Reklamë
Merlin Röhl luan për Everton. Pozicioni: Mesfushor, Kombësia: Gjermani, Mosha: 24, Gjatësia: 192 cm, Vlera në treg: 20 mln €. 2026-2027 – ndeshje: 8, gola: 0, asistime: 0. Paraqitja e fundit e regjistruar: Newcastle United - Everton (2 nëntor 2026).
Përditësimi i fundit:

Vlerësimi mesatar mujor
Prek grafikun për të ndërruar vlerat
I dëmtuar
Nuk ka të dhëna
Më e larta: 20 mln € (6 tet 2026)
Everton – ndeshje: 6, gola: 0, asistime: 0
Sipas të dhënave të disponueshme të ekipit Everton për sezonin 2026/27, Merlin Röhl luajti 521 minuta dhe u aktivizua si titullar në 6 ndeshje.
Everton – ndeshje: 25, gola: 1, asistime: 0
Freiburg – ndeshje: 60, gola: 3, asistime: 5
Freiburg II – ndeshje: 14, gola: 0, asistime: 1
Ingolstadt – ndeshje: 54, gola: 4, asistime: 2
Faqe të ngjashme: Everton, Rezultate live
Merlin Röhl – mosha: 24 vjeç. Data e lindjes: 5 korrik 2002.
Pozicioni: Mesfushor.
Merlin Röhl – klubi: Everton.
Merlin Röhl – gjatësia: 192 cm.
Këmba e preferuar: Djathtë.
Kombësia: Gjermani.
| Data | Skuadra | Mosha | Vlera |
|---|---|---|---|
| Everton | 24 vjeç | 20 mln € | |
| Everton | 23 vjeç | 16 mln € | |
| Everton | 23 vjeç | 16 mln € | |
| Everton | 23 vjeç | 18 mln € | |
| Freiburg | 22 vjeç | 12 mln € | |
| Freiburg | 22 vjeç | 12 mln € | |
| Freiburg | 21 vjeç | 12 mln € | |
| Freiburg | 21 vjeç | 10 mln € | |
| Freiburg | 21 vjeç | 6 mln € | |
| Freiburg | 21 vjeç | 3 mln € | |
| Freiburg | 20 vjeç | 2 mln € | |
| Freiburg | 20 vjeç | 2 mln € | |
| Freiburg | 20 vjeç | 2 mln € | |
| Ingolstadt | 19 vjeç | 800 mijë € | |
| Ingolstadt | 19 vjeç | 800 mijë € | |
| Ingolstadt | 19 vjeç | 800 mijë € | |
| Ingolstadt | 18 vjeç | 300 mijë € | |
| Ingolstadt | 18 vjeç | 300 mijë € | |
| Ingolstadt | 18 vjeç | 225 mijë € |
Vlera e tregut: 20 mln €.
Merlin Röhl në sezonin 2026-2027: 8 ndeshje, 0 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet.
Merlin Röhl në sezonin 2026-2027: 8 ndeshje, 0 gola dhe 0 asiste në të gjitha kompeticionet. Minuta të luajtura: 701. Vlerësimi mesatar: 6,6.
| Sezoni | Gara | Skuadra | Ndeshjet | Minuta të luajtura | Golat | Asiste | Vlerësimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Premier League | Everton | 6 | 521 | 0 | 0 | 6,5 |
| Kupa e Ligës (Angli) | Everton | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,8 | |
| 2025-2026 | Premier League | Everton | 16 | 677 | 1 | 0 | 6,4 |
| FA Cup | Everton | 1 | 86 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Bundesliga | Freiburg | 2 | 65 | 0 | 0 | 5,9 | |
| Kupa e Gjermanisë | Freiburg | 1 | 5 | 0 | 0 | 6,8 | |
| 2025 | Kampionati Evropian U21 | Gjermani |
| 3 |
| 136 |
| 0 |
| 0 |
| 6,7 |
| 2024-2025 | Bundesliga | Freiburg | 19 | 966 | 0 | 1 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Gjermanisë | Freiburg | 1 | 7 | 0 | 0 | 5,7 | |
| Kualifikimet për Kampionatin Evropian U21 | Freiburg II | 1 | 79 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Kampionati Evropian U21 | GjermaniKombëtarja | 1 | 58 | 1 | 0 | 6,7 |
| 2023-2024 | Bundesliga | Freiburg | 24 | 1483 | 2 | 3 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga e Evropës | Freiburg | 8 | 329 | 1 | 0 | 6,5 | |
| Kupa e Gjermanisë | Freiburg | 2 | 57 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Kualifikimet për Kampionatin Evropian U21 | GjermaniKombëtarja | 8 | 674 | 2 | 2 | 7,2 | |
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | GjermaniKombëtarja | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2022-2023 | 3. Liga | Freiburg II | 12 | 907 | 0 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ndeshje miqësore ndërkombëtare | Freiburg II | 1 | 74 | 0 | 0 | 5,8 | |
| Bundesliga | Freiburg | 3 | 54 | 0 | 1 | 6,8 | |
| 3. Liga | Ingolstadt | 3 | 237 | 2 | 0 | 7,2 | |
| Kupa e Gjermanisë | Ingolstadt | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,7 |
| 2021-2022 | 2. Bundesliga | Ingolstadt | 25 | 1638 | 1 | 1 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kupa e Gjermanisë | Ingolstadt | 2 | 167 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 3. Liga | Ingolstadt | 1 | 58 | 0 | 1 | – |
| 2020-2021 | 3. Liga | Ingolstadt | 19 | 1210 | 1 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2. Bundesliga | Ingolstadt | 3 | 94 | 0 | 0 | 6,4 |