Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
Më e larta: 8 mln € (27 qer 2014)
Përditësimi i fundit:
Pozicioni: Sulmues, Kombësia: Belgjikë, Mosha: 33, Gjatësia: 177 cm. Massimo Bruno në sezonin 2025-2026: 26 ndeshje, 3 gola dhe 2 asiste në të gjitha kompeticionet.
Ndeshja më e fundit në të dhënat e disponueshme ku luajti Massimo Bruno ishte Francs Borains - Jong Genk, me 78 minuta në fushë. Data e ndeshjes: 11 prill 2026.
Francs Borains – ndeshje: 26, gola: 3, asistime: 2
KV Kortrijk – ndeshje: 77, gola: 7, asistime: 5
Bursaspor – ndeshje: 30, gola: 5, asistime: 6
Sporting Charleroi – ndeshje: 78, gola: 11, asistime: 14
RB Leipzig – ndeshje: 26, gola: 1, asistime: 2
RSC Anderlecht – ndeshje: 36, gola: 4, asistime: 6
Faqe të ngjashme: Rezultate live
Massimo Bruno – mosha: 33 vjeç. Data e lindjes: 17 shtator 1993.
Pozicioni: Sulmues.
Massimo Bruno – gjatësia: 177 cm.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Francs Borains | 32 vjeç | 200 mijë € | |
| Francs Borains | 32 vjeç | 200 mijë € | |
| Francs Borains | 32 vjeç | 200 mijë € | |
| Kortrijk | 31 vjeç | 300 mijë € | |
| Kortrijk | 31 vjeç | 400 mijë € | |
| Kortrijk | 30 vjeç | 450 mijë € | |
| Kortrijk | 30 vjeç | 500 mijë € | |
| Kortrijk | 29 vjeç | 550 mijë € | |
| Kortrijk | 29 vjeç | 450 mijë € | |
| Bursaspor | 28 vjeç | 525 mijë € | |
| Bursaspor | 28 vjeç | 650 mijë € | |
| Bursaspor | 28 vjeç | 800 mijë € | |
| Bursaspor | 28 vjeç | 1 mln € | |
| Charleroi | 27 vjeç | 1,5 mln € | |
| Charleroi | 27 vjeç | 1,8 mln € | |
| Charleroi | 26 vjeç | 2 mln € | |
| Charleroi | 26 vjeç | 2,5 mln € | |
| Charleroi | 25 vjeç | 1,7 mln € | |
| Charleroi | 25 vjeç | 1,5 mln € | |
| Anderlecht | 24 vjeç | 1,3 mln € | |
| Anderlecht | 24 vjeç | 1,5 mln € | |
| Anderlecht | 24 vjeç | 2 mln € | |
| Anderlecht | 23 vjeç | 2 mln € | |
| Anderlecht | 23 vjeç | 2 mln € | |
| RB Leipzig | 22 vjeç | 1,8 mln € | |
| RB Leipzig | 22 vjeç | 2,5 mln € | |
| Red Bull Salzburg | 21 vjeç | 4 mln € | |
| Red Bull Salzburg | 21 vjeç | 6 mln € | |
| Anderlecht | 20 vjeç | 8 mln € | |
| Anderlecht | 20 vjeç | 6,5 mln € | |
| Anderlecht | 20 vjeç | 5 mln € | |
| Anderlecht | 19 vjeç | 4 mln € | |
| Anderlecht | 19 vjeç | 2,5 mln € | |
| Anderlecht | 19 vjeç | 1,2 mln € | |
| Anderlecht | 19 vjeç | 600 mijë € |
Këmba e preferuar: Djathtë.
Kombësia: Belgjikë.
Massimo Bruno në sezonin 2025-2026: 26 ndeshje, 3 gola dhe 2 asiste në të gjitha kompeticionet.
Massimo Bruno në sezonin 2025-2026: 26 ndeshje, 3 gola dhe 2 asiste në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 1853. Vlerësimi mesatar: 6,6.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 | Challenger Pro League (Belgjikë) | Francs Borains | 26 | 1853 | 3 | 2 | 6,6 |
| 2024-2025 | Pro League belge | KV Kortrijk | 19 | 580 | 0 | 0 | 6,3 |
| Belgian Cup | KV Kortrijk | 1 | 44 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2023-2024 | Pro League belge | KV Kortrijk | 31 | 1345 | 1 | 3 | 6,3 |
| Belgian Cup | KV Kortrijk | 1 | 62 | 0 | 0 | – | |
| 2022-2023 | Pro League belge | KV Kortrijk | 22 | 1218 | 3 | 2 | 6,4 |
| Belgian Cup |
| KV Kortrijk |
| 3 |
| 200 |
| 3 |
| 0 |
| 7,4 |
| 2021-2022 | First League turke | Bursaspor | 28 | 1910 | 5 | 6 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Turkish Cup | Bursaspor | 1 | 66 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Ndeshje miqësore ndërkombëtare të klubeve | Bursaspor | 1 | 60 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2020-2021 | Pro League belge | Sporting Charleroi | 18 | 591 | 2 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Belgian Cup | Sporting Charleroi | 2 | 131 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Pro League belge | Sporting Charleroi | 24 | 2025 | 3 | 5 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Belgian Cup | Sporting Charleroi | 2 | 179 | 1 | 0 | 7,1 |
| 2018-2019 | Pro League belge | Sporting Charleroi | 32 | 2146 | 5 | 9 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | RB Leipzig | 1 | 90 | 1 | 0 | 8,2 |
| 2017-2018 | Pro League belge | RSC Anderlecht | 10 | 375 | 1 | 3 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | RSC Anderlecht | 4 | 49 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2016-2017 | Pro League belge | RSC Anderlecht | 22 | 933 | 3 | 3 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bundesliga | RB Leipzig | 1 | 4 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2015-2016 | 2. Bundesliga | RB Leipzig | 24 | 1229 | 0 | 2 | 6,6 |
|---|
| 2014-2015 | Bundesliga austriake | Red Bull Salzburg | 17 | 717 | 1 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2013-2014 | Bundesliga austriake | Red Bull Salzburg | 1 | 22 | 0 | 0 | – |
|---|