: Meksikë.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Genoa | 27 vjeç | 14 mln € | |
| Genoa | 27 vjeç | 12 mln € | |
| Genoa | 27 vjeç | 13 mln € | |
| Genoa | 26 vjeç | 14 mln € | |
| Genoa | 26 vjeç | 12 mln € | |
| Genoa | 26 vjeç | 10 mln € | |
| Genoa | 25 vjeç | 10 mln € | |
| Genoa | 25 vjeç | 6 mln € | |
| Genoa | 24 vjeç | 4 mln € | |
| Cremonese | 24 vjeç | 3,6 mln € | |
| Cremonese | 24 vjeç | 3,6 mln € | |
| Genoa | 23 vjeç | 4 mln € | |
| Genoa | 23 vjeç | 4 mln € | |
| Genoa | 22 vjeç | 4,5 mln € | |
| Pumas | 22 vjeç | 6 mln € | |
| Pumas | 22 vjeç | 5 mln € | |
| Pumas | 21 vjeç | 2 mln € | |
| Pumas | 21 vjeç | 900 mijë € | |
| Pumas | 21 vjeç | 1 mln € | |
| Monterrey | 20 vjeç | 1 mln € | |
| Monterrey | 20 vjeç | 400 mijë € | |
| Monterrey | 19 vjeç | 400 mijë € | |
| Cimarrones de Sonora | 19 vjeç | 400 mijë € |
Vlera e tregut: 14 mln €.
Johan Vásquez në sezonin 2026-2027: 11 ndeshje, 2 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet.
Johan Vásquez në sezonin 2026-2027: 11 ndeshje, 2 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 891. Vlerësimi mesatar: 6,6.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Serie A | Genoa | 9 | 791 | 1 | 0 | 6,5 |
| Kupa e Italisë | Genoa | 2 | 100 | 1 | 0 | 7,0 | |
| 2026 | Ndeshje miqësore ndërkombëtare | MeksikëKombëtarja | 5 | 353 | 2 | 0 | 6,9 |
| Kampionati Botëror | MeksikëKombëtarja | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,2 | |
| 2025-2026 | Serie A | Genoa | 36 | 3217 | 1 | 0 | 6,7 |
| Kupa e Italisë | Genoa | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare |
| MeksikëKombëtarja |
| 5 |
| 386 |
| 0 |
| 0 |
| 7,1 |
| 2025 | CONCACAF Gold Cup | MeksikëKombëtarja | 5 | 436 | 0 | 1 | 7,4 |
|---|
| 2024-2025 | Serie A | Genoa | 36 | 3041 | 3 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Italisë | Genoa | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Liga e Kombeve CONCACAF | MeksikëKombëtarja | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,3 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | MeksikëKombëtarja | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2024 | Ndeshje miqësore ndërkombëtare | MeksikëKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,6 |
|---|
| 2023-2024 | Serie A | Genoa | 37 | 2851 | 1 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Italisë | Genoa | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,7 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | MeksikëKombëtarja | 5 | 450 | 0 | 1 | 6,7 | |
| Liga e Kombeve CONCACAF | MeksikëKombëtarja | 4 | 380 | 0 | 0 | 6,7 | |
| CONMEBOL Copa América | MeksikëKombëtarja | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,6 |
| 2023 | CONCACAF Gold Cup | MeksikëKombëtarja | 5 | 450 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2022-2023 | Serie A | Cremonese | 25 | 1809 | 1 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Italisë | Cremonese | 4 | 378 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Liga e Kombeve CONCACAF | MeksikëKombëtarja | 2 | 180 | 1 | 0 | 7,6 |
| 2022 | Kualifikimet për Kupën e Botës (CONCACAF) | MeksikëKombëtarja | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | MeksikëKombëtarja | 1 | 28 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2021-2022 | Serie A | Genoa | 28 | 2280 | 1 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Italisë | Genoa | 2 | 210 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Kualifikimet për Kupën e Botës (CONCACAF) | MeksikëKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2021 | Turneu olimpik i futbollit për meshkuj | MeksikëKombëtarja | 5 | 448 | 1 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kualifikimet olimpike (CONCACAF) | MeksikëKombëtarja | 3 | 270 | 1 | 0 | 6,9 |
| 2020-2021 | Liga MX | Pumas UNAM | 38 | 3272 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | MeksikëKombëtarja | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,8 | |
| Kualifikimet olimpike (CONCACAF) | MeksikëKombëtarja | 2 | 176 | 0 | 0 | 7,3 |
| 2019-2020 | Liga MX | Pumas UNAM | 11 | 990 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga MX | Rayados de Monterrey | 2 | 101 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2018-2019 | Liga MX | Rayados de Monterrey | 6 | 420 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Kampionëve CONCACAF | Rayados de Monterrey | 1 | 60 | 0 | 0 | – |