Reklamë
Marllon luan për Remo. Pozicioni: Mbrojtës, Kombësia: Brazil, Mosha: 34, Gjatësia: 186 cm, Vlera në treg: 350 mijë €. 2026 – ndeshje: 25, gola: 1, asistime: 1. Paraqitja e fundit e regjistruar: Palmeiras - SP - Remo - PA (5 nëntor 2026).
Përditësimi i fundit:
Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
Nuk ka të dhëna
Më e larta: 800 mijë € (22 maj 2018)
Remo - PA – ndeshje: 31, gola: 2, asistime: 1
Sipas të dhënave të disponueshme të ekipit Remo - PA për sezonin 2026, Marllon luajti 2789 minuta dhe u aktivizua si titullar në 31 ndeshje.
Remo - PA – ndeshje: 36, gola: 2, asistime: 1
Ceará – ndeshje: 27, gola: 2, asistime: 0
Cuiabá – ndeshje: 143, gola: 5, asistime: 4
Corinthians - SP – ndeshje: 27, gola: 0, asistime: 0
Cruzeiro - MG – ndeshje: 5, gola: 1, asistime: 0
Ponte Preta – ndeshje: 31, gola: 0, asistime: 0
Faqe të ngjashme: Remo, Rezultate live
Marllon – mosha: 34 vjeç. Data e lindjes: 16 prill 1992.
Pozicioni: Mbrojtës.
Marllon – klubi: Remo.
Marllon – gjatësia: 186 cm.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Remo | 34 vjeç | 350 mijë € | |
| Ceara | 33 vjeç | 400 mijë € | |
| Ceara | 33 vjeç | 450 mijë € | |
| Cuiaba | 32 vjeç | 450 mijë € | |
| Cuiaba | 32 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 31 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 31 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 31 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 30 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 30 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 30 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 29 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 29 vjeç | 500 mijë € | |
| Cuiaba | 29 vjeç | 500 mijë € | |
| Corinthians | 28 vjeç | 500 mijë € | |
| Cruzeiro | 27 vjeç | 400 mijë € | |
| Corinthians | 27 vjeç | 500 mijë € | |
| Corinthians | 26 vjeç | 600 mijë € | |
| Corinthians | 26 vjeç | 800 mijë € | |
| Atletico Clube Goianiense | 24 vjeç | 750 mijë € | |
| Atletico Clube Goianiense | 24 vjeç | 650 mijë € | |
| Atletico Clube Goianiense | 24 vjeç | 450 mijë € | |
| Capivariano SP Youth | 23 vjeç | 350 mijë € | |
| Atletico Clube Goianiense | 23 vjeç | 350 mijë € | |
| Atletico Clube Goianiense | 23 vjeç | 350 mijë € | |
| Flamengo | 20 vjeç | 400 mijë € | |
| Flamengo | 20 vjeç | 400 mijë € | |
| Flamengo | 20 vjeç | 50 mijë € | |
| Flamengo | 19 vjeç | 50 mijë € |
Këmba e preferuar: Djathtë.
Kombësia: Brazil.
Vlera e tregut: 350 mijë €.
Marllon në sezonin 2026: 25 ndeshje, 1 gol dhe 1 asist në të gjitha kompeticionet.
Marllon në sezonin 2026: 25 ndeshje, 1 gol dhe 1 asist në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 2180. Vlerësimi mesatar: 6,5.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Serie A braziliane | Remo - PA | 21 | 1882 | 1 | 1 | 6,6 |
| Kupa e Brazilit | Remo - PA | 4 | 298 | 0 | 0 | 6,2 | |
| 2025-2026 | Serie A braziliane | Remo - PA | 11 | 990 | 1 | 0 | 6,6 |
| Serie A braziliane | Ceará | 4 | 360 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2025 | Serie A braziliane | Ceará | 12 | 911 | 1 | 0 | 6,8 |
| Kupa e Brazilit | Ceará | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024-2025 | Serie A braziliane |
| Ceará |
| 9 |
| 810 |
| 1 |
| 0 |
| 6,9 |
| Serie A braziliane | Cuiabá | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2024 | Serie A braziliane | Cuiabá | 25 | 2162 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Cuiabá | 5 | 365 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Kupa e Brazilit | Cuiabá | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,6 |
| 2023-2024 | Serie A braziliane | Cuiabá | 8 | 720 | 1 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Cuiabá | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,3 |
| 2023 | Serie A braziliane | Cuiabá | 28 | 2520 | 1 | 1 | 6,8 |
|---|
| 2022-2023 | Serie A braziliane | Cuiabá | 8 | 720 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2022 | Serie A braziliane | Cuiabá | 23 | 2016 | 0 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Cuiabá | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,6 |
| 2021-2022 | Serie A braziliane | Cuiabá | 13 | 1136 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Cuiabá | 3 | 183 | 1 | 0 | 6,8 |
| 2021 | Serie A braziliane | Cuiabá | 19 | 1524 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2020-2021 | Serie A braziliane | Cuiabá | 3 | 270 | 0 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A braziliane | Corinthians - SP | 2 | 15 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Serie B braziliane | Cruzeiro - MG | 1 | 33 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Serie A braziliane | Corinthians - SP | 9 | 582 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Brazilit | Corinthians - SP | 2 | 180 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Campeonato Mineiro (Brazil) | Cruzeiro - MG | 3 | 270 | 1 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A braziliane | Cruzeiro - MG | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2019 | Campeonato Paulista A1 (Brazil) | Corinthians - SP | 5 | 450 | 0 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A braziliane | Corinthians - SP | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 | |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Corinthians - SP | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,3 | |
| Kupa e Brazilit | Corinthians - SP | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,6 |
| 2018-2019 | Serie A braziliane | Corinthians - SP | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Paulista A1 (Brazil) | Corinthians - SP | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2018 | Serie A braziliane | Corinthians - SP | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2017-2018 | Serie A braziliane | Ponte Preta | 11 | 922 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2017 | Serie A braziliane | Ponte Preta | 8 | 720 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2016-2017 | Serie A braziliane | Ponte Preta | 12 | 1080 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2012-2013 | Serie A braziliane | Santos - SP | 1 | 44 | 0 | 0 | – |
|---|